Do nauki przez zabawę. Niezwykłe miejsce ma powstać w Kielcach. Zobacz projekty

/ATA/
Do nauki przez zabawę. Niezwykłe miejsce ma powstać w Kielcach. Zobacz projekty Projekty firmy Trias Avi z Warszawy przedstawiające między innymi planowane w Energetyczny Centrum Nauki laboratorium naukowe.
Do nauki przez zabawę. Niezwykłe miejsce ma powstać w Kielcach. Zobacz projekty Projekty firmy Trias Avi z Warszawy przedstawiające między innymi planowane w Energetyczny Centrum Nauki laboratorium naukowe. Wizualizacje
Udostępnij:
W Kieleckim Parku Technologicznym zostanie stworzone specjalnie dla dzieci, które będą mogły tutaj uczyć się poprzez zabawę. Prezentujemy projekty.

Firmy z Krakowa i Warszawy są zainteresowane zaprojektowaniem i wyposażeniem Energetycznego Centrum Nauki, które powstanie przy Kieleckim Parku Technologicznym. Miejsce to zostanie stworzone specjalnie dla dzieci, które będą mogły tutaj uczyć się poprzez zabawę.

Firmy  NoLabel  z Krakowa oraz Trias Avi  z Warszawy złożyły oferty w przetargu na zaprojektowanie i wyposażenie Energetycznego Centrum Nauki, które powstanie w budynku po Wyższej Szkole Umiejętności przy ulicy Olszewskiego. Obydwa projekty zostały wysoko ocenione przez komisję a różnica przyznanych punktów jest niewielka, jednak przetarg będzie można rozstrzygnąć po uzupełnieniu dokumentacji przez firmy.

 

- Projektanci mieli bardzo trudne zadanie, ale obydwie propozycje wywarły na nas duże wrażenie. Doskonale oddano też zaproponowaną przez nas idee – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

 

Szymon Mazurkiewicz przypomina, że kluczem dla całego projektu jest słowo energia. Wystawa ma wyjaśnić zwiedzającym skąd się bierze, co się z nią dzieje, do czego i w jaki sposób jest wykorzystywana. Stanowiska eksperymentalne, które zostaną stworzone specjalnie dla naszego obiektu pozwolą na samodzielne wyprodukowanie energii, wytworzenie prądu, sprawdzenie w jaki sposób spala się węgiel. Dzięki specjalnie wydzielonemu Laboratorium „ Genator mocy” każdy będzie mógł poczuć się, jak prawdziwy naukowiec. Znajdą się w nim wszystkie potrzebne akcesoria, czyli fartuch, okulary ochronne i rękawice.

 

360

Projekt firmy NoLabel z Krakowa zakładający między innymi powstanie „kołowrotu górniczego” oraz...

 

-Podobne miejsca powstały w wielu miastach Polski. Najsłynniejsze to warszawskie Centrum Nauki „Kopernik”, które stało się obowiązkowym punktem wycieczek odwiedzających naszą stolicę. Dla pokolenia urodzonego już w XXI wieku, wychowanego wśród tabletów i smartfonów, zafascynowanego nauką, takie miejsca są o wiele ciekawsze niż kino czy basen – – mówi Szymon Mazurkiewicz dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego. - Chcemy wykorzystać to naturalne zainteresowanie światem. W naszym centrum będziemy uczyć przez zabawę. Interaktywna wystawa będzie angażować zmysły, ale także ręce. Poważne treści naukowe chcemy przedstawić w ciekawy sposób po przez samodzielnie wykonywane doświadczenia, które pobudzą u młodych ludzi chęć dalszego poznawania świata i jego zjawisk – mówi Szymon Mazurkiewicz.

 

strefa człowieka

.... „strefy człowieka” (Wizualizacje)

 

Młodzi naukowcy w Energetycznym Centrum Nauki znajdą to, co najbardziej lubią, czyli eksperymenty. Do ich dyspozycji będzie kilkanaście stanowisk multimedialnych i interaktywnych oraz świetnie wyposażone laboratorium. W nim młodzi odkrywcy znajdą miejsce dla swoich pierwszych doświadczeń. W kinie odbywać będą się projekcie filmów naukowych, pokazy, a także spotkania z ciekawymi ludźmi.

 

Firmy, które chcą je zaprojektować mają duże doświadczenie. Stworzyły między innymi takie obiekty w Gdyni, Toruniu, Bełchatowie oraz wystawę na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach.
 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie