MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mocna marka w branży energetyki

Redakcja
Spółka Ekobox ma rynku usług elektroenergetycznych doskonałą markę.
Spółka Ekobox ma rynku usług elektroenergetycznych doskonałą markę. EKOBOX
Diament Świętokrzyski 2015 dla Ekobox Spółka Akcyjna, firmy, która szybko podbiła branżę elektroenergetyki i telekomunikacji w Polsce. Ekobox - kolejny laureat Diamentu Świętokrzyskiego, to firma przebojem krocząca przez trudny i konkurencyjny rynek elektroenergetyki. Ma już ugruntowaną pozycję w branży budownictwa energetycznego i telekomunikacyjnego. Spółka notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych mimo kryzysu na rynku dobrze sobie radzi.

Powstała w styczniu 1990 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Od początku istnienia specjalizuje się w świadczeniu usług w zakresie projektowania i realizacji robót energetycznych i telekomunikacyjnych. Początkowo występowała pod nazwą Przedsiębiorstwo Projektowania i Wykonawstwa Robót Specjalistycznych Ekobox  Sp. z o.o., by od 1994 nazywać się Ekoboks Sp. z o.o. Filarem firmy jest doświadczona kadra, projektanci oraz robotnicy wywodzący się przede wszystkim z Przedsiębiorstwa Elektryfikacji i Technicznej Obsługi Rolnictwa Eltor z Kielc i Łodzi. 

Spółka Ekobox szybko dała się poznać jako solidny wykonawca i została przyjęta do Fundacji Elektryfikacji Rolnictwa, zrzeszającej przede wszystkim dawne Eltor-y, będąc w niej pierwszym prywatnym przedsiębiorstwem. W początkowym okresie działalności firma zajmowała się usługami projektowymi i budowlanymi w zakresie robót energetycznych przy budowie linii niskiego i średniego napięcia do 30 kV.  Oferta firmy była stopniowo poszerzana. W 1996 roku, rozszerzono działalność na roboty projektowe i budowlane związane z telekomunikacją.

W 1996 roku Ekobox otrzymał Certyfikat Systemu Jakości ISO 9001 oraz Certyfikat IQNet ISO 9001 potwierdzający, że spełnia wymagania Polskie Normy w zakresie: projektowania, budowy, rozbudowy, remontów, serwisu i konserwacji sieci i urządzeń elektroenergetycznych – usług sprzętem budowlanym. W latach 90. przedsiębiorstwo zdobyło doświadczenia w zakresie handlu zagranicznego, trudniąc się sprowadzaniem specjalistycznych urządzeń maszyn oraz materiałów elektrycznych z Ukrainy. Ekobox eksportował zaś do tego kraju między innymi samochody oraz rękawice dielektryczne. Dodatkową działalnością spółki były usługi w zakresie międzynarodowego transportu towarów w Europie.

Od roku 2000 spółka zajmuje się także wykonywaniem robót elektroenergetycznych, związanych z budową linii wysokiego napięcia w zakresie 110 kV–220 kV. Odbiorcami  są spółki dystrybucyjne, odpowiedzialne za budowę linii dystrybucyjnych oraz firmy budujące drogi i autostrady, które zlecają wykonanie infrastruktury energetycznej, takiej jak słupy energetyczne, oświetlenie, sygnalizacja i tym podobne firmom zewnętrznym. 1 lipca 2010 roku Ekobox Spółka z o.o. przekształciła się w Ekobox Spółka Akcyjna. W 2011 roku  zadebiutowała na rynku NewConnect, prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych.

Marzena Smoręda

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia