Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Politechnika Świętokrzyska podpisała umowę o współpracy z Targami Kielce

Robert Felczak
Politechnika Świętokrzyska podpisała umowę z Targami Kielce kolejną umowę o współpracy. Fot. R. Felczak
Politechnika Świętokrzyska podpisała umowę z Targami Kielce kolejną umowę o współpracy. Fot. R. Felczak
Politechnika Świętokrzyska podpisała kolejną umowę o współpracy. Tym razem z Targami Kielce. Dzięki niej zyskają zarówno studenci uczelni jak też wicelider polskiego rynku wystawienniczego.

   Zawarta przez władze uczelni i zarząd spółki umowa o współpracy dotyczy między innymi organizacji praktyk dla studentów Politechniki Świętokrzyskiej oraz współpracy przy realizacji imprez wystawienniczych w Targach Kielce.

   - Targi Kielce są zainteresowane nawiązaniem różnych form współdziałania z rozmaitymi instytucjami. A Politechnika Świętokrzyska, jako wiodąca w regionie uczelnia o profilu technicznym, dysponuje dużym potencjałem naukowo-technicznym, utrzymuje aktywne kontakty z firmami - mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. - Dzięki tej współpracy możliwe jest promowanie i wspieranie merytoryczne organizowanych przez nas imprez wystawienniczych, które w większości są targami przemysłowymi, a więc mają ścisły związek z działalnością Politechniki Świętokrzyskiej. Jestem przekonany, że dzięki umowie zyskają obie instytucje, a także studenci.

   - Zawierając umowę chcemy promować się w zakresie prowadzonych przez nas prac naukowo-badawczych oraz działalności dydaktycznej - mówi Stanisław Adamczak, rektor Politechniki Świętokrzyskiej. - Targi Kielce dają nam taką szansę, ponieważ na organizowanych przez nie imprezach wystawienniczych goszczą nie tylko firmy z Polski, ale i z całego świata.

   Umowa Politechniki Świętokrzyskiej z Targami Kielce to kolejne porozumienie tego typu zawarte w ostatnich tygodniach. Wcześniej uczelnia podpisała podobną umowę ze spółką Chemar Rurociągi. W planach są kolejne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami mieszkań w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia