Nowa polityka Urzędu Miasta Kielce. Awansują doświadczonych - gdzie, kogo i dlaczego?

Marzena Smoręda
Marzena Smoręda
W ostatnich miesiącach awansowano kilkunastu doświadczonych pracowników Urzędu Miasta Kielce i jednostek podległych ratuszowi. Według władz miasta to przemyślany kierunek polityki kadrowej, wzorowanej ich zdaniem, na sprawdzonych w sektorze prywatnym rozwiązaniach i ludziach, na których można postawić. Obecna władza taką właśnie politykę chce kontynuować w urzędzie.

Kto został awansowany? Wśród nominowanych na wyższe stanowiska są:

 • Małgorzata Zimnicka, która objęła stanowisko kierownicze w referacie edukacji w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu;
 • Anna Dusza-Ciechanowska, która awansowana na kierownika referatu promocji zdrowia i profilaktyki w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu;
 • Anna Tyszewicz-Obara, która objęła stanowisko pełniącej obowiązki dyrektora Muzeum Zabawy i Zabawek;
 • Ewa Chabielska powołana została jako pełniąca obowiązki dyrektora Wzgórza Zamkowego;
 • Sylwester Bętkowski został głównym specjalistą, a Paweł Klich na inspektora w Wydziale Gospodarki;
 • Katarzyna Osobińska została kierownikiem referatu ewidencji ludności; Anna Nawrocka zastępcą, a Patrycja Zamczyk kierownikiem w Urzędzie Stanu Cywilnego;
 • Grzegorz Witkowski nominowany został na zastępcę dyrektora w Wydziale Komunikacji;
 • Barbarę Damian powołano na dyrektora, a Jolantę Kot na zastępcę w Zarządzie Transportu Miejskiego;
 • Agnieszka Nowak-Calicja została pełniącą obowiązki zastępcy dyrektora w Kancelarii Prezydenta;
 • Piotr Chałupka został dyrektorem Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Jagiellońskiej;
 • Justyna Lichosik awansowała na stanowisko dyrektora Kieleckiego Parku Technologicznego.

Jak sami zainteresowani oceniają taką politykę kadrową?

Małgorzata Zimnicka 7 stycznia 2020 roku awansowała na kierownika referatu edukacji w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Kielce. Awans ten wpisał się w politykę włodarzy Kielc, którzy stawiając na doświadczenie pracowników, znajomość zagadnień, ich wiedzę i umiejętność współpracy z ludźmi w ostatnich miesiącach przeprowadzili w kieleckim ratuszu kadrowe roszady.

- Z wykształcenia jestem ekonomistą po Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W referacie edukacji Urzędu Miasta Kielce pracuję od 2011 roku. Do tego roku zajmowałam się nadzorem nad szkołami, obecnie objęłam stanowisko kierownicze. Zajmując je mam szansę wykorzystać zdobyte w ciągu dziewięciu lat oświadczenie – mówi Małgorzata Zimnicka nowa kierowniczka referatu edukacji.

- To dla mnie satysfakcja, że doceniono moje doświadczenie i wiedzę w obszarze, którym zajmowałam się przez ostatnie lata, ale i wyzwanie, ponieważ stanowisko wiąże się z większą odpowiedzialnością. Uważam że polityka kadrowa, polegająca na stawianiu na doświadczonych w danym temacie pracowników, jest słuszna. Zagadnienia, którymi się zajmuję, wymagają ugruntowanej znajomości problematyki, sprawnego poruszania się w przepisach. Na pewno łatwiej tę pracę wykonywać pracownikowi z doświadczeniem niż osobie z zewnątrz – wyjaśnia Małgorzata Zimnicka.

1 września 2019 roku na stanowisko kierownika referatu ewidencji ludności w Urzędzie Stanu Cywilnego w kieleckim Urzędzie Miasta awansowała Katarzyna Osobińska. W tym referacie pracuje od 2001 roku.
- Oczywiście awans mnie satysfakcjonuje, ale trzeba wiedzieć, że wiąże się z ciężka pracą, nieustannym śledzeniem wprowadzanych zmian w przepisach. Uważam jednak, że łatwiej jest podążać za tym doświadczonym pracownikom. Stawianie na ich wiedzę i doświadczenie zawodowe to dobry ruch w naszym urzędzie. Poza tym realizowana ścieżka kariery zawodowej daje satysfakcję. W tej chwili kieruję pracą 11 osób, to oczywiście więcej pracy i większa odpowiedzialność niż dotychczas.

Anna Dusza-Ciechanowska pracuje w Urzędzie Miasta Kielce od 17 lat. Do sierpnia 2019 roku jako główny specjalista w referacie promocji zdrowia i profilaktyki w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu.
- 1 września 2019 roku awansowano mnie na kierownika tego referatu. Jak to odebrałam? Przede wszystkim, jako konkretny dowód na to, że dobrze wykonuję swoją pracę, a także jest kolejnym etapem w rozwoju kariery zawodowej. Myślę, że każdy pracownik cieszy się z awansu. Mam za sobą wieloletnie przygotowanie i doświadczenie zawodowe, wiedzę, więc daje mi to pewność w pracy. Uważam, że awansowanie doświadczonego w danym miejscu pracownika służy także innym pracownikom. W naszym przypadku daje wszystkim stabilizację, spokój. W naszym referacie zmiany idą gładko – mówi Anna Dusza-Ciechanowska.

Kolejna próba oszustwa w sieci

Wideo

Materiał oryginalny: Nowa polityka Urzędu Miasta Kielce. Awansują doświadczonych - gdzie, kogo i dlaczego? - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze 20

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

No ,ale znajdą się jeszcze jakieś stołki dla mieszkańców Zagnańska ? Jestem zainteresowana a poza tym jestem członkiniom PO !!!!!!

G
Gość
27 lutego, 18:05, Gość:

To nie nowa polityka lecz desperacja... większość, która coś umiała, z urzędu już odeszła...to tak jakby z szeregowego zrobić generała bo front się zbliża...powodzenia.

Przyjdzie komisarz do miasta to posprząta

G
Gość

Jolanta Kott nie jest wicedyrektorem . Była awansowana ale znów niestety została zdegradowana . Paranoja.

N
Nowy

Panie Prezydencie mam pytanie dot. Biura Prasowego Urzędu Miasta skąd wyrzucono dwie osoby po Nowym Roku. To też awanse ????? Wie ktoś może skąd takie decyzje?????

G
Gość

To nie nowa polityka lecz desperacja... większość, która coś umiała, z urzędu już odeszła...to tak jakby z szeregowego zrobić generała bo front się zbliża...powodzenia.

G
Gość
27 lutego, 14:57, Gość:

prezydent chce ocieplać wizerunek ale czy to nie za późno? nie za późno kiedy już większość dyrektorów jest pozmienianych

Ocieplenie przyjdzie samo .

Idzie WIosna

G
Gość

Czemu w tamtym miesiącu wyrzucono następnego straznika i mówi się ze to nie koniec. To nowa polityka awansu.

G
Gość

Mieszkańcy powinni go podac do Sądu za obietnice wyborcze

G
Gość

W wenta chciał wyrzucić człowieka za pękniętą ścianę, co za wstyd dla miasta. A co teraz nawrócił sie, bzdury

G
Gość
27 lutego, 12:27, Gość:

Panie Prezydencie mam pytanie dot. Biura Prasowego Urzędu Miasta skąd wyrzucono dwie osoby po Nowym Roku. To też awanse ?????

27 lutego, 15:09, etyczny78:

biuro prasowe, w którym do każdego znaku interpunkcyjnego zatrudniało się osobnego pracownia, raczej nie miało racji bytu... zaraz i tak wszyscy wylądują na ciepłych posadkach w marszałkowskim

Nie wiem z jakich powodów to było ale jak się mówi raczej nie z merytorycznych.

G
Gość

Co to za bzdury Witkowki byl juz dawno zastepca dyrektora

Sylwek i Pawel od lat tam siedza jaki awans

Jak sie nie ma sukcesow gospodarczych to sie taki kit wciska mieszkancom.

Kazda z w.w osob parcowala tam od lat zatrudniona za poprzednikow

i w sposob naturalny zostali

PRZESZEREGOWANI!!!!!

e
etyczny78
27 lutego, 12:27, Gość:

Panie Prezydencie mam pytanie dot. Biura Prasowego Urzędu Miasta skąd wyrzucono dwie osoby po Nowym Roku. To też awanse ?????

biuro prasowe, w którym do każdego znaku interpunkcyjnego zatrudniało się osobnego pracownia, raczej nie miało racji bytu... zaraz i tak wszyscy wylądują na ciepłych posadkach w marszałkowskim

G
Gość

czytam i nie dowierzam co w tej straży miejskiej się wyprawia i jak radzi jestem w szoku jako obywatel Kielc

G
Gość

prezydent chce ocieplać wizerunek ale czy to nie za późno? nie za późno kiedy już większość dyrektorów jest pozmienianych

G
Gość

A ostatnia degradacja kierownika w strazy to co.Chłopak tyle lat, fachowiec z doświadczeniem, dobry człowiek, sprawiedliwy, uczynny i go zdjeli niech napisza ze tez degraduja

Dodaj ogłoszenie