Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

KOLEGIUM SZKÓŁ PRYWATNYCH, Kielce - Lider Regionu 2010, Edukacja, Oświata

Redakcja
Najstarsza niepubliczna szkoła w regionie, w przyszłym roku będzie obchodzić dwudziestolecie istnienia. W jego skład wchodzi I Prywatne Liceum Ogólnokształcące.

Pierwsi uczniowie liceum rozpoczęli naukę w 1992 roku. Poszerzony program nauczania języków obcych oraz swobodne łączenie zajęć fakultatywnych umożliwia uczniom w pełni re-alizować zaplanowany tok nauki. Skuteczność takich rozwiązań potwierdza stuprocentowa zdawalność egzaminu maturalnego i osiąganie przez absolwentów wyników należących do jednych z najwyższych w województwie.

Atutem szkoły jest znakomita kadra i niewielka liczebność uczniów w oddziałach, a najlepszą wizytówką szkoły są jej wychowankowie. I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Kielcach może poszczycić się tym, że byli uczniowie pełnią obecnie ważne i odpowiedzialne społecznie funkcje zarówno w kraju jak i za granicą. Są wśród nich lekarze, inżynierowie, ekonomiści, dziennikarze i przedsiębiorcy.

- Fakt, że nie zapominają o dawnej szkole i dzielą się swymi sukcesami z nauczycielami i wychowawcami, zawdzięczamy szczególnej atmosferze i indywidualnemu podejściu do ucznia – mówi dyrektor szkoły Marzena Garmulewicz.

Od 1995 roku działa w Kolegium Gimnazjum Językowe. Było pierwszym, eksperymentalnym gimnazjum w naszym regionie. Początkowo obejmowało dwie ostatnie klasy szkoły podstawowej, a od 1 września 1999 roku, w zreformowanym systemie kształcenia rozpoczęło działalność jako trzyletnia szkoła ponadpodstawowa, przygotowująca do podjęcia nauki w liceum. Szkoła słynie z wysokiego poziomu nauczania, co wielokrotnie potwierdziły rankingi dotyczące wyników egzaminu gimnazjalnego w województwie świętokrzyskim, szczyci się laureatami konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego i ogólnopolskiego.

Dzięki temu uczniowie mają zapewniony wstęp do najlepszych liceów w Polsce. Prowadzi rozszerzony program nauczania języków angielskiego i niemieckiego, a zajęcia językowe prowadzone są także z udziałem native-speakerów. Coroczne wycieczki edukacyjne w strefy angielsko i niemieckojęzyczną mają na celu praktyczne wykorzystanie umiejętności językowych nabytych przez uczniów w czasie zajęć szkolnych. Wyjazdy do największych teatrów w Polsce, zajęcia narciarskie w ramach Białej Szkoły, szeroka propozycja zajęć dodatkowych pozwalają nie tylko na rozwijanie zainteresowań i umiejętności młodzieży, ale służą także budowaniu pozytywnych relacji wśród rówieśników oraz w kontaktach uczeń - nauczyciel.

Najmłodsza w tym gronie jest Prywatna Szkoła Podstawowa. Działa od 2006 roku. Korzysta z najnowszych programów, które nie tylko dostarczają uczniom doskonałej wiedzy, ale rów-nież rozwijają ich talenty, zainteresowania i uczą kreatywnego działania. W szkole panuje przyjazna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się docenione i zauważone.

Zespoły klasowe o małej liczebności pozwalają nauczycielom w pełni zindywidualizować proces nauczania. Już w klasie „0” uczniowie rozpoczynają naukę języka angielskiego, którą kontynuują w kolejnych latach. Od IV klasy nauczamy drugiego języka obce-go, niemieckiego lub francuskiego. Najbliższe plany obejmują rozszerzenie oferty, która będzie obejmować klasy I - III. W ramach zajęć świetlicowych najmłodsi uczniowie mogą realizować swoje pasje plastyczne, muzyczne, teatralne a także zamiłowania przyrodnicze, matematyczne i językowe.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia