Cztery nowe zakłady powstają na terenie strefy inwestycyjnej „Jędrzejów Południe”. Wiosną ruszy budowa kolejnych trzech fabryk [WIDEO]

Paweł Więcek
Paweł Więcek

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Cztery nowe zakłady powstają na terenie strefy inwestycyjnej „Jędrzejów Południe”. Wiosną ruszy budowa kolejnych trzech fabryk. A niebawem gmina ogłosi przetarg na kupno pięciu wolnych jeszcze kompleksów nieruchomości pod produkcję przemysłową!

Obecnie w strefie ekonomicznej zlokalizowanej w południowej części Jędrzejowa prężnie funkcjonuje siedem zakładów. Większość to inicjatywa lokalnych przedsiębiorców. W sumie w fabrykach pracuje obecnie około 950 osób!

Imponujący już dziś park przemysłowy w Jędrzejowie wciąż rośnie jak na drożdżach. Burmistrz Marcin Piszczek informuje, iż aktualnie trwają prace budowlane przy czterech zakładach w ramach reinwestycji prowadzonych przez firmy, które działają w strefie. Jak dodaje, przedsiębiorstwa stawiają kolejne hale i magazyny, by zwiększyć swój potencjał produkcyjny.

Ale na tym nie koniec. - Trzy następne podmioty uzyskały prawomocne pozwolenia na budowę. Roboty związane ze wznoszeniem zakładów ruszą wiosną tego roku – mówi Marcin Piszczek. - Do firm, które już mają pozwolenia na budowę lub są w trakcie realizacji prac inwestycyjnych, dołączą kolejne będące obecnie na etapie projektowania nowych zakładów. Te projekty w przyszłym roku się rozpoczną – podkreśla burmistrz Jędrzejowa.

Z kolei pod koniec maja gmina uruchomi przetarg na zakup ostatnich wolnych nieruchomości na terenie strefy inwestycyjnej „Jędrzejów Południe”. Z kompleksu o powierzchni 3,8 hektarów wydzielono pięć działek. Wszystkie trafią pod przysłowiowy młotek.

- Obserwujemy olbrzymie zainteresowanie wśród podmiotów zarówno lokalnych, jak i spoza naszego miasta do lokowania inwestycji w strefie. Domyślam się, że rywalizacja potencjalnych nabywców nieruchomości będzie bardzo intensywna. Zależy nam na tym, by w strefie zainstalowały się firmy, które wygenerują jak największą liczbę nowych i dobrze płatnych miejsc pracy – mówi Marcin Piszczek.

Gmina nieustannie rozwija drogowy układ komunikacyjny obsługujący strefę. Obecnie trwa budowa ostatniego, liczącego blisko 700 metrów odcinka ulicy Jasionka. Nowa trasa połączy ulice Przemysłową i Partyzantów.

- Droga ma strategiczne znaczenie dla przedsiębiorstw funkcjonujących w strefie, ale jako śródmiejska obwodnica poprawi także komfort jazdy dla zmotoryzowanych mieszkańców – podkreśla Marcin Piszczek.

Finał budowy ulicy Jasionka planowany jest na koniec maja. Wartość inwestycji wynosi 8,6 milionów złotych, z czego 5,2 milionów to pieniądze przyznane gminie w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Kompleks terenów inwestycyjnych Jędrzejów Południe ma wielkość 25 hektarów. Prace związane z przygotowaniem i uzbrojeniem działek rozpoczęły się 10 lat temu.

Ponieważ gminne rezerwy nieruchomości w strefie „Jędrzejów Południe” praktycznie wyczerpały się, a zainteresowanie inwestowaniem w mieście przez biznes rośnie, władze szykują kolejną przestrzeń przemysłową – na gruntach w pobliżu drogi krajowej numer 78. Areał jest podobny do kompleksu południowego.

- Istnieje zalążek tego terenu w postaci szkieletu układu drogowego. Przygotowujemy się planistycznie. W najbliższym czasie chcemy opracować koncepcję zagospodarowania terenów i uchwalić plan miejscowy, by powtórzyć tę samą procedurę co w przypadku „Jędrzejów Południe”, a następnie szukać pieniędzy na wyposażenie terenu w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. W pobliżu znajduje się oczyszczalnia, więc koszty nie będą duże – mówi Marcin Piszczek.

Gmina posiada także 44 hektary nieruchomości przy ulicy Dygasińskiego objęte Krakowską Strefą Ekonomiczną. Mimo że obszar jest uzbrojony i dobrze skomunikowany, wciąż nie można uwolnić jego potencjału w związku z trwającym przed sądem postępowaniem dotyczącym roszczeń, jakie do tych terenów wysunęła spadkobierczyni byłych właścicieli.

Co ciekawe, atrakcyjność inwestycyjna Jędrzejowa jest tak wielka, że wiele firm chce lokować się nawet poza strefą inwestycyjną! - Prowadzimy rozmowy z takimi przedsiębiorcami, którzy na własną rękę skupują grunty pod przyszłe inwestycje – mówi Marcin Piszczek.

Jak dodaje, o sukcesie gospodarczym Jędrzejowa zdecydowały trzy elementy: dobre położenie na mapie w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych, kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych oraz dobry wizerunek miasta jako partnera dla biznesu.

Materiał oryginalny: Cztery nowe zakłady powstają na terenie strefy inwestycyjnej „Jędrzejów Południe”. Wiosną ruszy budowa kolejnych trzech fabryk [WIDEO] - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
P P R

WYPRZEDAJĄ NASZĄ POLSKĄ ZIEMIĘ KAPITALISTOM, KTÓRZY WYBUDUJĄ NAM TUTAJ OBOZY PRACY ZA PENSJĘ MINIMALNĄ ŻEBY JESZCZE BARDZIEJ WYZYSKIWAĆ ROBOTNIKÓW.

p
piotr

Jak nic nie wiedziałem konkretnego tak po przeczytaniu też nie wiem.

Piszczek człowieku 2-3 zdania ale konkretnie!!!!!

A
Andrzej Adamczyk

Jakie te firmy zadnych konktetow lanie wody

Dodaj ogłoszenie