MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inkubator Przedsiębiorczości. Hala i biura już prawie gotowe

Mateusz Bolechowski
Inkubator Przedsiębiorczości. Hala i biura już prawie gotoweInkubator przedsiębiorczości ma ruszyć od nowego roku. Budynek jest niemal gotowy.
Inkubator Przedsiębiorczości. Hala i biura już prawie gotoweInkubator przedsiębiorczości ma ruszyć od nowego roku. Budynek jest niemal gotowy. Mateusz Bolechowski
Największą tegoroczną inwestycją gminy Skarżysko jest budowa inkubatora przedsiębiorczości. Hala i biura, już stojące na terenach przejętych od Mesko, mają być wynajmowane na preferencyjnych warunkach nowym przedsiębiorstwom, które będą zakładać młodzi skarżyszczanie.

Gdy okrzepną na rynku, zwolnią miejsce następnym. Pomysły zgłaszających się będzie oceniać komisja złożona z przedstawicieli inwestora i naukowców z politechnik radomskiej i świętokrzyskiej. To przedsięwzięcie, do którego gmina będzie dopłacać, ma przyspieszyć rozwój Skarżyska. Koszt to aż 11 milionów złotych, z czego połowę dała Unia Europejska. Jak informuje prezydent Roman Wojcieszek, inkubator ma ruszyć od stycznia. Otwarcie poprzedzi kampania reklamowa. Czy znajdą się chętni?

Latem miał ruszyć program pilotażowy, preinkubator. Na ten cel radni przeznaczyli aż 200 tysięcy złotych. Zasada była podobna. Skończyło się klapą. – Powody były dwa. Okazało się, że formalnie inkubatora nie może prowadzić należąca do nas Skarżyska Strefa Gospodarcza. Druga przyczyna to brak zainteresowania – wyjaśnia prezydent Wojcieszek. – Zainteresowanie było i to ogromne, kilkadziesiąt osób się zgłosiło. Niestety, nie byli to ludzie chcący prowadzić działalność gospodarczą, tylko szukający posad stróża albo sprzątaczki – dopowiada jeden z magistrackich urzędników. Pozostaje mieć nadzieję, że na wart miliony inkubator znajdą się chętni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia