MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Magtrans obsypany nagrodami najwyższej rangi!

Marzena Smoręda
Deszcz najwyższej rangi medali, odznaczeń i wyróżnień spadł z okazji jubileuszu 35-lecia firmy Magtrans z Buska-Zdroju na właścicieli Annę i Edwarda Magdziaków oraz pracowników przedsiębiorstwa. Na wielkiej gali, która odbyła się w piątek, 12 maja, w Pałacu w Konarach wręczali je Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, minister Alvin Gajadhur, główny inspektor transportu drogowego oraz Tadeusz Wilk, dyrektor Departamentu Transportu Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej prezydent rzeczpospolitej Andrzej Duda uhonorował odznaczeniami państwowymi zasłużonych dla polskiej gospodarki Medalem Złotym za Długoletnią Służbę Annę i Edwarda Magdziaków, założycieli firmy Magtrans.

Wręczone zostały też odznaczenia Zasłużony dla Transportu Rzeczpospolitej Polskiej. Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk wyróżnił nimi osoby zasłużone dla transportu drogowego w Polsce pracowników Magtransu: Danutę Czekalską, Józefę Lenartowicz, Wiesława Gajskiego, Artura Niciarza, Andrzeja Niciarza, Macieja Hajduka, Marcina Wojciechowskiego i Pawła Rasińskiego. Wielu z nich pracuje w Magtransie od początku jego istnienia.

Wręczono też odznaczenia branżowe, czyli Dyplomy Honorowe IRU - prestiżowe odznaczenie, które przyznawane jest najlepszym kierowcom pojazdów ciężarowych i autobusów w międzynarodowym transporcie drogowym. Otrzymali je kierowcy, którzy wykonują regularnie i nieprzerwanie swój zawód przez co najmniej 20 lat, ku pełnemu zadowoleniu swego pracodawcy, pracują w tym samym przedsiębiorstwie transportowym przez co najmniej 5 lat, przejechali jako kierowcy zawodowi minimum 1 milion kilometrów w ruchu krajowym lub międzynarodowym, z własnej winy nie spowodowali poważnego wypadku w ciągu ostatnich 20 lat, nie popełnili w ciągu ostatnich 5 lat poważnego wykroczenia przeciwko przepisom drogowym, celnym lub administracyjnym. Tym odznaczeniem wyróżnionych zostało 18 kierowców Magtransu. Niektórzy z nich mogą pochwalić się stażem zawodowego kierowcy ponad 40 lat. Odznaczenia wręczył im Tadeusz Wilk, dyrektor Departamentu Transportu Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.

Dużą niespodzianką dla wszystkich były nagrody ufundowane przez producentów pojazdów, które w codziennej pracy wykorzystuje Magtrans. Nagrody niespodzianki najlepszym kierowcom wręczyli przedstawiciele firm MAN, Mercedes oraz DAF.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia