MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowlańcy składali sobie życzenia na spotkaniu opłatkowym

Bartosz OSZCZEPALSKI, [email protected]
Prezes Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Branży Budowlanej w Kielcach, Zdzisław Mojecki podziękował wszystkim gościom, którzy pojawili się na spotkaniu opłatkowym w Domu Rzemiosła w Kielcach.Fot. Aleksander Piekarski
Prezes Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Branży Budowlanej w Kielcach, Zdzisław Mojecki podziękował wszystkim gościom, którzy pojawili się na spotkaniu opłatkowym w Domu Rzemiosła w Kielcach.Fot. Aleksander Piekarski
W środę w Domu Rzemiosła na ulicy Warszawskiej odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Branży Budowlanej w Kielcach. (zdjęcia)

Członków cechu oraz zaproszonych gości, w tym polityków, urzędników i naukowców serdecznie przywitał Zdzisław Mojecki, prezes Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Branży Budowlanej w Kielcach. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia medali z okazji 25-lecia istnienia cechu dla Jacka Kowalczyka, dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki oraz Janusza Wróblewskiego opiekuna Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl”. Uhonorowana została również Halina Zawierucha za 38 lat pracy w cechu.

 

Na spotkaniu przemawiali też goście. – Życzę wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się świąt. Święta są okresem, w którym powinien nam towarzyszyć spokój, refleksja i odpoczynek od codziennych obowiązków służbowych. Trzymam kciuki za branże budowlaną, która od zawsze łączyła mieszkańców naszego regionu. Niech ten nowy rok będzie dla was o wiele lepszy niż obecny – powiedział Jacek Kowalczyk.

 

Głos zabrał także obecny na spotkaniu zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej, ksiądz Krzysztof Banasik. – Przede wszystkim dziękuje wam za zaproszenie. Czuję się sentymentalnie z wami związany, bo z zawodu jestem technikiem budowlanym. Chciałbym też powiedzieć, że Unia Europejska potrzebuje tysięcy dokumentów, żeby się zintegrować, a nam, Polakom, wystarczy do tego jeden opłatek i to jest piękne – stwierdził.

 

Po uroczystych przemowach goście odśpiewali kolędy, zmówili modlitwę, podzielili się opłatkiem oraz kosztowali świątecznych potraw. – Co roku spotykamy się, żeby złożyć sobie serdeczne życzenia z okazji zbliżających się świąt i nowego roku. Wszyscy życzymy sobie głównie tego, żeby najbliższe dwanaście miesięcy były dla pomyślne, bo jak wszyscy wiemy szalejący w całej Europie kryzys szczególnie dotknął branżę budowlaną – powiedział Zdzisław Mojecki.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia