MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kupił akcje Cersanitu za prawie 28 milionów? Ile na tym… stracił?

/jap./, [email protected]
Ktoś wydał na akcje Cersanitu prawie 28 milionów złotych i na razie... traci na tym zakupie
Ktoś wydał na akcje Cersanitu prawie 28 milionów złotych i na razie... traci na tym zakupie
Kilka dni temu zarząd Cersanitu S.A. poinformował, że osoba blisko związana z dwoma członkami rady nadzorczej tej kieleckiej spółki kupił w dużych transakcjach pakietowych półtora miliona akcji tej spółki kontrolowanej przez Michała Sołowowa za prawie 28 milionów. Minęło parę dni i inwestor może liczyć… straty!

To bardzo tajemnicza transkacja, choć oczywiście dokonana z zachowaniem wszelkich kanonów prawa. Zarząd Cersanitu poinformował, że kilka dni temu otrzymał zawiadomienia, na podstawie których dwóch członków Rady Nadzorczej tej spółki poinformowało, iż osoba blisko z nimi związana, kupiła 1 milion 540 tysięcy akcji zwykłych na okaziciela Cersanitu, płacąc za każdą z nich po 18 złotych.

Łączna wartość tej transakcji wyniosła 27 milionów 720 tysięcy złotych.

Operację przeprowadzono poza sesją na warszawskim parkiecie 10 września, a informujący o niej członkowie Rady Nadzorczej wnieśli o utajnienie danych osobywych kupującego. Mają do tego prawo zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z 2005 roku w sprawie przekazywania i udostępniania informacji, o niektórych transakcjach instrumentami finansowymi.

Nie wiadomo kto kupował, ale też nie wiadomo kto sprzedawał. Przez pewien moment na rynku krążyła plotka, że to Ministerstwo Skarbu pozbywało się tak zwanych „resztówek” Cersanitu, ale wiceminister Adam Leszkiewicz zdementował te plotki.

Najnowsza rekomendacja analityków, wydana dosłownie kilka dni temu zaleca trzymanie akcji Cersanitu i wyznacza ich docelową cenę na poziomie 15 złotych. Wczoraj jedna akcja na zamknięciu kosztowała 16,20 złotego, co oznacza, że po tygodniu od zakupu tajemniczy inwestor… stracił na tej operacji 2 miliony 772 tysiące złotych. Ale przecież nie można rozpatrywać takich inwestycji w perspektywie kilku dni.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia