Nasza Loteria

Nasze Dobre Świętokrzyskie 2012: Ocet spirytusowy 10 procent WSP "Społem" z Kielc

esw
Nasze Dobre Świętokrzyskie 2012: Ocet spirytusowy 10 procent WSP "Społem" z KielcWytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” w Kielcach produkuje tradycyjny Ocet spirytusowy 10 procent już od 80 lat.
Nasze Dobre Świętokrzyskie 2012: Ocet spirytusowy 10 procent WSP "Społem" z KielcWytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” w Kielcach produkuje tradycyjny Ocet spirytusowy 10 procent już od 80 lat. archiwum prywatne
Do piątej edycji konkursu Nasze Dobre Świętokrzyskie, Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” z Kielc zgłosiła jeden ze swoich sztandarowych produktów – Ocet Spirytusowy 10 procent.

Ocet, najstarszy naturalny produkt fermentacyjny stosowany w gospodarstwach domowych, znany był już w starożytności. Wytwarzano go w Babilonii przed pięcioma tysiącami lat z piwa, wina lub podczas produkcji alkoholu. Do dzisiejszego dnia stanowi nieodzowny atrybut każdej kuchni.

Kielecki potentat

Jednym z najstarszych wytwórców tego produktu w Polsce jest Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” w Kielcach. Nieprzerwanie produkuje ocet od 1932 roku i od chwili rozpoczęcia wytwarzania octu, zaliczała się do czołówki wytwórców zarówno pod względem poziomu technologicznego produkcji, jak i jakości wyrobu finalnego. Niepowtarzalny smak i bukiet zapachowy kielecki ocet zawdzięcza naturalnej metodzie wytwarzania – octowej fermentacji alkoholu etylowego oraz wykorzystaniu w produkcji surowców wyłącznie najwyższej jakości.

WSP „Społem”, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, produkuje obok octu spirytusowego 10 procent także octy smakowe: estragonowy, koperkowy i czosnkowy. Stanowią one doskonały dodatek do wszelkiego typu sałatek oraz marynowanych warzyw i mięs. Produkt dostępny jest w butelkach szklanych o pojemności 0,5 litra oraz 0,2 litra.

Liczne wyróżnienia

Ocet spirytusowy 10 procent, produkcji WSP „Społem”, zdobył szereg prestiżowych wyróżnień, certyfikatów i nagród. Do najważniejszych zaliczyć można Znak Jakości „Q”, Złoty Laur Konsumenta 2010, a przede wszystkim certyfikat systemu jakości żywności „Jakość Tradycja”. System ten Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uznał w 2007 roku za krajowy system jakości żywności. Wybierając produkt ze znakiem „Jakość Tradycja” klient ma pewność, że sięga po wyrób tradycyjny, wysokiej jakości, o cechach, które odróżniają go od innych produktów należących do tej samej kategorii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia