Nasza Loteria

Kołdrex obchodzi 40 urodziny. Szyje wyjątkową pościel!

marzena
- Ręcznie dartepierze i puch to najlepsze wypełnienie do poduszek, pierzyn i kołder. Naszymi produktami otulają się do snu ludzie z całego świata - mówi Zbigniew Niedolaz .
- Ręcznie dartepierze i puch to najlepsze wypełnienie do poduszek, pierzyn i kołder. Naszymi produktami otulają się do snu ludzie z całego świata - mówi Zbigniew Niedolaz . Fot. Łukasz Zarzycki
Kołdry, poduszki, jaśki lekkie i miękkie z delikatnego i ekologicznego puchu i pierza to od 40 lat specjalność kieleckiej firmy Kołdrex.

Kolorowe sny w zdrowej, wygodnej i pięknej pościeli z naturalnego puchu i pierza gwarantuje kielecka firma Kołdrex państwa Grażyny i Zbigniewa Niedolazów, która  obchodzi 40 urodziny. Komfortowy sen zapewnia kolejnym pokoleniom.

- Jestem pewien, że Kołdrex jako jedyna firma w Kielcach, regionie, a nawet w Polsce udziela niezwykłych gwarancji na sen. Są nimi bajkowe senne marzenia – śmieje się Zbigniew Niedolaz,  człowiek o niezwykle pogodnym usposobieniu.

- Pierwsze kroki stawialiśmy na rynku w 1975 roku. Jak można się domyśleć, prywatnemu przedsiębiorcy nie było wtedy  łatwo, tym bardziej, że byliśmy  pierwszą w Kielcach prywatną firmą, szyjącą puchowe kołdry i poduszki z ręcznie dartego ekologicznego pierza gęsiego. Postawiłem na branżę, o której nie miałem zielonego pojęcia, ponieważ z wykształcenia jestem budowlańcem, a stało się tak , bo obserwowałem rynek, a ten był głodny pościeli. Przez przypadek natknąłem się w Poznaniu na nowoczesną maszynę do szycia kołder, kupiłem ją i sprowadziłem do Kielc. Kołder, poduszek, tak samo zresztą jak wszystkiego, brakowało na rynku, nie mogliśmy więc nadążyć z szyciem. Kolejki i zapisy były na pół roku  Potem, w latach 90. zapanowała moda na masowo szytą pościel z tworzyw sztucznych, jak mówiono zdrowych, bo nie powodujących alergii. To mit, bo czysty, naturalny i dobrze utrzymany puch i pierze nie uczulają. Winne są temu roztocza mnożące się w brudnym środowisku i chemikalia, którymi nasączano wsad – opowiada pan Zbigniew.

koldrex

- Nie tylko szyjemy nową, ekologiczną ale także czyścimy używaną pościel - mówi właściciel Kołdrexu.  

- Zawsze starałem się pozyskiwać puch z gęsi karmionych naturalną paszą, sam szukałem ekologicznych gospodarstw. A polskie gęsi znane są z doskonałej jakości puchu i pierza na całym świecie. To zasługa dobrego klimatu, wymuszajacego  ochronę przed zimnem i wilgocią w postaci doskonałej jakości upierzenia, dającego ciepło, lekkość i trwałość. Z puchu robi się  głównie kołdry, z pierza poduszki.

Pierze darte ręcznie to już rzadkość. Na rynku dostępna jest pościel z pierza ciętego maszynowo, a więc nie mniej delikatnego i ze zgrubieniami, przebijającymi wsyp. – Ręczna praca to gwarancja delikatności i- mówi pan Zbigniew.

Dzisiaj zapotrzebowanie na puchowe kołdry i poduszki jest mniejsze, ale firma nie narzeka na brak pracy. – Przez 40 lat wyrobiliśmy sobie dobrą markę  i kolejne pokolenia klientów doceniają naszą pościel. Nas to cieszy i zmusza do poszerzania usług. Szyjemy więc nową pościel, ale i czyścimy pierze do kołder i poduszek łącznie z wymianą wsypów na nowe. Prowadzimy sprzedaż wysyłkową na cały świat - dodają Grazyna i Zbigniew Niedolazowie. 

Co to za firma?

Firma Kołdrex istnieje na kieleckim rynku od 1975 roku . Jej właścicielami są państwo Grażynai Zbigniew Niedolazowie. w tym roku obchodzi 40-lecie istnienia.

Kołdrex był pierwszą na kieleckim rynku prywatna firmą, szyjącą puchowe  poduszki i kołdry. Obecnie  nie tylko szyje nową pościel, ale i czyści pierze do kołder i poduszek łącznie z wymianą wsypów na nowe. Kołdrex posiada znany i ceniony w tej branży wsyp andrychowski ze świadectwem najwyższej jakości. Świadczy też usługi z materiałów powierzonych przez klienta. Kołdrex sprzedaje również luksusowe kołdry puchowe i poduszki z pierza dartego ręcznie oraz wyroby z wełny owczej i anilany. Wyroby kieleckiej firmy odznaczają się dużą trwałością, ponieważ materiały użyte do ich produkcji, odznaczają się najwyższą jakością. Firma przyjmuje zamówienia usługi pocztą i kurierem, a po wykonaniu usługi, produkt odsyła do klienta. Prowadzi sprzedaż wysyłkową na cały świat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia