Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Effector rozmawiał ze związkowcami z Premy

marzena
Effector rozmawiał ze związkowcami z Premy
Effector rozmawiał ze związkowcami z Premy archiwum
W ubiegły czwartek, 20 grudnia, przedstawiciele konsorcjum Effector i Effect Glass spotkali się ze związkami zawodowymi z kieleckiej Premy w sprawie uzgodnień dotyczących pakietu socjalnego. Rozmowy będą kontynuowane.

Konsorcjum spółek Effector i Effect Glass jest potencjalnym inwestorem, który negocjuje warunki przejęcia Premy z Ministerstwem Skarbu Państwa. Do 4 stycznia Effector oraz Effect Glass mają wyłączność na prowadzenie rozmów, zmierzających do zakupu Premy. Jednym z istotnych zagadnień, relizowanych na obecnym etapie, są spotkania ze związkowcami w sprawie uzgodnienia warunków pakietu socjalnego. Strony zapoznały się już wzajemnie z oczekiwaniami, a dalsze rozmowy będą kontynuowane tuż po świętach - 27 grudnia.

- Niestety, w mediach pojawiły sie już strzępki informacji z naszych negocjacji. Chodzi głównie o pięcioletni okres gwarancji zatrudnienia, którego oczekują związkowcy i dwuletni okres, który my zaproponowaliśmy – uważa Tomasz Gajos, pełnomocnik konsorcjum. - Rozbieżności jest o wiele więcej, jednak do czasu zakończenia negocjacji inwestor nie może, na tym etapie prywatyzacji, zdradzać szczegółów ani parafowanej umowy, ani rozmów ze związkami. Zobowiązują nas do tego zarówno złożone do Skarbu Państwa klauzule poufności, jak i zasady dobrych praktyk w zakresie negocjacji, których przestrzegamy – podkreśla Tomasz Gajos.

Praktyka taka jest niezbędna, aby nie stawiać Ministerstwa Skarbu Państwa w niekorzystnej sytuacji negocjacyjnej, gdyby nie doszło jednak do przejęcia Premy przez konsorcjum. Wówczas zamiast konsorcjum, do rozmów przystąpi kolejny inwestor, zakwalifikowany do prywatyzacji na wcześniejszym etapie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia