Krajowi Liderzy Innowacji - rusza III edycja konkursu!

Marzena SMORĘDA, [email protected]
Tylko do 30 września można jeszcze zgłaszać kandydatury do konkursu
Tylko do 30 września można jeszcze zgłaszać kandydatury do konkursu
Udostępnij:
Jeszcze do 30 września bieżącego roku można wziąć udział w III edycji konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju – 2010”. Celem konkursu jest promocja przedsię-wzięć i projektów o charakterze innowacyjnym i rozwojowym w różnych obszarach życia gospodarczego i społecznego.

Innowacja może dotyczyć różnych sfer działalności. Warto zauważyć, że nawet najmniejsze firmy wprowadzają istotne zmiany w swojej ofercie, metodach produkcji czy organizacji, dzięki którym stają się bardziej konkurencyjne, a ich klienci otrzymują nowe i ulepszone produkty oraz rozwiązania. Wprowadzenie przez mikroprzedsiębiorcę produktów lub usług, których nie było do tej pory na lokalnym rynku będzie ważne za-równo dla samej firmy, jej odbiorców, jak i dla rozwoju całego rynku lokalnego.

- Idea innowacji zakłada tworzenie czegoś nowego – od pomysłu, przez jego wdrożenie i osiągnięcie wymiernych rezultatów – wyjaśnia Tomasz Kierzkowski, dyrektor Biura Funduszy Unii Europejskiej w Centrali Banku Pekao SA, który jest mece-nasem tegorocznej III edycji konkursu.

Niestety, nie zawsze upowszechnianie wiedzy o innowacji jest łatwe, zwłaszcza dla firm i organizacji działających na rynkach lokalnych, nie mających takiej siły przebicia i możliwości finansowych, jak rynkowi potentaci.

Jednym z bodźców do zorganizowania konkursu Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju Właśnie była właśnie chęć wsparcia istniejących na rynku mniejszych, ale często bardzo innowacyjnych podmiotów. Projekt jest znakomitą szansą na roz-powszechnienie wiedzy o innowacjach wprowadzanych w firmach, a także pozwala zaprezentować się nawet najmniejszym jednostkom na ogólnopolskim forum. Konkurs promuje innowacyjne i rozwojowe rozwiązania oraz projekty w przedsiębiorstwach, gminach, stowarzyszeniach, a także w fundacjach i innych podmiotach.

Wyróżnienie w konkursie ma charakter prestiżowy i jest okazją do promocji wprowadzonych przez uczestnika rozwiązań oraz projektów zarówno w regionie, jak i w całym kraju. Dla zwycięzców edycji ogólnopolskiej oprócz dyplomu i statuetki przewidziane są nagrody rzeczowe.

Podmioty biorące udział w konkursie mogą zaprezentować całość innowacyjnych rozwiązań w swojej firmie, gminie lub organizacji i uzyskać tytuł w jednej z kategorii, np.: „Innowacyjna firma”, „Innowacyjna Gmina” lub „Innowacyjna Organizacja”. Uczestnicy mogą również pokazać swoje innowacyjne usługi lub produkty i uzyskać tytuł w kategorii „Innowacyjny produkt” lub „Innowacyjna usługa”. Także jednostki korzystające z dotacji unijnych mogą promować swoje działania, przewidziano dla nich kategorię „Innowacyjny projekt unijny”. Przedsiębiorcy mogą brać udział także w kategorii „Dynamicznie rozwijająca się firma” i pochwalić się dynamicznym rozwojem uzyskanym pomimo spowolnienia gospodarczego.

- Jakość oraz wielowątkowość zgłoszeń otrzymanych w poprzednich edycjach konkursu obejmujących zarówno inno-wacje o charakterze lokalnym i branżowym, jak również wprowadzanie bardziej zaawansowanych rozwiązań jest dowodem, że przyjęte założenia konkursu są zrozumiałe i akceptowane przez uczestników – twierdzi Krzysztof Duchnowski, prezes Fundacji Innowacji i Rozwoju, organizator konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie zainteresowany podmiot powinien wypełnić ankietę konkursową zamieszczoną wraz z regulaminem konkursu na stronie internetowej www.liderzyinnowacji.pl, a następnie przesłać ją w terminie do 30 września tego roku do Biura Fundacji Innowacji i Rozwoju.

Konkurs został objęty patronatem między innymi przez:

Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowy Bank Polski, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, PARP, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, Związek Banków Polskich, marszałków wszystkich województw w kraju.

Zakupy z „dark store” coraz popularniejsze

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie