Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre Świętokrzyskie 2013. Uzdrowisko Solec-Zdrój

esw
Nasze Dobre Świętokrzyskie 2013. Uzdrowisko Solec-ZdrójTylko w Uzdrowisku Solec-Zdrój woda siarkowa o najskuteczniejszych właściwościach leczniczych na świecie.
Nasze Dobre Świętokrzyskie 2013. Uzdrowisko Solec-ZdrójTylko w Uzdrowisku Solec-Zdrój woda siarkowa o najskuteczniejszych właściwościach leczniczych na świecie. archiwum
Uzdrowisko Solec-Zdrój położone jest w niezwykle malowniczym regionie województwa świętokrzyskiego, w południowo-wschodniej części Niecki Nidziańskiej, oddzielającej Góry Świętokrzyskie od Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, nad rzeką Rzoską. Od północy rozciąga się Garb Pińczowski, na południe dolina Wisły odznaczająca się dużym nasłonecznieniem oraz wysokimi temperaturami. Mikroklimat Solca jest łagodny, umiarkowany bodźcowy – charakteryzuje się duża liczbą dni słonecznych i bezwietrznych. Podnosi to efektywność kuracji zaś zlokalizowanie budynków Uzdrowiska w sięgającym ponad 10 ha parku Zdrojowym, czyste powietrze, oraz spokój tworzą wyjątkowy klimat dla skutecznej kuracji i odpoczynku.

Uzdrowisko Solec-Zdrój od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno gości z Polski jak i zagranicy. Najcenniejszym bogactwem naturalnym Uzdrowiska Solec-Zdrój są lecznicze wody pozyskiwane odwiertami z głębokości około 170 metrów. Są to solanki siarczkowe, zawierające jony siarczkowe i wielosiarczkowe, a ponadto jony chlorkowe, bromkowe, jodkowe, borowe oraz wiele innych pierwiastków, jak: wapń, magnez, żelazo, potas, sód. Wysokie stężenie związków siarki dwuwartościowej w jednym litrze wody i wysoka mineralizacja czynią te wody najskuteczniejszymi w Europie i jednymi z najlepszych na świecie. Nie na darmo ojciec polskiej balneologii, profesor Józef Dietl, pisał: „We wszystkich ciężkich i uporczywych wypadkach dowiódł Solec takiej skuteczności, iż pod tym względem możemy się obejść bez każdego innego zagranicznego zdroju, a nawet śmiało wyrzec nie wahamy się, iż czego Solec nie jest w stanie dokazać, tego tym bardziej nie dokaże inne źródło!”.

W Uzdrowisku Solec-Zdrój każdy kuracjusz znajdzie odpowiednią ofertę dla siebie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia