MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koło Kielc ruszył supernowoczesny serwis Scania

marzena
Właśnie ruszył w gminie Zagnańsk serwis samochodowy giganta samochodowego ze Szwecji. Koncern Scania Polska zbudował pod Kielcami nowoczesny punkt dla ciężarówek zaledwie w ciągu kilku miesięcy. Prezentują go, od lewej: Grzegorz Naporowski, dyrektor serwisu z Krakowa i Dariusz Kuliński, kierownik kieleckiej stacji serwisowej.
Właśnie ruszył w gminie Zagnańsk serwis samochodowy giganta samochodowego ze Szwecji. Koncern Scania Polska zbudował pod Kielcami nowoczesny punkt dla ciężarówek zaledwie w ciągu kilku miesięcy. Prezentują go, od lewej: Grzegorz Naporowski, dyrektor serwisu z Krakowa i Dariusz Kuliński, kierownik kieleckiej stacji serwisowej. Dawid Łukasik
Dziewięć miesięcy temu wbito pierwszą łopatę na placu budowy serwisu samochodowego Scanii w gminie Zagnańsk. Samochodowy gigant ze Szwecji wybudował tu na półtorahektarowej działce koło Kielc supernowoczesny salon napraw, przeglądów i diagnostyki pojazdów.

Ekspresowa siódemka i dobry klimat dla biznesu przyciągnęły Szwedów do gminy Zagnańsk. Międzynarodowy koncern samochodowy Scania Polska zbudował tu w krótkim czasie serwis samochodowy. 14 marca 2012 roku inwestycję rozpoczął, wbijając pierwszą łopatę, sam dyrektor generalny firmy Szwed Kjell Orfengren.

Szwedzki koncern Scania na polskim rynku działa już od 1995 roku. W tej chwili ma już u nas ponad trzydzieści punktów serwisowych. W Świętokrzyskiem jest obecny od 1996 roku, ale dotąd jedynie dzierżawił obiekty. Teraz zainwestował około 10 milionów złotych i postawił obiekt na miarę XXI wieku. Nowoczesne, bryła, rozwiązania techniczne i wyposażenie wyglądają imponująco.

- W tej chwili zatrudnionych jest tu ośmiu mechaników samochodowych, trzech pracowników biurowych do obsługi klienta i jeden handlowiec – mówi Grzegorz Naporowski, dyrektor najlepszego w Polsce salonu serwisowego z Krakowa, w którym przez pół roku na koszt firmy Scania Polska szkoleni byli mechanicy ze Świętokrzyskiego. Mieli zapewnioną nie tylko darmową naukę, ale także zakwaterowanie i wyżywienie. Z nowym salonem serwisowym, wykonanym według szwedzkiego projektu. wielki producent ciężarówek i autobusów wiąże duże nadzieje. Ekologia to zresztą konik Szwedów, którzy na ochronę środowiska zwracają szczególną uwagę. W nowej inwestycji jest więc zapewniona pełna kontrola zagospodarowania odpadów, polegająca także na monitorowaniu firmy zajmującej się jego utylizacją, kontrola emisji spalin. Działalność nie jest w żadnej mierze uciążliwa dla sąsiedztwa.

 

Scania Polska S.A. jest generalnym dystrybutorem i przedstawicielem Scania CV AB, światowego lidera w produkcji pojazdów ciężarowych przeznaczonych dla ciężkiego transportu, autobusów miejskich i turystycznych oraz silników przemysłowych i morskich. W Polsce sieć Scania tworzą: 9 dilerów i 33 autoryzowane serwisy oraz dwa własne centra szkoleniowe (Nadarzyn, Opole). Scania Polska S.A oferuje szeroki wachlarz usług dodatkowych, m.in. umowy obsługowo-naprawcze, szkolenia kierowców w Szkole Jazdy Scania, 24-godzinny serwis drogowy Scania Assistance, wynajem krótkoterminowy i długoterminowy oraz usługi leasingowe Scania Finance Polska. Pozycja Scania na polskim rynku i rozwinięta sieć serwisów dają użytkownikom pojazdów Scania w Polsce gwarancję usług na najwyższym poziomie.

Scania na świecie
Scania jest jednym z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów oraz silników przemysłowych i morskich. Coraz większy udział w działalności firmy mają produkty i usługi finansowe oraz serwisowe, zapewniające klientom Scania opłacalne rozwiązania transportowe i maksymalną dyspozycyjność. Scania zatrudnia 37.500 pracowników i działa w blisko 100 krajach. Działania badawcze i rozwojowe skoncentrowane są w Szwecji, podczas gdy produkcja obywa się w Europie i Ameryce Południowej, w ramach strategii globalnej wymienności zarówno podzespołów, jak i kompletnych pojazdów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia