Nasze Dobre Świętokrzyskie 2013. Uzdrowisko Solec-Zdrój

esw
Nasze Dobre Świętokrzyskie 2013. Uzdrowisko Solec-ZdrójTylko w Uzdrowisku Solec-Zdrój woda siarkowa o najskuteczniejszych właściwościach leczniczych na świecie.
Nasze Dobre Świętokrzyskie 2013. Uzdrowisko Solec-ZdrójTylko w Uzdrowisku Solec-Zdrój woda siarkowa o najskuteczniejszych właściwościach leczniczych na świecie. archiwum
Udostępnij:
Uzdrowisko Solec-Zdrój położone jest w niezwykle malowniczym regionie województwa świętokrzyskiego, w południowo-wschodniej części Niecki Nidziańskiej, oddzielającej Góry Świętokrzyskie od Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, nad rzeką Rzoską. Od północy rozciąga się Garb Pińczowski, na południe dolina Wisły odznaczająca się dużym nasłonecznieniem oraz wysokimi temperaturami. Mikroklimat Solca jest łagodny, umiarkowany bodźcowy – charakteryzuje się duża liczbą dni słonecznych i bezwietrznych. Podnosi to efektywność kuracji zaś zlokalizowanie budynków Uzdrowiska w sięgającym ponad 10 ha parku Zdrojowym, czyste powietrze, oraz spokój tworzą wyjątkowy klimat dla skutecznej kuracji i odpoczynku.

Uzdrowisko Solec-Zdrój od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno gości z Polski jak i zagranicy. Najcenniejszym bogactwem naturalnym Uzdrowiska Solec-Zdrój są lecznicze wody pozyskiwane odwiertami z głębokości około 170 metrów. Są to solanki siarczkowe, zawierające jony siarczkowe i wielosiarczkowe, a ponadto jony chlorkowe, bromkowe, jodkowe, borowe oraz wiele innych pierwiastków, jak: wapń, magnez, żelazo, potas, sód. Wysokie stężenie związków siarki dwuwartościowej w jednym litrze wody i wysoka mineralizacja czynią te wody najskuteczniejszymi w Europie i jednymi z najlepszych na świecie. Nie na darmo ojciec polskiej balneologii, profesor Józef Dietl, pisał: „We wszystkich ciężkich i uporczywych wypadkach dowiódł Solec takiej skuteczności, iż pod tym względem możemy się obejść bez każdego innego zagranicznego zdroju, a nawet śmiało wyrzec nie wahamy się, iż czego Solec nie jest w stanie dokazać, tego tym bardziej nie dokaże inne źródło!”.

W Uzdrowisku Solec-Zdrój każdy kuracjusz znajdzie odpowiednią ofertę dla siebie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie