O tym, że państwowa agencja kupi będącą w stanie upadłości spółkę mówiło się już od dłuższego czasu. Pomysł ten szczególnie forsował minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro i całe środowisko Prawa i Sprawiedliwości w regionie świętokrzyskim. O tym, że sprzedaż spółki jest przesądzona poinformował we wtorek syndyk masy upadłościowej spółki, Tycjan Saltarski.
W skład majątku Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych, który przejmie Agencja Rozwoju Przemysłu wchodzą trzy kopalnie dolomitu (kopalnia Jaźwica w Chęcinach, kopalnia Laskowa w Miedzianej Górze i kopalnia Winna w Łagowie) oraz dwie kopalnie piasku (kopalnia Nieświn II, kopalnia w Sukowie) oraz maszyny i urządzenia. Syndyk Tycjan Saltarski poinformował też, że od najbliższego poniedziałku zostanie wznowione wydobycie kruszywa w tych kopalniach.
Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych zostały sprywatyzowane w 2011roku. 85 procent akcji firmy od Skarbu Państwa kupiła wówczas spółka Dolnośląskie Surowce Skalne. W kwietniu 2012 roku warszawski sąd ogłosił upadłość likwidacyjną, natomiast już miesiąc później, sąd w Kielcach postawił Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych w stan upadłości układowej. Sprawę prywatyzacji spółki badała też kielecka prokuratura, jednak w 2014 sprawę umorzono. Na liście wierzycieli zadłużonej spółki znalazło się prawie 600 osób, głównie byłych i obecnych pracowników firmy.
/MAT/

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym problemem w Polsce
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?