W latach 90. firma stale się rozrastała, zwiększała zatrudnienie, dozbrajała w nowy sprzęt oraz maszyny. Coraz większy udział w działalności firmy miał syn pana Adolfa, Marcin, który ukończył III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowcu Świętokrzyskim, a potem studia ekonomiczne. Już w trakcie nauki pomagał ojcu w zakładzie. A zaczynał jako pracownik fizyczny w czasie przerwy wakacyjnej, bezpośrednio po maturze. Od podstaw poznał przedsiębiorstwo. Siedział za kierownicami każdego z samochodów, każdej z maszyn.
W 1998 roku przejął prowadzenie firmy. Od tego czasu została ona wyposażona w nowy sprzęt wysokiej klasy, zyskała wiele dużych zamówień, pozyskała nową klientelę. Po ćwierćwieczu obecności na rynku Drogowiec posiada swoją renomę. Realizuje zamówienia instytucji publicznych, inwestorów prywatnych oraz osób fizycznych w zakresie robót drogowych, brukarskich oraz ziemnych. Świadczy usługi w zakresie robót ziemnych, robót drogowych, robót sprzętowych, nowoczesnego umacniania i zabezpieczania skarp oraz budowy murów oporowych. W ostatnich latach firma zrealizowała wiele inwestycji. Do najważniejszych należały: przebudowa drogi wojewódzkiej nr 747 (2008), przebudowa ulicy Długiej w Ostrowcu Świętokrzyskim (2007-2008), budowa ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Iłżeckiej w Ostrowcu (2007-2008) czy przebudowa ostrowieckiej ulicy Grabowej(2007), budowa drogi Zapora-Godów oraz roboty drogowe na obiekcie Osiedle Eksploracyjne (2006), budowa drogi krajowej numer 42 – Wielka Wieś – umacnianie skarp w technologii gabionowej (kosze oraz materace siatkowo-kamienne) (2006), budowa parkingu dla samochodów osobowych przy drodze powiatowej Kałków (2006), roboty drogowo-asfaltowe i chodnikowe.
Firma współpracuje z: Energopol-Katowice S.A, Skanska, Strabag, JADAR. Obecnie zatrudnia na stałe około 30 osób, w sezonie znacznie więcej. Jak mówią właściciele, firma „Drogowiec” nie jest duża, ale solidna i dbająca o dobro pracownika. Za największy sukces poczytuje sobie brak wypadków przy pracy, a trzeba zaznaczyć, że nierzadko prace prowadzone są „pod ruchem”, oraz terminowość zarówno w regulowaniu należności finansowych jak i realizacji inwestycji. Do tej pory firma nie odnotowała opóźnień w robotach ani nie miała przez te wszystkie lata zaległości płatniczych czy to względem kontrahentów, czy pracowników.
W 2013 roku realizowała duża inwestycje, usuwając skutki katastrofy budowlanej z grudnia 2012 roku. Słynna ostrowiecka „dziura” została „załatana” w rekordowym tempie, w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Firma Drogowiec zastosowała oryginalną technologię zabezpieczenia odbudowywanej skarpy za pomocą koszy gabionowych.
Pan Marcin Jabłoński jest Starszym ostrowieckiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców. Włącza się w akcje charytatywne. Przez trzy lata z rzędu wylicytował w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy złote serduszka; dwa pierwsze ponownie zostały przekazane na licytację, trzecie serduszko w przyszłości również podzieli ten los. Jest również jednym ze sponsorów drużyny piłki ręcznej działającej przy KSZO.
Marcin Jabłoński, współwłaściciel: - Nasza firma nie jest duża, ale solidna i dbająca o dobro pracownika. W ostatnich latach realizowaliśmy wiele ciekawych i trudnych technologicznie inwestycji, od budowy dróg i chodników, po umacnianie wałów przeciwpowodziowych oraz skarp. Największym wyzwaniem w 2013 roku była likwidacja skutków osuwiska na ulicy Polnej w Ostrowcu. Naszą dewizą jest zawsze terminowość zarówno w regulowaniu należności finansowych jak i realizacji inwestycji.

Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?