Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lider Regionu 2009, Nauka - Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych, Kielce

Redakcja
Jan Telus, rektor: - W naszej uczelni tworzymy wspólnotę nauczycieli, studentów i pozostałych pracowników, tak aby wspólnie wypracowywać najlepsze standardy kształcenia
Jan Telus, rektor: - W naszej uczelni tworzymy wspólnotę nauczycieli, studentów i pozostałych pracowników, tak aby wspólnie wypracowywać najlepsze standardy kształcenia
Mija już dziewięć lat, gdy minister edukacji narodowej nadał uprawnienia Wyższej Szkole Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach. Nasz laureat znany jest z tego, że nie tylko kształci zawodowo w wybranych przez studentów kierunkach, ale też kreuje młodych ludzi na aktywnych i świadomych swoich praw uczestników życia.

Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych to uczelnia stosunkowo młoda, ale właśnie przez to dynamiczna, pozbawiona kompleksów, aktywna i doskonale rozumiejąca potrzeby młodych ludzi. Nasz laureat prowadzi kształcenie w systemie trzyletnich studiów I stopnia stacjonarnych (dziennych) i niestacjonarnych (zaocznych), a także na studiach II stopnia (magisterskich) na kierunkach ekonomia oraz pedagogika.

Absolwenci szkoły uzyskują tytuł magistra. Na wsparcie kształcenia studentów uczelnia uzyskała w ostatnich latach około 10 milionów złotych w ramach Programu Kapitał Ludzki.

Po dziewięciu latach działalności szkoła dopracowała do perfekcji system kształcenia na wspomnianych już wyżej dwóch wydziałach, czyli Ekonomii i Pedagogice.

Wydziały oferują szereg interesujących specjalności. Młodzi ludzie na kierunku ekonomia mogą więc specjalizować się w hotelarstwie i turystyce, gospodarce regionalnej ze specjalnością zarządzania środowiskiem, ekonomiką i organizacją przedsiębiorstw oraz obsługą rynku nieruchomości. Co podkreśla kapituła, nasz laureat na tym kierunku wybrał specjalności, jakie absolwentom dają wykształcenie w bardzo poszukiwanych na lokalnym rynku pracy zawodach.

Wszak nasz region stawia na rozwój turystyki, która w przyszłości będzie priorytetową gałęzią gospodarki, związaną nie tylko z turystyką rekreacyjną, ale także biznesową, związaną z rozwojem branży targowej. Równie atrakcyjnie wygląda specjalność związana z obsługą rynku nieruchomości. W dłuższym czasie czasu jest on bardzo perspektywiczny. Warto także podkreślić edukacyjną rolę naszego laureata w zakresie przygotowania zawodowego specjalistów od ekobiznesu. Ochrona środowiska to kolejny gospodarczy priorytet naszego regionu, który ma się stać w przyszłości jego ekonomicznym atutem.

Ale młodzi, którzy decydują się na studia właśnie tutaj, mogą także realizować swoje zawodowe ambicje w zakresie pracy pedagogicznej. Pozwalają im na to specjalności Wydziału Pedagogicznego, jakie tworzą podstawy dla młodych ludzi do przyszłej pracy z dziećmi i młodzieżą. W ramach tego kierunku szkoła oferuje takie specjalności, jak: logopedia, diagnoza i terapia pedagogiczna, resocjalizacja, praca socjalna oraz edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z językiem angielskim. Ta ostatnia specjalność jest bezpłatna dla studentów, ponieważ uczelnia uzyskała środki w ramach Programu Kapitał Ludzki w wysokości około 3 milionów złotych.

Wybór, jak widać, jest duży, a władze uczelni cały czas podkreślają, że ten dobór specjalności to efekt rzetelnej analizy rynku pracy i potrzeb pracodawców. Bo ambicją naszego laureata jest zadowolony, nowocześnie wykształcony absolwent, który potem nie ma problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Systematycznie rozpoznając te potrzeby edukacyjne, Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych bierze aktywny udział i wspiera te wszystkie przedsięwzięcia i procesy, jakie przyczyniają się do rozwoju regionu świętokrzyskiego.

A dzieje się to poprzez współdziałanie z jednostkami samorządu terytorialnego wszystkich szczebli oraz tymi instytucjami, które kształtują politykę regionalną w województwie. Ten czynny dział w życiu obywatelskim również nie uszedł uwadze naszej kapituły.

Wysoki poziom kształcenia jest jednym ze strategicznych celów tej uczelni. Ale nie byłby on oczywiście możliwy, gdyby nie stały rozwój i doskonalenie kadry wykładowców tej szkoły. Nie tylko podnoszą oni swoje kwalifikacje, ale również prowadzą prace badawcze. Współpracują także z innymi ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą oraz jednostkami gospodarczymi.

Nasz laureat podpisał już kilkanaście takich umów, miedzy innymi z uczelniami w Stanach Zjednoczonych, Serbii, na Ukrainie i Słowacji, w Rosji, Macedonii, Rumunii i na Łotwie, w Niemczech i Czechach. Do tych państw wyjeżdżają studenci na studia, a wykładowcy na staże naukowe.

Choć nasz laureat to uczelnia młoda, prężnie się rozwija. Już może się pochwalić dwoma ośrodkami zamiejscowymi w Myślenicach i Krośnie, gdzie studenci także pragną nowoczesnego nauczania, otwartości na europejskiej idee i entuzjazmu, jaki reprezentuje Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia