MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwszy samolot się zepsuł, a drugi… płonął. Czy nasz delegacja zdąży na spotkanie ze… szwedzką królową

Jarosław PANEK, [email protected]
Od rana świętokrzyska delegacja ma problemy z dotarciem na spotkanie ze szwedzką królową
Od rana świętokrzyska delegacja ma problemy z dotarciem na spotkanie ze szwedzką królową
Dziś wieczorem świętokrzyska delegacja z prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Jackiem Kowalczykiem próbuje dotrzeć do Sztokholmu, gdzie w sali, na jakiej wręcza się Nagrody Nobla spotka się z nim i innymi członkami polskiej delegacji szwedzka królowa Sylwia. Ale podróż już od czwartej nad ranem przebiega z nieprawdopodobnymi przygodami.

- Nasz prezes wyjechał wraz z innymi osobami nad ranem z Kielc. O godzinie 9.00 miał być odlot do Szkokholmu. Ale samolot okazał się zepsuty. Rozpoczęło się wiec nerwowe oczekiwanie na następny, bo wraz ze świętokrzyską delegacją lecą do Sztokholmu artyści, którzy mają promować walory turystycz-ne Polski i wystąpić z wieczornym spektaklem promującym Szopena. Wkrótce ogłoszono komunikat, że wszyscy mają lecieć z przesiadką w Kopenhadze.

Z tego też nic nie wie wyszło. Potem dostałam kolejny telefon od prezesa, że wszyscy już mieli wsiadać do kolejnego samolotu, gdy okazało się , iż ten… płonie. Są coraz większe obawy, że delegacja nie doleci na wieczorne spotkanie w Złotej Sali ratuszu w Sztokholmie – informuje dyrektor biura Regionalne Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Małgorzata Wilk - Grzywna.

A na polską delegację i polskie występy czekają ambasa-dorowie, najważniejsze osobistości szwedzkiego życia politycz-nego oraz królowa Sylwia. Teoretycznie impreza zaczyna się dziś o godzinie 19.00

Wieczorna gala w Sztokholmie i występy są częścią wielkiej promocji Polski w krajach basenu Morza Bałtyckiego orga-nizowanej przez Polską Organizacją Turystyczną. Wojewódz-two Świętokrzyskie również bierze w niej udział. Jutro i pojutrze w samym centrum Sztokholmu rozpoczyna się dwudniowy wielki piknik, promujący Polskę. Regionalna Organizacja Turystyczna Województw Świętokrzyskiego i województwo świętokrzy-skie będą miały tutaj swoje stoisko, gdzie przez dwa dni zostaną rozdane dziesiątki tysięcy folderów, plyt DVD i innych gadżetów reklamujących nasz region.

- Impreza jest bardzo nagłośniona. Żyje nią cały Sztokholm.. Oby tylko kłopoty z samolotami nie pokrzyżowały nam dnia dzisiejszego – martwi się dyrektor Grzywa.

O godzinie 16.30 nie było żadnego kontaktu ze świętokrzyską delegacją, więc jest nadzieja, że goście z Kielc lecą w jakimś samolocie i nie spóźnią się na spotkanie z królową.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia