Nasza Loteria

Krajowi Liderzy Innowacji - rusza III edycja konkursu!

Marzena SMORĘDA, [email protected]
Tylko do 30 września można jeszcze zgłaszać kandydatury do konkursu
Tylko do 30 września można jeszcze zgłaszać kandydatury do konkursu
Jeszcze do 30 września bieżącego roku można wziąć udział w III edycji konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju – 2010”. Celem konkursu jest promocja przedsię-wzięć i projektów o charakterze innowacyjnym i rozwojowym w różnych obszarach życia gospodarczego i społecznego.

Innowacja może dotyczyć różnych sfer działalności. Warto zauważyć, że nawet najmniejsze firmy wprowadzają istotne zmiany w swojej ofercie, metodach produkcji czy organizacji, dzięki którym stają się bardziej konkurencyjne, a ich klienci otrzymują nowe i ulepszone produkty oraz rozwiązania. Wprowadzenie przez mikroprzedsiębiorcę produktów lub usług, których nie było do tej pory na lokalnym rynku będzie ważne za-równo dla samej firmy, jej odbiorców, jak i dla rozwoju całego rynku lokalnego.

- Idea innowacji zakłada tworzenie czegoś nowego – od pomysłu, przez jego wdrożenie i osiągnięcie wymiernych rezultatów – wyjaśnia Tomasz Kierzkowski, dyrektor Biura Funduszy Unii Europejskiej w Centrali Banku Pekao SA, który jest mece-nasem tegorocznej III edycji konkursu.

Niestety, nie zawsze upowszechnianie wiedzy o innowacji jest łatwe, zwłaszcza dla firm i organizacji działających na rynkach lokalnych, nie mających takiej siły przebicia i możliwości finansowych, jak rynkowi potentaci.

Jednym z bodźców do zorganizowania konkursu Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju Właśnie była właśnie chęć wsparcia istniejących na rynku mniejszych, ale często bardzo innowacyjnych podmiotów. Projekt jest znakomitą szansą na roz-powszechnienie wiedzy o innowacjach wprowadzanych w firmach, a także pozwala zaprezentować się nawet najmniejszym jednostkom na ogólnopolskim forum. Konkurs promuje innowacyjne i rozwojowe rozwiązania oraz projekty w przedsiębiorstwach, gminach, stowarzyszeniach, a także w fundacjach i innych podmiotach.

Wyróżnienie w konkursie ma charakter prestiżowy i jest okazją do promocji wprowadzonych przez uczestnika rozwiązań oraz projektów zarówno w regionie, jak i w całym kraju. Dla zwycięzców edycji ogólnopolskiej oprócz dyplomu i statuetki przewidziane są nagrody rzeczowe.

Podmioty biorące udział w konkursie mogą zaprezentować całość innowacyjnych rozwiązań w swojej firmie, gminie lub organizacji i uzyskać tytuł w jednej z kategorii, np.: „Innowacyjna firma”, „Innowacyjna Gmina” lub „Innowacyjna Organizacja”. Uczestnicy mogą również pokazać swoje innowacyjne usługi lub produkty i uzyskać tytuł w kategorii „Innowacyjny produkt” lub „Innowacyjna usługa”. Także jednostki korzystające z dotacji unijnych mogą promować swoje działania, przewidziano dla nich kategorię „Innowacyjny projekt unijny”. Przedsiębiorcy mogą brać udział także w kategorii „Dynamicznie rozwijająca się firma” i pochwalić się dynamicznym rozwojem uzyskanym pomimo spowolnienia gospodarczego.

- Jakość oraz wielowątkowość zgłoszeń otrzymanych w poprzednich edycjach konkursu obejmujących zarówno inno-wacje o charakterze lokalnym i branżowym, jak również wprowadzanie bardziej zaawansowanych rozwiązań jest dowodem, że przyjęte założenia konkursu są zrozumiałe i akceptowane przez uczestników – twierdzi Krzysztof Duchnowski, prezes Fundacji Innowacji i Rozwoju, organizator konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie zainteresowany podmiot powinien wypełnić ankietę konkursową zamieszczoną wraz z regulaminem konkursu na stronie internetowej www.liderzyinnowacji.pl, a następnie przesłać ją w terminie do 30 września tego roku do Biura Fundacji Innowacji i Rozwoju.

Konkurs został objęty patronatem między innymi przez:

Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowy Bank Polski, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, PARP, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, Związek Banków Polskich, marszałków wszystkich województw w kraju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym problemem w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia