MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gigantyczna kasa na gigantyczną kielecką inwestycję

Marzena SMORĘDA [email protected]
Umowę o Dofinansowanie Projektu „Kompleksowa ochrona w od podziemnych aglomeracji kieleckiej” wartą 550 milionów złotych podpisał dzisiaj w Targach Kielce prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz.
Umowę o Dofinansowanie Projektu „Kompleksowa ochrona w od podziemnych aglomeracji kieleckiej” wartą 550 milionów złotych podpisał dzisiaj w Targach Kielce prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz.
Niewiarygodną kwotę, bo aż 550 milionów złotych dostaniemy na wielki projekt inwestycyjny dla Kielc i okolic. Wczoraj podpisano stosowną umowę.

Trwają Międzynarodowe Targi Infrastruktura Wodno-Ściekowa TIWS. Ponad 90 wystawców z kraju i zagranicy do czwartku prezentuje swoje stoiska.

Podobnie jak w ubiegłym roku, także tegoroczne targi odwiedzają tłumy przedstawicieli przedsiębiorstw wodnokanalizacyjnych, osób zajmujących się infrastrukturą z zakresu uzdatniania wody, oczyszczania ścieków, dostawców aparatury, maszyn i materiałów, urządzeń i sprzętu specjalistycznego, laboratoryjnego, ale także uczniowie, studenci oraz dziennikarze wydawnictw branżowych.

Tegoroczna wystawa wygląda równie imponująco. Spotkania branżowe i konferencje na temat rozwoju infrastruktury wodno-ściekowej przy udziale środków unijnych, a także inwestowanie w rozwój tej branży zdominowały targowe dyskusje, a na stoiskach zobaczyć można wszystko co najnowocześniejszego pojawiło się w tej branży.

Jak przegonić Europę

Jednym z najważniejszych wydarzeń targów było podpisanie wczoraj podczas konferencji „Skuteczne wykorzystywanie potencjałów, czyli jak próbować przegonić Europę” umowy o dofinansowanie Projektu „Kompleksowa ochrona wód podziemnych aglomeracji kieleckiej” pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie a „Wodociągami Kieleckimi”. 

- To przedsięwzięcie, na którym skorzystają tysiące ludzi – mówi Henryk Milcarz, prezes Wociągów Kieleckich. - Kilometry sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, remonty i wymiany sieci poprawi jakość życia 30 tysiącom osób. Przy realizacji tego wartego 550 milionów złotych projektu znajdą zatrudnienie setki osób. Ale najważniejsze jest to, że nasza, kielecka woda, której jakość należy do najlepszych w Europie i równać się z nią może tylko dwa procent wód na świecie, wprost do naszych domów będzie płynęła czysta i zdrowa - dodaje.

Na dzisiaj organizatorzy zaplanowali konferencję „Finansowanie projektów w ramach Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych”, podczas której będzie się można uzyskać praktyczne wskazówki na temat sporządzania wniosków do programów priorytetowych NFOŚiGW oraz przeprowadzenia procedur przetargowych w celu wyłonienia banku oraz zawarcia umowy o dopłatach do oprocentowania.

Energia słoneczna w walce ze ściekami

Odbędzie się też Forum eksploatatorów suszarni solarnych, którego celem będzie spotkanie użytkowników wszystkich już pracujących suszarni solarnych z terenu Polski oraz tych oczyszczalni ścieków, gdzie aktualnie trwa budowa nowych obiektów, mające na celu wymianę doświadczeń oraz możliwość podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.

Forum będzie otwarte dla wszystkich eksploatatorów oczyszczalni ścieków poszukujących skutecznych i tanich sposobów na utylizację osadów, zarówno zwolenników jak i sceptyków wykorzystania energii słońca do suszenia osadów ściekowych.

Czwartek będzie Dniem Otwartym „Wodociągów Kieleckich”, na który organizatorzy szykują wiele atrakcji.

                                  ----Co, gdzie, kiedy?-----

Ceny biletów wstępu: Wstęp bezpłatny jest dla grup zorganizowanych: pracowników przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, młodzieży szkolnej i studenckiej na podstawie listy osób potwierdzonej przez zakład pracy lub uczelnię. normalny: 10 złotych. Bilet ulgowy dla młodzieży szkolnej i studenckiej kosztuje 5 złotych.

 

Ceny biletów parkingowych:

samochody osobowe do godz. 12.00: 10 zł

samochody osobowe po godz. 12.00: 6 zł

autokary do godz. 12.00: 20 zł

autokary po godz. 12.00: 12 zł

 

Godziny otwarcia targów: 6 października: 10-17, 7 października: 10-15

 

Dojazd do targów:

autobusem linii 100 z przystanku na ul. Czarnowskiej (obowiązują bilety komunikacji miejskiej)

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia