Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zgłaszane przez internet problemy w Stalowej Woli są już naprawiane

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Ulica Okulickiego, przez dłuższy czas była nie dokończona ścieżka rowerowa, po interwencji została naprawiona
Ulica Okulickiego, przez dłuższy czas była nie dokończona ścieżka rowerowa, po interwencji została naprawiona Urząd Miasta
Dobiegł końca remont chodnika przy ulicy Wojska Polskiego 3. Diametralną zmianę przeszedł też fragment trotuaru przy ulicy Wojska Polskiego 3C. Dokończono także ścieżkę rowerową przy ulicy Okulickiego. Załatano dziury w jezdni na ulicy Centralnego Okręgu Przemysłowego. Poprawiono oświetlenie przy ulicy Kwiatkowskiego. A co łączy te wszystkie inwestycje? Są to alerty zgłoszone przez aplikację na stronie internetowej miasta „Naprawmy to”.

Statystycznie od początku funkcjonowania aplikacji co dwa dni naprawiany jest jeden alert. W ciągu dwóch lat rozwiązanych zostało 491 spraw. Obecnie realizowanych jest 69 kwestii zgłoszonych przez mieszkańców – 6 zajmuje się Urząd Miasta w Stalowej Woli, 63 jest przekazanych do odpowiednich organów administracyjnych zgodnie z kompetencjami. Dodatkowo wiele problemów sygnalizowanych jest telefonicznie lub osobiście do Mobilnego Koordynatora Osiedlowego.

Remont chodników, łatanie dziur na drogach, poprawianie oznakowania, uprzątnięcie śmieci to najczęściej pojawiające się zgłoszenia mieszkańców. – Cieszy fakt, że mieszkańcy aktywnie korzystają z tego narzędzia. Jest ono przede wszystkim dla mnie jako dla prezydenta, dla radnych, dla całego urzędu takim narzędziem, które pozwala każdego dnia sprawdzać czy na naszych osiedlach jest porządek, czy te małe kwestie, małe problemy są rozwiązywane każdego dnia – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli. Jak zaznacza, pewne tematy muszą być przekazywane do innych instytucji, bo miasto nie jest zarządcą wszystkich dróg i chodników w Stalowej Woli.

A jak można skorzystać z aplikacji? Są dwie drogi. Można wejść na stronę stalowowolskiego Urzędu Miasta, a następnie kliknąć w zakładkę „Naprawmy to” i tam zgłosić problem. Istnieje też możliwość ściągnięcia aplikacji za pomocą telefonu. Po wejściu w nią należy krótko opisać problem i dołączyć zdjęcie. GPS dokładnie określi miejsce naszej interwencji. Należy też wybrać jedną z pięciu kategorii alertu: infrastruktura, bezpieczeństwo, budynki, przyroda, inne. Z Mobilnym Koordynatorem Osiedlowym natomiast można się skontaktować telefonicznie pod numerem: 15/643-35-65 lub 784-427-349 bądź też osobiście w pokoju 37 (II piętro) w budynku Urzędu Miasta przy ul. Wolności 7.

Także spotkania prezydenta z mieszkańcami w miejscu ich zamieszkania, odnosza efekty. Po takich spotkaniach nierówności, dziury i kałuże zniknęły już z krajobrazu ul. Zamoyskiego na osiedlu Hutnik. Zamiast tego pojawiła się nawierzchnia bitumiczna, kanalizacja deszczowa, chodniki z kostki brukowej i oświetlenie drogowe. Przebudowa tej ulicy była jednym z postulatów zgłaszanych przez mieszkańców Prezydentowi Miasta Lucjuszowi Nadbereżnemu podczas spotkań osiedlowych i wizji lokalnych.

Trwa modernizacja ulicy Szkolnej i Kwiatowej na osiedlu Hutnik. To kolejna realizowana inwestycja zgłoszona przez mieszkańców podczas spotkań osiedlowych. W ramach zadania „Budowa ulicy Szkolnej – II etap w Stalowej Woli” na blisko 172 metrach długości powstaje nowa sześciometrowa jezdnia i chodniki. Na ulicy Kwiatowej natomiast budowany jest ciąg pieszo-jezdniowy z kostki betonowej. Co istotne, w ramach tej inwestycji powstaje także kanalizacja deszczowa, przebudowywane są też sieci wodociągowe, gazowe i teletechniczne.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




TOP 10 najpopularniejszych gadżetów erotycznych




TOP 10 najbardziej WKURZAJĄCYCH zachowań na PLAŻY






Czy jesteś Mundialowym specem? Co wiesz o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej? [QUIZ]




Nie wiesz, który z modnych kierunków urlopowych wybrać? Ten quiz jest dla ciebie!





Czy wiesz, które z tych produktów najbardziej cię utuczą?




Jak zachować się w górach? Zobacz najgorsze błędy turystów!



ZOBACZ TAKŻE: 60 SEKUND BIZNESU - do Niemiec najchętniej jeździmy na zarobek, Anglia spadła na 3. miejsce

Źródło: vivi24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie