Dni przedsiębiorczych akademików

Piotr BURDA [email protected]
Kapitan Robert Kopacz tłumaczy studentom co jest potrzebne aby dostać się do Studium Oficerskiego we Wrocławiu czy Dęblinie.
Kapitan Robert Kopacz tłumaczy studentom co jest potrzebne aby dostać się do Studium Oficerskiego we Wrocławiu czy Dęblinie.
Udostępnij:
Karierę trzeba mądrze zaplanować. Mogą o tym przekonać się goście Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej.

Przez dwa dni odbywają się one na Politechnice Święto-krzyskiej.

 

Cztery procent biznesu

 

O tym, że z przedsiębiorczością akademicką nie jest do-brze mogli przekonać się słuchacze wykładu prof. Jerzego Cie-ślika z Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy.

– W Polsce tylko cztery procent absolwentów wyższych uczelni deklaruje, że po skończeniu studiów uruchomi własną działalność. W krajach zachodnich ten odsetek wynosi od 70 do 90 procent – tłumaczy profesor Cieślik. Dlaczego tak się dzieje? – Programy studiów są oderwane od realiów gospodarki – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, organizatora dni przedsiębiorczości.

 

Oficer lub call center

Podczas imprezy w holu Biblioteki Głównej PŚK prezentuje się kilkanaście firm z różnych branż. Są nawet wojskowi. Kiedyś studenci unikali wojska jak mogli. Od kiedy wprowadzono zawodowe wojsko sytuacja się odwróciła. – Do Studium Oficerskiego możemy przyjąć tylko 85 osób, a chętnych jest kilkakrotnie więcej – mówi kpt. Robert Kopacz, oficer prasowy Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego. Na innym stoisku zaintere-sowani mogli poznać ofertę firmy Call Center Inter Galactica, świadczącej usługi telefonicznej sprzedaży i obsługi klienta. – W najbliższym czasie przyjmiemy około 300 osób. To praca dodatkowa dla uczniów czy studentów, ale i też daje szanse dłuższej kariery - mówi Małgorzata Nowak z firmy Call Center.

 

„Echo Dnia” jest patronem medialnym imprezy

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie