Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kielce nie radzą sobie z bezrobociem! Gorące dane z rynku pracy!

Jarosław PANEK, [email protected]
W czerwcu na jedną ofertę pracy przypadało w naszym województwie 48 bezrobotnych. To znacznie... mniej niż przed rokiem.
W czerwcu na jedną ofertę pracy przypadało w naszym województwie 48 bezrobotnych. To znacznie... mniej niż przed rokiem.
Powiaty konecki, buski, staszowski i kielecki ziemski w ogóle nie wiedzą co to kryzys. W czerwcu bezrobocie było tu niższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W pozostałych powiatach zanotowano wzrosty bezrobocia choć niewielkie. W samych Kielcach też przybyło bezrobotnych – wynika z najnowszego raportu Urzędu Statystycznego w Kielcach.

Otwarcie Miejskiego Urzędu Pracy w stolicy województwa świętokrzyskiego najwyraźniej nie pomogło, bo jak na razie bezrobocie w czerwcu tego roku jest wyższe niż w czerwcu roku ubiegłego, gdy tymczasem w czterech powiatach okazało się niższe. Nie można więc całej winy zwalać na kryzys.

Oficjalna stopa bezrobocia w czerwcu dla całego woje-wództwa wyniosła 14 procent, podczas gdy dla całego kraju 10,7 procent. Rok temu w czerwcu bezrobocie w świętokrzyskim sięgnęło 13,6 procent, a miesiąc temu 14,1 procent.

Wciąż w statystyce bezrobocia królują kobiety. Ich udział w zestawieniu wynosi 51,4 procent. Ale to i tak znaczna poprawa w stosunku do roku ubiegłego, gdy ten udział wynosił aż 55,7 procent. Również wciąż utrzymuje się niekorzystna przewaga bezrobotnych mieszkańców wsi. Wśród nich rekrutuje się 53,2 procent bezrobotnych (w czerwcu 2008 - 55,6 procent).

Na koniec czerwca pozostało 1629 nierozdysponowanych miejsc pracy, co oznacza, że na jedną ofertę przypadało 48 osób bezrobotnych, podczas gdy przed rokiem – 65 osób i przed miesiącem – 47 osób.

W załączniku mapa świętokrzyskich powiatów z wyszczególnioną stopą bezrobocia.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami mieszkań w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia