MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Obligacje kieleckiej spółki Echo Investment rozeszły się, jak woda

marzena
W kilka dni rozeszły się obligacje kieleckiej spółki Echo Investment, należącej do Michała Sołowowa, które spółka przeznaczyła do emisji w pierwszej transzy.

Seria A obligacji Echo Investment dla inwestorów indywidualnych rozeszła się wyjątkowo szybko. 500 tysięcy dwuletnich obligacji o łącznej wartości nominalnej 50 milionów złotych zostało sprzedanych w ciągu zaledwie trzech dni, z istotną redukcją. Szczegóły programu dostępne są na stronie echo.com.pl.

 

W związku z ogromnym zainteresowaniem obligacjami, Zarząd spółki podjął decyzję o emisji kolejnej transzy. Seria B obejmuje 250 tysięcy dwuletnich obligacji o wartości 100 złotych każda. Oprocentowanie obligacji serii B jest oparte o stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę 2,85 proc. Transakcję obsługuje Dom Maklerski PKO Bank Polski w Warszawie.

 

Aby kupić obligacje, wystarczy udać się do banku PKO BP SA I Oddział w Kielcach, gdzie na I piętrze można założyć rachunek i zapisać się w kolejkę po obligacje. Termin zapisów trwa do 9 lipca 2014 roku. Liczy się jednak termin zapisu, ponieważ może ich zabraknąć, a z każdym dniem będą droższe. Obowiązująca zasada „kto pierwszy ten lepszy” oznacza, że zapisy złożone przed dniem przekroczenia dostępnej liczby obligacji będą przydzielone bez redukcji, czyli w ilości zamówionej przez inwestora, natomiast zapisy w pozostałych dniach zostaną proporcjonalnie zredukowane.

 

Obligacje będą na notowane na rynku Catalyst, prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie i tam będzie można śledzić na bieżąco ich wartość. Pierwszy dzień emisji na giełdzie zaplanowano na 21 lipca, a pierwsze notowanie obligacji będzie można zobaczyć 25 lipca bieżącego roku.
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia