Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Duże zainteresowanie terenami inwestycyjnymi w Jędrzejowie. Powstaną cztery nowe firmy i sto miejsc pracy

albo
pixabay
Coraz większe zainteresowanie terenami inwestycyjnymi w Strefie Ekonomicznej w Jędrzejowie. Burmistrz Marcin Piszczek powiedział, że jest szczęśliwy, że przedsiębiorcy chcą inwestować właśnie w gminie Jędrzejów. Kupić lub wydzierżawić ziemię zamierzają 4 nowe przedsiębiorstwa. Ma tam powstać 100 nowych miejsc pracy. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radni przyjęli uchwały w sprawie wydzierżawienia i zbycia nieruchomości na tych terenach. Teraz przed gminą ogłoszenie przetargów.

Cztery nowe przedsiębiorstwa przy nowej ulicy

Burmistrz Marcin Piszczek, nie kryje zadowolenia z tego, że coraz więcej firm chce inwestować w Jędrzejowie: - Cztery firmy wyraziły chęć zakupu lub wydzierżawienia terenów w Strefie Ekonomicznej. Na tym etapie mogę powiedzieć, że dwa zakłady zajmują się branżą spożywczą - przetwórstwem owoców i warzyw. Kolejna to duża polska firma, pochodząca z Wielkopolski zajmująca się branżą papierniczą. Ostatnia to lokalna firma zajmująca się usługami betoniarskimi i budowlanymi. W tych zakładach powstanie około 100 nowych miejsc pracy. Nie da się ukryć, że jest to świetna wiadomość dla Jędrzejowa i całej gminy. Cieszymy się, że jest duże zainteresowanie tymi terenami. Cztery nowe firmy, ale mamy nadzieję, że będzie ich dużo więcej. Co ciekawe, już coraz częściej firmy same o nas pytają, wiedzą o nas. Zdajemy sobie sprawę, że cały proces inwestycyjny jest trudny, ale przynosi on efekty i pozytywy. Strefa Ekonomiczna to panaceum dla Jędrzejowa. Teraz chcemy jak najszybciej ogłosić przetarg publiczny, który jest podstawą w całym procesie. Już samo przystąpienie do niego zainteresowanych firm jest dla nas dużym wyróżnieniem i radością. - powiedział burmistrz i dodał: - Uważam, że proces reindustrializacji jest jedyną szansą dla województwa świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Jędrzejowie burmistrz Marcin Piszczek podziękował Radzie Miejskiej za jednomyślne przyjęcie 4 uchwał: jednej w sprawie wydzierżawienia, a 3 w sprawie zbycia nieruchomości na terenach inwestycyjnych, częściowo objętych działalnością starych Stref Ekonomicznych: - Wiecie Państwo jakie zapotrzebowanie zostało sygnalizowane do urzędu, jeżeli chodzi o sprzedaż gruntów w strefie ekonomicznej. Cztery zakłady, cztery podmioty. Tylko się cieszyć i mieć nadzieję, że kolejne będą się zgłaszały. Jeszcze raz wielki ukłon i wielkie podziękowania dla rady za tę jednomyślną decyzję w sprawie gruntów w strefie ekonomicznej - mówił na sesji burmistrz.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Duże zainteresowanie terenami inwestycyjnymi w Jędrzejowie. Powstaną cztery nowe firmy i sto miejsc pracy - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia