Mróz to dla nich żyła złota

/and/, [email protected]
Zbigniew Fąfara, prezes zarządu i dyrektor PGE Elektrociepłownia Kielce S.A. odbiera gratulacje i życzenia z rak Mariana Strzeleckiego, poprzedniego szefa kieleckiej elektrociepłowni. Fot. D. Łukasik
Zbigniew Fąfara, prezes zarządu i dyrektor PGE Elektrociepłownia Kielce S.A. odbiera gratulacje i życzenia z rak Mariana Strzeleckiego, poprzedniego szefa kieleckiej elektrociepłowni. Fot. D. Łukasik
Udostępnij:
Najlepsze życzenia dla tej firmy, to jak najwięcej mroźnych zim. A na uroczystym 20 - leciu pojawiła się Kamili Chudzik, pochodząca z Kielc wieloboistka, mistrzyni Polski w siedmioboku i zawodniczka reprezentującej nas na olimpiadzie w Pekinie.

Jubileusz 20–lecia PGE Elektrociepłownia Kielce S.A. świętowali w czwartek pracownicy i przyjaciele firmy. Niemalże każdy z gości życzył prezesowi jubilatki „bardzo mroźnych zim”, bo w przypadku producenta ciepła to najbardziej życzliwe życzenia.

Nie lada niespodzianką na urodzinowej imprezie elektrociepłowni była wizyta Kamili Chudzik, pochodzącej z Kielc wieloboistki, mistrzyni Polski w siedmioboku i zawodniczki reprezentującej nas na olimpiadzie w Pekinie. Jej rodzice od lat są pracownikami tej firmy, co dumnie podkreślali ich koledzy z pracy.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także przedstawiciele władz regionu, ciepłownicy i energetycy niemalże z całego kraju, ale najliczniej reprezentowana była ekipa firm ze świętokrzyskiego z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Kielcach i Zakładem Energetycznym Okręgu Radomsko – Kieleckiego w Skarżysku Kamiennej na czele.

Wszyscy doskonale pamiętają historię kieleckiej elektrociepłowni, która zaczęła się już w 1974 roku, kiedy to władze stolicy województwa doszły do wniosku, że miastu jest potrzebne takie przedsiębiorstwo. Oprócz decyzji i rozmów do 1986 roku jednak nic nie zdziałano, a budowa ruszyła rok później. Dlatego za datę jubileuszową uznano rok 1989, w którym Elektrociepłownia Kielce rozpoczęła produkcję ciepła. O tych czasach przypomniał Zbigniew Fąfara, prezes zarządu i dyrektor obecnej PGE Elektrociepłownia Kielce S.A. Pochwalił się również najnowszą inwestycją firmy i uruchomieniem produkcji energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu z wykorzystaniem biomasy w nowym bloku energetycznym.

Kameralne urodziny stały się również okazją do nagrodzenia wieloletnich pracowników PGE Elektrociepłowni Kielce S.A. Kilkadziesiąt osób otrzymało odznaczenia państwowe, resortowe i dyplomy honorowe w podziękowaniu od firmy. Uroczystość uświetnił występ kwartetu smyczkowego „Omega”, a później wszyscy związani z kielecką elektrociepłownia goście biesiadowali we własnym gronie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie