Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dziś jubileuszowa, 20 gala Świętokrzyskiej Nagrody Gospodarczej Skrzydła

esw
Dziś jubileuszowa, 20 gala Świętokrzyskiej Nagrody Gospodarczej Skrzydła
Dziś jubileuszowa, 20 gala Świętokrzyskiej Nagrody Gospodarczej Skrzydła
Tegoroczna edycja nagrody Skrzydła, jest wyjątkowa, jubileuszowa. Statuetki dla najszybciej rozwijających się, innowacyjnych i utrzymujących swoją rynkową pozycję świętokrzyskich przedsiębiorstw oraz instytucji i jednostek administracji publicznej przyznamy dziś wieczorem już po raz 20.

Podczas uroczystej wieczornej gali w hotelu Uroczysko w Cedzynie nagrodę odbierze 15 laureatów wybranych przez Kapitułę, której członkowie reprezentują najważniejsze gospodarcze organizacje regionu świętokrzyskiego. Na uroczystości nie zabraknie znamienitych gości, między innymi Grzegorza Schetyny, ministra spraw zagranicznych, Arkadiusza Bąka, wiceministra gospodarki i Beaty Oczkowicz, wiceminister obrony narodowej.

Wyjątkowe wyróżnienie

Jak to wszystko się zaczęło? Z debiutującego w 1996 roku przedsięwzięcia pod hasłem „Uciekamy z Polski B” szybko wyrosła najstarsza i najbardziej prestiżowa nagroda gospodarcza regionu promująca te firmy, które nie bały się wkroczyć w nową rynkową rzeczywistość, która nastała wraz z przemianami ustrojowymi.

Początek lat 90. dla wielu przedsiębiorstw okazał się niezwykle trudny. Wiele z tych, które działały w dawnych strukturach nie przetrwało na wolnym rynku. Inne - wykorzystały swoją szansę i odnalazły się w nowych realiach. Jeszcze inne, wśród których jest wielu naszych laureatów, właśnie w tym okresie przemian powstały. Ich założycielom należą się szczególne słowa uznania, bo wszystkiego o biznesie uczyli się na własnych błędach, ale ciężką pracą, wytrwałością, pomysłowością i jakościowymi produktami wyrobili swoją rozpoznawalną markę.

- To państwo są elitą tego regionu. Robiąc coś dla swoich firm, robicie też wiele dla województwa. Nie ma lepszej drogi do sukcesu zbiorowego, jak indywidualne sukcesy poszczególnych firm - mówił podczas pierwszej uroczystej gali, towarzyszącej wręczeniu Skrzydeł, ówczesny wojewoda kielecki, Zygmunt Szopa.

Choć wiele zmieniło się od tamtego czasu, jego słowa nie straciły nic na aktualności. Tym bardziej, że tak jak wtedy, tak i teraz, nasza lokalna i krajowa gospodarka przechodzi dynamiczne zmiany.

Promują świętokrzyskie

Do redakcji „Echa Dnia” napłynęło w tym roku wiele zgłoszeń od firm i instytucji, którym zależało, aby właśnie ich produkty, usługi i działania zostały dostrzeżone oraz nagrodzone. Wybór był bardzo trudny, bo Kapituła może wyróżnić równorzędnymi nagrodami maksymalnie 20 podmiotów. W tym roku przyznano 15 statuetek. A wybór nie był łatwy, bo trwające od lat zawirowania światowej gospodarki odciskają piętno również na naszych przedsiębiorstwach.

- Mimo tych przeciwności są w Świętokrzyskiem firmy, które udowadniają, że sukces można osiągnąć nawet w tak niesprzyjających okolicznościach. Ciągłe udoskonalają i ulepszają one swoją ofertę, podnoszą jakość usług i sięgają po coraz nowocześniejsze rozwiązania. Wśród tegorocznych wyróżnionych są debiutanci i firmy, które po raz kolejny sięgają po laury. Zdecydował o tym ich rozwój w nowych obszarach działalności, inwestowanie w sprzęt, nowe technologie i podnoszenie kwalifikacji kadry specjalistów. Wszystkie te innowacje mają na celu ulepszenie i ułatwienie pracy oraz podnoszenie wydajności i konkurencyjności na rynku. Statuetki przyznaliśmy też firmom, które – zapewniają swoim społecznościom coraz lepsze warunki i kultywują tradycje - mówi Stanisław Wróbel, redaktor naczelny „Echa Dnia”.

Nagroda gospodarcza Skrzydła

Najstarszą nagrodą gospodarczą w regionie wyróżnimy podczas dzisiejszej gali tych, którzy swoją działalnością napędzają świętokrzyską gospodarkę.

Początkowo formuła przyznawanej od 1996 roku nagrody Skrzydła była bardziej ogólna, a statuetkę otrzymywały przedsiębiorstwa.

Zmiana nastąpiła w 2006 roku. Wtedy Kapituła zaczęła nagradzać przedsiębiorstwa za konkretne produkty, usługi i marki, zwracając szczególną uwagę, by pochodziły one z województwa świętokrzyskiego. Skąd ta zmiana? Chcemy pokazać, że nasze rodzime firmy tworzą wysokiej jakości wyroby i oferują usługi, którymi mogą konkurować na rynku krajowym, a nierzadko - i rynkach zagranicznych.

Przez 19 lat i 20 edycji Nagrody Gospodarczej Skrzydła, statuetkę otrzymało ponad250 firm, instytucji oraz jednostek administracji publicznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia