Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Tarnobrzegu - lipa

/ram/
Śmiałkowie mogli ujeździć mechanicznego byka.
Śmiałkowie mogli ujeździć mechanicznego byka. M. Radzimowski
Panie woziły beczki z piwa slalomem na taczce...
Panie woziły beczki z piwa slalomem na taczce... M. Radzimowski

Panie woziły beczki z piwa slalomem na taczce...
(fot. M. Radzimowski)

Kilkanaście tysięcy osób. A w programie ujeżdżanie mechanicznego byka, rzut palem, rzut beczkami po piwie, turniej przeciągania liny i wiele innych atrakcji. Taki był piątkowy Festyn Żubra zorganizowany na terenach nadwiślańskich w Tarnobrzegu. Oj, działo się, działo...

...te same beczki panowie ciskali na odległość.
...te same beczki panowie ciskali na odległość. M. Radzimowski

...te same beczki panowie ciskali na odległość.
(fot. M. Radzimowski)

- Szkoda, że komary nie odpuściły, bo byłoby jeszcze fajniej. Przyszłam z koleżankami, ale zapomniałyśmy o czymś przeciw komarom - żałowała Ewa Sąsiadek z Tarnobrzega.

Niestety, nie tylko ona zapomniała o komarach, bo wstrętnych owadów nad Wisłą było w piątek aż nadto. Nie wszystkim jednak przeszkadzały, o czym świadczyć może kilkanaście tysięcy ludzi, którzy przewinęli się przez Festyn Żubra. Organizatorzy - Browar Dojlidy, oprócz promocji marki swojego piwa, w ramach festynu propagowali ochronę środowiska naturalnego występowania żubra w Polsce.

Dla tarnobrzeżan przygotowano szereg atrakcyjnych propozycji, jakie po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć. Był mechaniczny byk do ujeżdżenia, dla panów był konkurs rzutu drewnianym palem na odległość, a panie woziły na taczce puste beczki po piwie. Zmęczeni rywalizacją mogli odpocząć pod parasolami i przy chłodnym kufelku lub też skosztować pieczonych kiełbasek w gustownie urządzonym grillowisku. Prawie przez cały czas sporo działo się na scenie. Publiczności szczególnie przypadł do gustu występ Piotra Wałkowskiego, który z towarzyszeniem chórków śpiewał znane przeboje.

Jednym z najważniejszych punktów Festynu Żubra był wybór przez władze miasta drzewa, które zostanie zasadzone przez organizatorów gdzieś na terenie miasta. Wybór padł na siedmiometrową lipę, która do Tarnobrzega zawita już we wrześniu.

- Ten rok ustanowiony został przez Białowieski Park Narodowy Rokiem Żubra. Prowadziliśmy akcję, podczas której mieszkańcy poszczególnych miast zbierali kapsle z butelek piwa "żubr". Za odpowiednią liczbę kapsli miasto otrzymywało drzewo. W ten sposób przybyło w Polsce 868 drzew - wyjaśnia Agnieszka Białek, menedżer projektu. - Również każde z 18 miast, jakie Festyn Żubra odwiedzi, otrzyma drzewo.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie