Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zamiejscowy Ośrodek Politechniki Rzeszowskiej obchodził jubileusz

Zdzisław Surowaniec
Aula Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.
Aula Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Zdzisław Surowaniec
Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli obchodzi jubileusz piętnastolecia. Rocznica odbyła się w piątek w nowej, pięknej siedzibie wybudowanej przez miasto u zbiegu ulic Hutniczej i Kwiatkowskiego. W 2017 roku Ośrodek uzyska status Wydziału Zamiejscowego Politechniki Rzeszowskiej.
Rektor PRz prof. Marek Orkisz.
Rektor PRz prof. Marek Orkisz. Zdzisław Surowaniec

Rektor PRz prof. Marek Orkisz.
(fot. Zdzisław Surowaniec)

Rektor PRz prof. Marek Orkisz powiedział do studentów, że świat oczekuje od nich otwartości, a współczesny patriotyzm polega na rozwoju osobowym każdego z nas. Nawiązując do słynnego zdania o mieście, które "stalową wolą wybiło się na nowoczesność", zachęcał do wybijania się na nowoczesność przez naukę.

Naukowcy bardzo ciepło wypowiadali się o prezydencie Stalowej Woli Andrzeju Szlęzaku. Swoją inicjatywą i uporem doprowadził do wybudowania siedziby Ośrodka Dydaktycznego, który wkrótce stanie się Wydziałem Zamiejscowym rzeszowskiej uczelni (większość pieniędzy to unijne dofinansowanie). - Przy całym szacunku, chciałbym, aby ta uczelnia w naszym mieście stałą się stalowowolska - powiedział.

Jak to zaprezentował dziekan Jarosław Sęp, w Stalowej Woli zamieszkałej przez blisko 70 tysięcy mieszkańców, jest 6,5 tysiąca podmiotów gospodarczych. Jest tu więc potencjał dla uczelni technicznej. Warunkiem powodzenia będzie jednak zdolność do pozyskiwania pieniędzy na edukację i badania oraz współpraca z firmami.

Początki wyższego szkolnictwa technicznego w Stalowej Woli sięgają roku 1965, kiedy rozpoczęły się studia zaoczne w punkcie konsultacyjnym Wyższej Szkoły Inżynierskiej. Pierwsze dyplomy wręczono 62 absolwentom w 1969 roku. W lipcu 1998 roku miasto podpisało porozumienie z PRz na prowadzenie studiów zamiejscowych dziennych i zaocznych. Rok później uruchomiono tu dzienne studia magisterskie na kierunku mechanika i budowa maszyn, specjalność organizacja i zarządzanie w przemyśle. Obecnie na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych licencjackich studiuje 366 osób. Ośrodek opuściło 299 absolwentów z tytułami inżyniera.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie