Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kopalnia Wapienia "Morawica" wyróżniona w prestiżowym konkursie

Ewa Łukomska
Prezes Kopalni Wapienia „Morawica”, Józef Dąbek, prezentuje nagrodę „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.
Prezes Kopalni Wapienia „Morawica”, Józef Dąbek, prezentuje nagrodę „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Andrzej Radomski
Kopalnia Wapienia "Morawica" została laureatem IX edycji konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", organizowanego przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność". Tym samym znalazła się w zaszczytnym gronie zaledwie 22 podmiotów wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu. Certyfikat z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrał w Pałacu Prezydenckim prezes kopalni, Józef Dąbek. Kopalnię Wapienia "Morawica" nagrodzono już po raz trzeci.

Oceny zgłoszeń nadesłanych na organizowany od 2008 roku konkurs "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" dokonała Komisja Certyfikacyjna. Pod uwagę brała przede wszystkim przestrzeganie prawa pracy, zawieranie układów zbiorowych pracy, zatrudnianie pracowników na czas nieokreślony, uzwiązkowienie oraz funkcjonowanie rady pracowników. Wyróżnione firmy, przede wszystkim jednak, muszą szanować prawa osób, które zatrudniają.

W tym roku wyłoniono zaledwie 22 laureatów tej, jak podkreślał prezydent Andrzej Duda, niezwykle ważnej i wyjątkowej nagrody.
- Nagroda ta jest wyjątkowa przede wszystkim ze względu na to, że to pracownicy zgłaszają swoich pracodawców do konkursu. Ich zdanie jest najlepszym świadectwem tego, jak nagrodzone zakłady pracy, firmy i instytucje funkcjonują - mówił podczas uroczystości wręczenia certyfikatów w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda, dodając, że wyróżnienia te są dowodem jakości i konkurencyjności.

Prestiżowe wyróżnienie z rąk prezydenta odebrał prezes Kopalni Wapienia Morawica, Józef Dąbek. - Jest to dla nas jedno z najważniejszych wyróżnień – zaznaczył prezes, podkreślając jednocześnie, że człowiek dla pracodawcy powinien być zawsze na pierwszym miejscu. - Od samego początku działamy tak, aby pracownicy czuli się u nas bezpiecznie. Obok stałego rozwoju spółki, stanowi to dla nas priorytet – dodał Józef Dąbek

Warto zaznaczyć, że Kopalnia Wapienia "Morawica" laureatem konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", organizowanego przez NSZZ "Solidarność", nie została po raz pierwszy. - W tym roku certyfikat trafił do nas już po raz trzeci. Pierwszy otrzymaliśmy w 2009 roku, a drugi - w 2013 – poinformował prezes Józef Dąbek. Przyznanym certyfikatem Kopalnia może się posługiwać przez trzy lata.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kopalnia Wapienia "Morawica" wyróżniona w prestiżowym konkursie - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia