MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kupią węgiel za 3 miliardy złotych!

Marcin Jarosz
Kupią węgiel za 3 miliardy złotych!Lubelski Węgiel Bogdanka będzie dostarczał węgiel do Elektrowni Połaniec. Pięcioletnia umowa opiewa na niemal 3 miliardy złotych.
Kupią węgiel za 3 miliardy złotych!Lubelski Węgiel Bogdanka będzie dostarczał węgiel do Elektrowni Połaniec. Pięcioletnia umowa opiewa na niemal 3 miliardy złotych. Marcin Jarosz
GDF SUEZ Energia Polska podpisała kontrakt na dostawę węgla do Elektrowni Połaniec. Pięcioletnia umowa opiewa na niemal 3 miliardy złotych.

Kontrakt na dostawy węgla dla największej elektrowni w południowo-wschodniej Polsce podpisano kilka dni temu. Dostawcą surowca do wytwarzania energii będzie Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A, a wartość szacunkowa umowy opiewa na ponad 2,8 miliarda złotych. Nowy kontrakt zapewnia dostawy węgla do 2018 roku.

Zdaniem prezesa GDF Suez – Grzegorza Górskiego LW Bogdanka to lider producentów węgla kamiennego w Polsce oraz wielo-letni i sprawdzony partner biznesowy połanieckiej elektrowni. poła-niecka elektrownia to piąty co do wielkości producent energii w Polsce i odpowiada za 5 procent krajowej produkcji energii.

W tym roku GDF SUEZ, właściciel połanieckiej elektrowni rozpoczął ogromny projekt „Feniks”. Zakłada on między innymi modernizację bloków energetycznych. Inwestycja za około miliard złotych ma zapewnić sprawne funkcjonowanie elektrowni do 2035 roku oraz podniesienie jej sprawności o blisko 10 procent.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia