Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kielecka Agroma pozbywa się atrakcyjnych działek w Kielcach

Bartłomiej Bitner
Na nieruchomość, którą chce sprzedać Agroma, składają się trzy działki. Ich teren, liczący 17 tysięcy metrów kwadratowych, nie jest użytkowany, a tylko na jego części są pozostałości maszyn rolniczych.
Na nieruchomość, którą chce sprzedać Agroma, składają się trzy działki. Ich teren, liczący 17 tysięcy metrów kwadratowych, nie jest użytkowany, a tylko na jego części są pozostałości maszyn rolniczych. Krzysztof Krogulec
Nieruchomość, na którą składają trzy działki, chce sprzedać kielecka Agroma. Chodzi o liczący 17 tysięcy metrów kwadratowych plac przy ulicy Krakowskiej, na którym spółka wystawiała maszyny rolnicze do sprzedaży. To pokłosie zlikwidowanej dwa lata temu przez Agromę działalności związanej ze sprzedażą.

Decyzję o zaprzestaniu działalności handlowej zarząd Agromy podjął w październiku 2014 roku. Od tego czasu systematycznie opróżniano plac przy głównej siedzibie - wyprzedawano będące na stanie ciągniki i maszyny rolnicze. Teren stał się opustoszały w 2015 roku i od tego czasu nie znajduje się na nim nic oprócz kilku pozostałości po rolniczym sprzęcie.

Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż w październiku zeszłego roku. Wcześniej zarząd Agromy przystąpił do przekazywania posiadanych sklepów z asortymentem zainteresowanym pracownikom Agromy na dogodnych warunkach spłaty. – Z uwagi na brak zainteresowania sklepami w Kielcach, asortyment jest sukcesywnie wysprzedawany – mówi Mirosława Michalska, prezes zarządu spółki Agroma Kielce.

Działka przy ulicy Krakowskiej 293 cały czas czeka na zainteresowanego inwestora. Jej cena wynosi 300 złotych za metr kwadratowy. Spółka Agroma nie ma wymagań odnośnie tego, jaka inwestycja miałaby być przeprowadzona przez nabywcę nieruchomości, która wyposażona jest w pełne uzbrojenie techniczne, czyli instalację wodociągową, deszczową, sieć elektryczną oraz oświetlenie.

- Nie będziemy nikogo ograniczać, jaki charakter ma mieć przyszła inwestycja. Tak naprawdę kluczowy wydaje się tutaj plan miejscowego zagospodarowania terenu, który nie przewiduje budowy obiektów wielopowierzchniowych typu market budowlany – podkreśla Mirosława Michalska. Dodaje, że niewykluczona jest sprzedaż liczącego 17 tysięcy metrów kwadratowych terenu w części. – Rozważany jest każdy wariant sprzedaży nieruchomości, a więc nie tylko jako całości – zaznacza.

O tym, że Agroma zaprzestała działalność handlową, świadczyć mogła także zmiana w logu na budynku siedziby – „wyjęcie” z zielonego koła rysunku ciągnika. Jednak było to związane z… próbą podświetlenia loga. – Chcieliśmy to zrobić i w tym celu „zdjęliśmy” z instalacji traktor. Okazało się jednak, że trudno będzie go wyciąć laserem pod włożenie do niego neonowych żarówek, dlatego podświetlenie się nie udało, a ciągnik nie został włożony na miejsce – wyjaśnia pani prezes.

Agroma powstała w 1949 roku. Została skomercjalizowana, czyli przekształcona w spółkę w 2003 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Kielecka Agroma pozbywa się atrakcyjnych działek w Kielcach - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia