MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polonez Plus w Chęcinach! Będzie nowy zakład i miejsca pracy?

/abi/
Kielecka firma Polonez Plus kupiła należące do Poczty Polskiej wielohektarowe tereny w gminie Chęciny. – Teren, który długie lata leżał odłogiem i nie przynosił żadnych dochodów gminie, ani nawet dobrego wizerunku, zacznie teraz żyć – mówi zadowolony burmistrz Chęcin, Robert Jaworski.

Przypomnijmy, blisko 16-hektarowa działka, leżąca przy drodze numer 7 na której poczta miała wystawić Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy przez wiele lat stała pusta. Powoli zapadały decyzje o wycofaniu się z budowy centrum, a potem o sprzedaży tych terenów. Na pierwszy przetarg, ogłoszony wiosną zeszłego roku nikt się nie zgłosił. Na kolejne ogłoszenie ofertę, jako jedyna złożyła kielecka firma Polonez Plus, która skłonna była zapłacić za ziemię wywoławczą cenę: ponad 5 milionów 300 tysięcy złotych. Polonez ostatecznie kupił działkę.

Jak się dowiedzieliśmy, kluczowe decyzje dotyczące tego, czy zakład wraz z siedzibą z ulicy Ściegiennego z Kielc zostanie przeniesiony do Chęcin, mają zapaść za kilkanaście dni. Władze firmy nie wykluczają takiego planu.

Fakt, że kielecka firma kupiła ziemię w Chęcinach bardzo cieszy burmistrza miasta i gminy.

– Polonez Plus to dynamicznie się rozwijająca firma, a do tego ma zamysł, żeby całą swoją firmę sprowadzić na ziemię chęcińską. To dla mnie bardzo dobra informacja. Jestem umówiony z prezesem firmy Dariuszem Tomaszewskim na rozmowę – mówi burmistrz Chęcin, Robert Jaworski. – Jako gmina na pewno dołożymy wszelkich starań by pomóc nowemu inwestorowi. Zależy nam, żeby inwestycja doszła do skutku, żeby teren, który długie lata leżał odłogiem zaczął się rozwijać.
Dla gminy Chęciny przeniesienie tu firmy Polonez Plus to pieniądze z podatków oraz nowe miejsca pracy. 

Firma Polonez Plus z siedzibą w Kielcach powstała w 1988 roku. To spółka w całości z polskim kapitałem. Po przekształceniu - od 1995 roku prowadzi działalność gospodarczą w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji: wentylacyjno-klimatyzacyjnych, wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, ochrony przeciwpożarowej, elektroautomatyki i projektowania. Firma jest regularnie klasyfikowana w czołówce wśród 100 największych świętokrzyskich firm.
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia