Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

PKN Orlen i PGNiG zawarły porozumienie z pracownikami. Będą 4-letnie gwarancje zatrudnienia

CB.
PKN Orlen i PGNiG podpisały z pracownikami porozumienie ws. gwarancji zatrudnienia
PKN Orlen i PGNiG podpisały z pracownikami porozumienie ws. gwarancji zatrudnienia Adam Jankowski / Polska Press
PKN Orlen, PGNIG oraz organizacje związkowe działające w PGNiG zawarły porozumienie, w którym określone zostały uprawnienia pracowników po fuzji obu firm. Kluczowym elementem podpisanego porozumienia jest 4-letnia gwarancja zatrudnienia dla pracowników PGNiG, a także 2-letni okres niezmienności wynagrodzenia i warunków pracy.

Porozumienie zawarte między PKN Orlen, PGNiG i organizacjami związkowymi PGNiG zakłada czteroletni okres gwarancji zatrudnienia dla wszystkich pracowników PGNiG, a także dwuletni okres niezmienności płacy i warunków pracy, w tym również miejsca świadczenia pracy.

Gwarancje zatrudnienia w PGNiG

Koncern zobowiązał się do zapewnienia pracownikom pakietu medycznego na takich samych lub korzystniejszych zasadach. Utrzymane zostaną także takie same warunki opieki ubezpieczeniowej oraz regulacje wynikające z zapisów Zakładowego Funduszu Świadczeń.

- Aby skutecznie rywalizować, a nawet wyprzedzić konkurencję, musimy stale się zmieniać i poszukiwać nowych synergii w biznesie. W tym celu budujemy silny koncern multienergetyczny, który swoją strategię opierać będzie na zróżnicowanych źródłach przychodów. Dlatego połączenie PKN ORLEN i PGNiG to dla obu firm szansa na dynamiczny rozwój, którego najważniejszym elementem jest wykwalifikowana i doświadczona kadra. Chcemy, by unikalne kompetencje pracowników PGNiG były optymalnie wykorzystywane w nowym koncernie. Podpisane porozumienie, które wypracowaliśmy wspólnie ze związkami zawodowymi, jest tego gwarantem. W obecnych czasach skuteczna walka o klienta oznacza m.in. gotowość organizacji do elastycznych i szybkich zmian, dostosowywania się do zmieniającej się rzeczywistości. My udowadniamy, że można osiągać te cele prowadząc otwarty dialog ze stroną społeczną i dbając, by proces połączenia firm odbywał się z poszanowaniem praw wszystkich jej pracowników - przekazał Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Jak przekazała prezes PGNiG SA Iwona Waksumdzka-Olejniczak, proces połączenia PGNiG oraz PKN Orlen od początku był prowadzony w dialogu ze stroną społeczną, a także przy maksymalnej transparentności dokonywanych działań. Wypracowane porozumienie ze współpracownikami jest natomiast efektem wielomiesięcznych negocjacji, rozmów i pełnego zaangażowania uczestników.

- Połączenie PGNiG z PKN ORLEN to odpowiedź na wyzwania, przed którymi stoi branża paliwowo-energetyczna i polska gospodarka. Aby im sprostać, konieczne jest utrzymanie, rozwój i efektywne wykorzystanie unikalnych kompetencji pracowników PGNiG. Podpisane porozumienie umożliwia skuteczną realizację tego warunku - podkreśliła prezes.

Według oficjalnego komunikatu PGNiG, fuzja obu koncernów stwarza możliwości rozwoju dla doświadczonej i wykwalifikowanej kadry, której główne kompetencje zawarte są w obszarze wydobywania i poszukiwania węglowodorów, magazynowania i dystrybucji gazu oraz wytwarzania ciepła i energii elektrycznej. Pracownicy PGNiG będą mogli też skorzystać z nowych programów szkoleniowych, dostosowanych do potrzeb oraz umożliwiających podnoszenie kwalifikacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: PKN Orlen i PGNiG zawarły porozumienie z pracownikami. Będą 4-letnie gwarancje zatrudnienia - Strefa Biznesu

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia