Ocet, najstarszy naturalny produkt fermentacyjny stosowany w gospodarstwach domowych, znany był już w starożytności. Wytwarzano go w Babilonii przed pięcioma tysiącami lat z piwa, wina lub podczas produkcji alkoholu. Do dzisiejszego dnia stanowi nieodzowny atrybut każdej kuchni.
Kielecki potentat
Jednym z najstarszych wytwórców tego produktu w Polsce jest Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” w Kielcach. Nieprzerwanie produkuje ocet od 1932 roku i od chwili rozpoczęcia wytwarzania octu, zaliczała się do czołówki wytwórców zarówno pod względem poziomu technologicznego produkcji, jak i jakości wyrobu finalnego. Niepowtarzalny smak i bukiet zapachowy kielecki ocet zawdzięcza naturalnej metodzie wytwarzania – octowej fermentacji alkoholu etylowego oraz wykorzystaniu w produkcji surowców wyłącznie najwyższej jakości.
WSP „Społem”, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, produkuje obok octu spirytusowego 10 procent także octy smakowe: estragonowy, koperkowy i czosnkowy. Stanowią one doskonały dodatek do wszelkiego typu sałatek oraz marynowanych warzyw i mięs. Produkt dostępny jest w butelkach szklanych o pojemności 0,5 litra oraz 0,2 litra.
Liczne wyróżnienia
Ocet spirytusowy 10 procent, produkcji WSP „Społem”, zdobył szereg prestiżowych wyróżnień, certyfikatów i nagród. Do najważniejszych zaliczyć można Znak Jakości „Q”, Złoty Laur Konsumenta 2010, a przede wszystkim certyfikat systemu jakości żywności „Jakość Tradycja”. System ten Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uznał w 2007 roku za krajowy system jakości żywności. Wybierając produkt ze znakiem „Jakość Tradycja” klient ma pewność, że sięga po wyrób tradycyjny, wysokiej jakości, o cechach, które odróżniają go od innych produktów należących do tej samej kategorii.

Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?