Do tej pory Kielce i województwo dostawały skandalicznie niskie dofinansowanie z unijnych programów na uzbrojenie terenów - stwierdził przewodniczący Rady Miasta, Kamil Suchański.

– W naszym województwie wynosi ono 65 procent, a na przykład na Mazowszu czy Śląsku dopłaty sięgają 80 procent, gdzie już istnieje bogatsza infrastruktura a samorządy są zasobniejsze niż nasze - dodał. – A my jeden z biedniejszych regionów otrzymujemy najniższe dofinansowanie.

Zastępca przewodniczącego, Jarosław Karyś dodał, że wie, iż to się zmieni. – Marszałek Andrzej Bętkowski ma zupełnie inne spojrzenia niż poprzednik i na pewno wzrośnie dofinansowanie z unijnych programów do budowy uzbrojenia terenów – dodał.

Temat ten pojawił się na konferencji prasowej w ratuszu w związku z uzbrajaniem kolejnych terenów w Kieleckim Parku Technologicznym.


POLECAMY RÓWNIEŻ:Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesuWille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkająTe kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz rankingIle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?