Kielce nie radzą sobie z bezrobociem! Gorące dane z rynku pracy!

Jarosław PANEK, [email protected]
W czerwcu na jedną ofertę pracy przypadało w naszym województwie 48 bezrobotnych. To znacznie... mniej niż przed rokiem.
W czerwcu na jedną ofertę pracy przypadało w naszym województwie 48 bezrobotnych. To znacznie... mniej niż przed rokiem.
Udostępnij:
Powiaty konecki, buski, staszowski i kielecki ziemski w ogóle nie wiedzą co to kryzys. W czerwcu bezrobocie było tu niższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W pozostałych powiatach zanotowano wzrosty bezrobocia choć niewielkie. W samych Kielcach też przybyło bezrobotnych – wynika z najnowszego raportu Urzędu Statystycznego w Kielcach.

Otwarcie Miejskiego Urzędu Pracy w stolicy województwa świętokrzyskiego najwyraźniej nie pomogło, bo jak na razie bezrobocie w czerwcu tego roku jest wyższe niż w czerwcu roku ubiegłego, gdy tymczasem w czterech powiatach okazało się niższe. Nie można więc całej winy zwalać na kryzys.

Oficjalna stopa bezrobocia w czerwcu dla całego woje-wództwa wyniosła 14 procent, podczas gdy dla całego kraju 10,7 procent. Rok temu w czerwcu bezrobocie w świętokrzyskim sięgnęło 13,6 procent, a miesiąc temu 14,1 procent.

Wciąż w statystyce bezrobocia królują kobiety. Ich udział w zestawieniu wynosi 51,4 procent. Ale to i tak znaczna poprawa w stosunku do roku ubiegłego, gdy ten udział wynosił aż 55,7 procent. Również wciąż utrzymuje się niekorzystna przewaga bezrobotnych mieszkańców wsi. Wśród nich rekrutuje się 53,2 procent bezrobotnych (w czerwcu 2008 - 55,6 procent).

Na koniec czerwca pozostało 1629 nierozdysponowanych miejsc pracy, co oznacza, że na jedną ofertę przypadało 48 osób bezrobotnych, podczas gdy przed rokiem – 65 osób i przed miesiącem – 47 osób.

W załączniku mapa świętokrzyskich powiatów z wyszczególnioną stopą bezrobocia.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Podwyżki cen prądu są nieuniknione

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie