Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

KRIOMED, Kielce - Lider Regionu 2010, Zdrowie

Redakcja
KRIOMED, Kielce - Lider Regionu 2010, Zdrowie
KRIOMED, Kielce - Lider Regionu 2010, Zdrowie
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Kriomed” mieszczący się w Kielcach przy ulicy Warszawskiej 146 oferuje bar-dzo wiele różnorodnych świadczeń medycznych dla pacjentów, a największym atutem tej przychodni jest to, że można w niej uzyskać pomoc w święta, weekendy, również w nocy.

- O tym, żeby stworzyć przychodnię myślałem już od czasów studiów, pomysł udało mi się wcielić w życie i w 2008 roku otworzyliśmy pierwszą przychodnię na Szydłówku Górnym – mówi dyrektor Michał Janaszek. – Jej nazwa wzięła się stąd, że początkowo mieliśmy zajmować się głównie krioterapią, dysponowaliśmy odpowiednią komorą do leczenia, ale z czasem poszerzyliśmy zakres naszych usług. Teraz mamy u siebie kardiologię, pediatrię, rehabilitację, fizjoterapię, wyjazdową opiekę lekarską i pielęgniarską, medycynę sportową i estetyczną, zaj-mujemy się także transportem chorych. W większości leczymy pacjentów na fundusz zdrowia, ale można również skorzystać z usług prywatnie.

Chorzy zadowoleni są z łatwego dostępu do kardiologów, bo w tej przychodni można nie tylko leczyć serce, ale także stworzona jest rehabilitacja kardiologiczna. - Można wykonać u nas próbę wysiłkową, echo serca, potrzebującym zakładamy Holtera, organizujemy też turnusy rehabilitacyjne – wylicza kardiolog Łukasz Turek.

A przecież im choroba jest wcześniej wykryta i leczona tym lepsze są rokowania. W placówce cenne jest to, że liczba oferowanych usług ciągle się poszerza. Od kiedy powstała tu medycyna sportowa mogą w niej badać się i leczyć wszyscy sportowcy, trenerzy, co teraz po likwidacji przychodni sportowej przy ulicy Artwińskiego jest szczególnie potrzebne. Konsultantem w tej dziedzinie jest wielka sława, profesor Romuald Lewicki, daje to gwarancję otrzymania jak najlepszej opieki. Sportowcy mają dostęp do okulisty czy neurologa. Bardzo wielu chorych przychodzi do Kriomedu w soboty i niedzielę, bo to jedna z nielicznych przychodni, która oferuje świą-teczną i całodobową pomoc.

- Gdy dziecko zachoruje w sobo-tę po południu trudno czekać z diagnozą do poniedziałku - uczula Teresa Janyst, pediatra. Wielkim zainteresowaniem cieszy się także ambulatoryjna opieka pielęgniarsko lekarska. - Kiedy ktoś jest przewlekle chory, leżący, wówczas pielęgniarka jedzie do jego domu jak często jak tego potrzebuje – informują pracownicy. Rehabilitacja domowa jest dostępna także w pakietach. Z racji tego, że przychodnia dysponuje 46 karetkami zapewnia też chorym transport. Nie ma problemu z przewiezieniem niepełnosprawnych na zabiegi, czy innych chorych do przychodni specjalistycznej czy do szpitala. Chcąc otrzymać karetkę można dzwonić bezpośrednio do przychodni, albo na po-gotowie i oni przekierowują rozmowę.

- Cały czas staramy się iść do przodu, rozwijać się, jesteśmy w trakcie zdobywania certyfikatu ISO – mówi dyrektor Janaszek. – Już wkrótce chcemy otworzyć w tym samym budynku, tylko na piętrze przychodnię podstawowej opieki zdrowotnej, gdzie kielczanie będą mogli mieć swoich lekarzy rodzinnych. W Zgórsku zorganizowaliśmy własną bazę transportową z myjnią, przenieśliśmy tam zarząd, kadry, księgowość. Ciągle myślimy o tym jak jeszcze rozszerzyć i podwyższyć standard naszych świadczeń. Najwięcej pacjentów zainteresowanych jest rehabilitacją i fizjoterapią.

– Z zabiegów rehabilitacyjnych korzysta u nas 50 tysięcy pacjentów – informuje Michał Janaszek, szef przychodni. – Dysponujemy wszystkimi przyrządami do ćwiczeń, poprawy stanu kręgosłupa, oferujemy różne rodzaje masażu, wibracyjny, sportowy, ujędrniająco odchudzający, relaksacyjny czy gorącymi kamieniami. Równie szeroka jest gama usług w gabinecie fizjoterapii. Są różne rodzaje prądów, choćby tens, interferencyjny, diadynamiczny, prądy Traberta, elektrostymulację, mamy ultradźwięki, magnetronic, sollux, laser punktowy, kriosaunę, krioterapię miejscową, terapię energotonową. W Kriomedzie jest także dostępna terapia tkanek miękkich, McKenzie, pod okiem fachowca można wykonywać ćwiczenia w odciążeniu.

W trakcie rozwoju jest również medycyna estetyczna, bo coraz więcej osób chce jak najdłużej zachować młodość. – Pracujemy bardzo ciężko, ja nie tylko siedzę za biurkiem, ale jestem też ratownikiem medycznym, nie oszczędzam się – mówi właściciel Michał Janaszek. – Wiem, że gdy ciężko pracujemy i praca jest naszą pasją, a tak jest w moim wypadku, możemy wtedy odnieść sukces.
 

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia