Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Liderzy Regionu 2013. Ambasador Regionu - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie

Redakcja
Siedziba Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie.
Siedziba Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie. archiwum
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie to marka doskonale znana nie tylko w regionie świętokrzyskim i Polsce, ale również za granicą. O wysokiej jakości powstających tu wyrobów doskonale świadczą wybory konsumentów, którzy podczas codziennych zakupów sięgają po doskonałe przetwory mleczarskie oznaczone charakterystycznym logo. Biorąc pod uwagę osiągnięcia spółdzielni, która doskonale reprezentuje województwo na arenie krajowej i międzynarodowej, Kapituła przyznała nagrodę Lider Regionu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie w kategorii Ambasador regionu.

Włoszczowska spółdzielnia mleczarska to jedna z najsilniejszych marek ziemi świętokrzyskiej. Jest nie tylko jednym z największych pracodawców w powiecie, ale i znakomitą wizytówką miasta w całym kraju i na świecie. Dzięki tak doświadczonemu i sprawdzonemu odbiorcy mleka, hodowcy z naszego regionu mają się coraz lepiej i mogą być spokojni o swój los.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie już niedługo będzie obchodziła jubileusz 80-lecia działalności. Powstała w 1936 roku spółdzielnia przeżywa prawdziwy rozkwit działalności. W ostatnim roku wartość sprzedaży przekraczała 380 milionów złotych, zaś produkcja doskonałych serów żółtych dojrzewających – 14 tysięcy ton.
Marka Włoszczowa godnie reprezentuje województwo świętokrzyskie w kraju, jak również poza jego granicami. Wydajność produkcji pozwoliła rozpocząć ekspansję na rynki obcych krajów. O firmie robi się coraz głośniej, bo jej wyroby trafiają praktycznie na rynki całego świata. W 2011 roku firma uzyskała uprawnienia eksportowe do Rosji i eksportuje tam swoje słynne sery żółte, które szybko podbijają tamtejsze rynki.

Ostatnie lata okazały się dla Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie pasmem sukcesów. Produkty włoszczowskiej spółdzielni są nagradzane na imprezach targowych oraz ocenach konsumenckich. Podczas zeszłorocznych targów Mleko-Expo otrzymała między innymi Nagrodę Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za zajęcie VII miejsca w rankingu na największą i najlepszą spółdzielnię mleczarską oraz Puchar Prezesa Agencji Rynku Rolnego za wybitne osiągnięcia w eksporcie. Kolejnym wyróżnieniem była Nagroda Związku Pracodawców Eksporterów i Importerów Produktów Mleczarskich za wyniki eksportu w roku 2012.
Poza troską o jakość produktów, spółdzielnia dba do dobre warunki pracy dla swoich pracowników, co zostało zauważone i docenione miejscem na podium w konkursie Pracodawca-Organizator pracy bezpiecznej, organizowanym na szczeblu Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach, dla pracodawców zatrudniających powyżej 250 pracowników.

Zakład zatrudnia aktualnie ponad trzysta osób w dwóch zakładach produkcyjnych – we Włoszczowie i Pawłowicach w województwie śląskim i jest jednym z największych pracodawców w powiecie włoszczowskim. Serowy gigant z Włoszczowy produkuje ponad czternaście tysięcy ton serów rocznie. Ponad 50 procent produkcji spółdzielni to sery żółte dojrzewające, zaś pozostała część produkcji to tak zwana galanteria mleczarska. Oferta produktowa Spółdzielni obejmuje: sery dojrzewające typu holenderskiego i szwajcarskiego: bloki, porcje, plastry folia i display, sery dojrzewające wędzone typu holenderskiego i szwajcarskiego, ser świętokrzyski - produkt seropodobny do kanapek, twarogi i twarożki: serek wiejski, serki do chleba, twaróg na sernik, twaróg krajanka, capriccio, rajski twaróg, śmietany: kubki, butelki, wiaderka, napoje mleczne: kefir, maślanka, jogurt naturalny, desery: serek Gucio, serwatkę w proszku częściowo zdemineralizowaną, masło kostka extra, masło osełka extra, osełkę włoszczowską z dodatkiem tłuszczu roślinnego, produkty cateringowe: ser cukierniczy Izabella, ser terminowany, jogurt naturalny.

Nadrzędnym celem, jaki przyświeca działalności Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie jest ciągłe zaspokajanie potrzeb, wymagań i oczekiwań konsumentów, zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego wyrobów gotowych, przez odpowiednią organizację pracy i dostosowywanie środków gwarantujących najwyższe bezpieczeństwo produkowanych wyrobów.

Stanisław Skóra

Stanisław Skóra, prezes zarządu: - Zdajemy sobie sprawę, że Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie to już lat bardzo mocna marka nie tylko na lokalnym rynku. Jesteśmy jednym z najbardziej znanych i cenionych przez klientów zakładów w południowej Polsce. Dlatego też stale podnosimy jakość naszych produktów. Konkurencja na rynku rośnie i stale podnosi poprzeczkę, ale jest to dodatkowa motywacja jeszcze bardziej efektywnej pracy. Pozycja, którą przez wszystkie lata wypracowaliśmy, jest dla nas wartością bezcenną. Stąd nasze nieustające starania o wzrost produkcji i nowy asortyment w ofercie. Co szczególnie cieszy, nasza oferta trafia w gusta coraz szerszej rzeszy odbiorców również poza granicami kraju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia