Nasza Loteria

Nasze Dobre Świętokrzyskie 2012: Żurawina do mięs i serów niskosłodzona

esw
Nasze Dobre Świętokrzyskie 2012: Żurawina do mięs i serów niskosłodzonaŻurawina produkowana w pińczowskim przedsiębiorstwie Gomar powstaje tylko w okresie sezonu owocowego z wyselekcjonowanych owoców.
Nasze Dobre Świętokrzyskie 2012: Żurawina do mięs i serów niskosłodzonaŻurawina produkowana w pińczowskim przedsiębiorstwie Gomar powstaje tylko w okresie sezonu owocowego z wyselekcjonowanych owoców. archiwum prywatne
Trzeci produkt zgłoszony do piątej edycji konkursu Nasze Dobre Świętokrzyskie przez Przetwórstwo Owoców i Warzyw Gomar z Pińczowa to aromatyczna, niskosłodzona Żurawina do mięs i serów.

Pińczowskie przedsiębiorstwo Gomar to firma rodzinna, która w branży przetwórstwa owocowo-warzywnego działa od ponad 25 lat. W obecnym kształcie, działa pod wodzą małżeństwa Ireny i Michała Górniaków od 1992 roku. Przedsiębiorstwo szybko i dynamicznie się rozwija. Swoim zasięgiem Gomar obejmuje obszar kilku województw, skupiając produkcję w trzech zakładach: w Walentynowie koło Lipska, Kielcach i Pińczowie. Początkowo działalność firmy koncentrowała się na skupie owoców i warzyw oraz produkcji mrożonek. Z czasem, gdy dla produktów Gomaru otworzyły się rynki zachodnie, firma zaczęła inwestować. Mając już swoich klientów w zachodniej Europie oraz odpowiednie zaplecze surowcowe i możliwości produkcyjne rozpoczęła się zwieńczona sukcesem ekspansja na rynek rosyjski. Kolejnym etapem rozwoju był zakup nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Pińczowie. Dzięki tej inwestycji oferta produktów wytwarzanych przez Gomar powiększyła się o koncentraty owocowe i warzywne, a niedługo później także o wyroby gotowe, takie jak soki, napoje, syropy, dżemy czy ogórki. Obecnie firma zatrudnia średnio 400 osób, w większości z bogatym doświadczeniem w branży.

Smaczny dodatek

Żurawina do mięs i serów niskosłodzona 290 gramów to jeden z najnowszych wyrobów Przetwórstwa Owoców i Warzyw Gomar. Produkowana jest tylko w okresie sezonu owocowego żurawiny, ze świeżych, dojrzałych, odpowiednio wyselekcjonowanych owoców. Proces produkcyjny został opracowany w taki sposób, aby produkt zachował naturalny zapach, barwę i smak owoców. Stosowana jako niezastąpiony dodatek do mięs i serów, wydobywa i podkreśla najlepszy smak potrawy.

Sezon na żurawinę jest bardzo krótki, dlatego najczęściej jest ona spożywana w formie przetworzonej. Najlepsze jest świeża żurawina, ale niestety jest ona trudno dostępna na naszym rynku. Dlatego warto sięgać po jej przetwory, które nie tylko poprawiają smak dań mięsnych i serów. Naturalne przetwory, bez dodatku konserwantów i barwników, mają korzystny wpływ na nasze zdrowie, między innymi obniżają stężenie „złego” cholesterolu i zapobiegają tworzeniu się kamieni nekowych.

od 16 lat
Wideo

Andrzej Duda spotkał się z przedsiębiorcami w Jasionce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Apoloniusz
Sok z osmiu warzyw Gomaru z Pińczowa jako uwieńczenie światecznych biesiad to idealne rozwiązanie dla gości. Bardzo polecam
G
Gromosław
Bardzo lubię w swojej kuchni mięsa a w nich żurawinę ale całość smaku potęguje lekko schłodzony sok z ośmiu warzyw Gomaru dodany w gorące dni do biesiady na działce.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia