Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

ELMAR „S”, Jędrzejów. „Skrzydła” 2009 za usługi na najwyższym poziomie w zakresie spedycji międzynarodowej

Redakcja
Marian Glita, prezes zarządu: - Trudno o bardziej solidnego i markowego przewoźnika niż my, jeśli chodzi o przewozy europejskie.
Marian Glita, prezes zarządu: - Trudno o bardziej solidnego i markowego przewoźnika niż my, jeśli chodzi o przewozy europejskie.
Chcesz dowieźć swój towar na drugi koniec Europy, szybko i terminowo? Nikt nie zrobi tego lepiej od naszego laureata, firmy ELMAR „S”, która jest jednym z największych przewoźników towarów w Polsce.

W roku 1975 roku, kiedy to firma rozpoczynała swoją działalność, chyba nikt nie sądził, że będzie to kiedyś taki potentat. Zwłaszcza, że niewielka rodzinna firm bynajmniej nie zajmowała się transportem, a… produkcją mebli.

Pierwsze większe sukcesy przyszły w roku 1994, kiedy to ELMAR rozpoczął dystrybucję alkoholi. W krótkim czasie jędrzejowska hurtownia tej firmy stała się liderem w południowo - wschodniej Polsce. Rok później zapadła decyzja o uruchomieniu transportu międzynarodowego. Decyzja kluczowa i strategiczna dla dalszego rozwoju rodzinnego biznesu.

Dziś ELMAR należy do grona największych hurtowni alkoholi w Polsce. W Jędrzejowie nadal działa centralna hurtownia spółki, ale w reszcie kraju funkcjonuje jej trzynaście filii, obejmujących zasięgiem praktycznie cały kraj. Udział naszego laureata w ogólnopolskim rynku alkoholi mocnych wynosi około 10 procent.

Jeszcze lepiej radzi sobie ta część ELMAR - u, która odpowiada za międzynarodową spedycję. Twórca i założyciel potęgi całej grupy, nowocześnie zarządza tym wielkim przedsiębiorstwem, odpowiednio planując inwestycje i rozwój. A te mogą imponować. W 2006 roku ELMAR powiększył swój transportowy tabor do 120 ciągników Volvo i Mercedes. W 2007 roku została wymieniona na nowszą kolejna część taboru w ilości 100 sztuk nowych ciągników Iveco Stralis, a w 2008 roku znów pojawiło się nowe 110 sztuk taboru. Rok obecny to następne inwestycje. Do firmy już trafiło 60 nowych ciągników, a jeszcze dojdzie 70! Łącznie firma posiada 250 zestawów.

Szczególnie udany dla firmy był rok ubiegły. ELMAR poszerzył swoją działalność otwierając 12 oddziałów spedycyjnych w największych miastach w Polsce, między innymi w Lubinie, Wrocławiu, Łodzi, Sosnowcu, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Szczecinie, Izabelinie, Warszawie, Grudziądzu i Lublinie. Spółka posiada także dwa przedstawicielstwa na terenie Europy - we Włoszech i w Niemczech. I nic dziwnego. Wszak trasy Polska – Włochy i Polska – Niemcy to najczęściej wytyczane przez klientów szlaki podróży ciężarówek ELMAR - u.

Rok ubiegły był jeszcze ważny z innego powodu. Firma zmieniła bowiem formę własności. Dawne PHZ EELMAR Marian Glita zostało przekształcone w ELMAR „S” sp. z o.o. Obecnie jest to nowoczesne, ambitne i gotowe na najtrudniejsze wyzwania przedsiębiorstwo, którego roczne przychody sięgają 800 milionów złotych.

Ten dynamiczny rozwój nie uszedł uwadze mediów i środowisk biznesowych. Już od 2001 roku firma Mariana Glity notowana jest na listach 500 największych polskich przedsiębiorstw. Od 1993 roku ELMAR jest też członkiem Business Centre Club, przynależy również do Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Nasz laureat jako jedyna firma świadcząca usługi transportowe otrzymała Polskie Godło Promocyjne „Teraz Polska” w kategorii transport międzynarodowy.

                   Kapituła nagrody Skrzydła 2009 przyznała statuetkę

                 za usługi na najwyższym poziomie w zakresie spedycji

                                             międzynarodowej

Transportem międzynarodowym firma ELMAR „S” sp. z o.o. zajmuje się od 1995 roku. Dynamiczny rozwój tego sektora usług sprawił, że w 2006 roku nasz laureat powiększył tabor do 120 ciągników Volvo i Mercedes.

Obecnie wszystkie pojazdy ELMARU są wyposażone są w system lokalizacji GPS. Umożliwia on monitorowanie pojazdów 24 godziny na dobę z dokładnością do 10 m, rejestrację drogi i rejestrację zużycia paliwa. W 2007 roku wymieniono tabor w ilości 100 sztuk na nowe samochody Iveco Stralis. W tym roku firma Iveco dostarczyła już 60 ciągników i do końca roku ma dostarczyć jeszcze 70. Łącznie flota pojazdów liczy obecnie 250 ciągników siodłowych marki IVECO Stralis, 130 naczep marki Kogel oraz 60 sztuk wywrotek marki Wielton.

Cały tabor spełnia najsurowsze normy ekologiczne i posiada certyfikaty EURO 5.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia