Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Coraz bliżej do budowy wielkiej fabryki felg w Kielcach. Biuro już jest. Pracę znajdzie 400 osób [WIDEO, ZDJĘCIA]

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Wideo
od 16 lat
Firma Cromodora Wheels, która chce wybudować w Kielcach fabrykę felg otwiera w mieście biuro. We wtorek jej przedstawiciel podpisał umowę na wynajęcie pomieszczeń od spółki Schwartz Technology Poland na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego.

Biuro powstanie w hali Recife przy ulicy Olszewskiego. Jego najemcą jest spółki Schwartz Technology Poland, która zgodziła się odstąpić część powierzchni włoskiemu przedsiębiorcy, ponieważ w Kieleckim Parku Technologicznym nie ma już wolnych pomieszczeń.

Krzysztof Skowroński, dyrektor generalny Cromodora Wheels podczas podpisania umowy na wynajem biura poinformował, że firma uzyskała decyzję środowiskową na budowę fabryki przy ulicy Olszewskiego.

- Jesteśmy w trakcie uzyskiwania niezbędnych pozwoleń na budowę fabryki. Plan ogólny zakłada uruchomienie produkcji we wrześniu 2023 roku. Jednak zanim to nastąpi, to 9-12 miesięcy wcześniej musimy wykonać próby, które zostaną zaakceptowane przez naszego klienta. Dlatego budowa fabryki musi ruszyć najpóźniej wiosną przyszłego roku, przy założeniu, że wykonawca zrealizuje ją do końca 2022 roku – poinformował Krzysztof Skowroński.

Fabryka w Kielcach będzie miała około 50 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Zatrudnienie znajdzie w niej około 400 osób. - Proces produkcji będzie w większości zautomatyzowany – dodał. - Biorąc pod uwagę dostawców materiałów i innych współpracowników zatrudnienie w związku z otwarciem fabryki znajdzie kolejne tysiąc osób.

Dlaczego światowy producent felg wybrał Polskę i Kielce na miejsce wybudowania fabryki i siedzibę firmy ?

- Kielce były jednym z pięciu miast branych pod uwagę na siedzibę firmy. O wyborze zdecydowało kilka czynników. Polska wciąż ma jeden z najkorzystniejszych stosunek jakości pracy do jej kosztów a w samych Kielcach jest bardzo dobra infrastruktura i mamy dużą pomoc ze strony władz miasta i dyrekcji Kieleckiego Parku Technologicznego – mówił.

Współpracę z Kieleckim Parkiem Technologicznym chwalił też Arkadiusz Bolek, dyrektor zarządzający Schwartz Technology Poland.

- Przyjechałem tu 4 lata temu z Małopolski. Kielecki Park Technologiczny stworzył warunki do uruchomienia firmy od podstaw, pomaga w rozwoju działalności. Czynsz jest dostosowany do możliwości, rośnie stopniowo wraz z rozwojem. Lokalizacja jest bardzo dobra z łatwym dojazdem do obwodnicy oraz do Warszawy, czy Katowic, gdzie my akurat mamy odbiorców naszej produkcji związanej z obsługą kolei. W przyszłości chcielibyśmy tu wybudować swoją fabrykę.

25 sierpnia, Kielce odwiedzi włoski właściciel firmy. Spotka się między innymi z prezydentem Kielc, Bogdanem Wentą. Podczas wizyty zaprezentowane zostaną szczegółowe plany inwestycji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Coraz bliżej do budowy wielkiej fabryki felg w Kielcach. Biuro już jest. Pracę znajdzie 400 osób [WIDEO, ZDJĘCIA] - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia