Nasza Loteria

Nowe obiekty Kieleckiego Parku Technologicznego uroczyście otwarte

ATA
KPT Szef Kieleckiego Parku Technologicznego Szymin Mazurkiewicz podczas otwarcia nowego obiektu
KPT Szef Kieleckiego Parku Technologicznego Szymin Mazurkiewicz podczas otwarcia nowego obiektu Łukasz Zarzycki
Zespół Inkubatorów z biurami i laboratoriami oraz trzy hale produkcyjne otwarto w środę przy ulicy Olszewskiego w ramach Kieleckiego Parku Technologicznego. Nowoczesna infrastruktura powstała w niespełna półtora roku a wydano na nią 126 milionów, z tego 91 procent pokryła Unia Europejska.

W ciągu kilkunastu miesięcy, od maja 2014 roku do września tego roku przebudowano stary budynek, w którym powstał  Zespół Inkubatorów o nazwie Skye o powierzchni ponad 5 tysięcy  metrów  kwadratowych. – Biura i laboratoria są przeznaczone wyłącznie dla firm z branży teleinformatycznej. Ponad połowa pomieszczeń jest już wynajęta. Jedno piętro zajął inwestor  strategiczny a pozostałe pomieszczenia mniejsze, młode firmy – mówił Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego podczas środowego uroczystego otwarcia obiektu.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTEGO OTWARCIA NOWYCH OBIEKTÓW

W budynku znajduje się między innymi jedyna w Polsce biblioteka innowacyjnych materiałów, są ich próbki, które można zobaczyć i dotknąć. Działa też Centrum Druku 3D, Centrum Kompetencji i Kreatywności w zakresie Fashion Design. W tym samym budynku na początku listopada zostanie otwarte Energetyczne Centrum Nauki. Jest już wyposażone, ale trwa testowanie urządzeń, przy pomocy, których będzie można zobaczyć jak powstaje, jest przetwarzana i wykorzystywana energia.

 Dla branży przemysłowej powstały trzy hale produkcyjne, dwie mają już lokatorów, a na wynajęcie  trzeciej wkrótce zostanie rozpisany konkurs. Przygotowano dla inwestorów także 4 hektary gruntów.

Nowe obiekty otwarte w środę dadzą zatrudnienie kilkuset pracownikom a w firmach, które już wynajmują lokale przy ulicy Olszewskiego  pracuje 750 osób.

- Ledwie zakończyliśmy inwestycję a wkrótce znowu zabraknie pomieszczeń dla kolejnych chętnych. Już  musimy odmawiać lokalu wielu ciekawym firmom – dodał dyrektor. - Potrzebujemy kolejnych terenów pod nową infrastrukturę.

Obecnie Kielecki Park Technologiczny  zajmuje 40 tysięcy metrów kwadratowych i jest największy w Polsce.

- 3 lata temu, gdy tu byłam nie dowierzała, że możecie to zrobić – powiedziała 
 podczas otwarcia podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Iwona Wendel. – Był to pomysł szalony i wizjonerski. Teraz można powiedzieć, że są to jedne z najlepiej wydanych unijnych pieniędzy w Polsce, to jest zdanie także Komisji Europejskiej.  

Dyrektor zapowiedział, że chce korzystać z kolejnych  unijnych pieniędzy i powiększyć Park trzykrotnie. Pomysłów ma wiele. Chce postawić na współpracę przedsiębiorców z uczelniami i w przyszłości zmienić nazwę na Kielecki Park Naukowo – Techniczny. – Człowiek nie żyje samą pracą, więc kolejne plany to także budowa infrastruktury sportowej i rekreacyjnej – dodaje dyrektor. 

od 16 lat
Wideo

Andrzej Duda spotkał się z przedsiębiorcami w Jasionce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 7

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tupcio
Zastanawia mnie skad się wzieło aż 126 mln zł

Za budynek po WSU Skanska wygrała przetarg na kwote około 22 mln złECN około 2.5 mln zł + ew Roboty dodatkowe

Za trzy hale ANNA BUD wygrała przetarg na troche ponad 30 mln zł plus roboty dodatkowe.

Nasuwa się pytanie gdzie pozostała kwota z tej sumy 126 mln 
m
mantisCK
No i dobrze. Ludzie mają pracę. Byle tak dalej.
...
Dobrze kombinujesz?
l
laik
Ciekawe kto testuje te urządzenia w Energetycznym Centrum Nauki, jak tam pracują prawie sami poloniści. Ostatnio znów  zatrudnili dwóch polonistów i jednego biologa
H
Hala CT
Za rok po zimie kolejny przetarg za pieniądze podatnika na modernizację energetyczną  tego co dziś zbudowano.
c
camus
Bezsensowne spotkania, gadanie o niczym. Dopóki kieleccy pracodawcy nie zrozumieją, że najwięksdzym majątkiem i kapitałem firmy jest pracownik, a nie budynek, auto i komputer - nic z tego nie będzie, a lokalny rynek umrze śmiercią naturalną...
c
cziko
A kiedy "komercjalizacja" KPT ?
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia