Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pracownicy Chłodni Kieleckich idą na bruk

Marzena SMORĘDA [email protected]
W środę w Chłodniach Kieleckich odbyło się spotkanie doradców zawodowych z Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach z pracownikami, którym 24 lutego kończą się umowy o pracę w zakładzie. Przyszło kilkadziesiąt osób.
W środę w Chłodniach Kieleckich odbyło się spotkanie doradców zawodowych z Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach z pracownikami, którym 24 lutego kończą się umowy o pracę w zakładzie. Przyszło kilkadziesiąt osób.
Załodze Chłodni Kieleckich, która zostaje bez pracy po upadku firmy, starają się pomóc wszyscy. Prezes i urząd pracy szukają dla niej zatrudnienia. W środę, 22 lutego, do zakładu przyszli doradcy zawodowi, by przedstawić oferty i powiedzieć, jak szukać pracy.

Za kilka dni większości z prawie 100 pracowników Chłodni Kieleckich kończą się umowy o pracę. - W zakładzie będzie jeszcze przez dwa-trzy miesiące garstka ludzi w magazynach, bo zgromadzony tam towar nie może się popsuć. Pracować więc będą służby techniczne, wydział składowaniem i wydawaniem materiału – mówi prezes zarządu Chłodni Kieleckich Andrzej Hys, obecny na spotkaniu z pracownikami i doradcami Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Przeczytaj też:Pracownicy Jysk będą strajkować? Zdecydują przez Internet.

Na spotkanie z doradcami zawodowymi do zakładowej świetlicy przyszli pracownicy z biura firmy i produkcji. Słuchali o formach pomocy, jakie ma dla nich kielecki urząd w tej trudnej sytuacji. Zostali zapewnieni, że każdy z bezrobotnych będzie traktowany indywidualnie i dla każdego poszukiwana będzie praca na miarę jego potrzeb i możliwości. Ale zapewne łatwo o nią nie będzie. Na świętokrzyskim rynku jest duże bezrobocie, a ofert pracy, jak na lekarstwo. Były jednak i dobre wieści dla pracowników.

 

– Dla byłych pracowników są już przygotowane różne oferty, z którymi mogą się dzisiaj zapoznać. Są nawet oferty z firm Gomar i Kerry, a więc pracy o podobnym profilu – mówiła Monika Snopek, doradca zawodowy Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach. Doradcy zawodowi proponowali poradnictwo, a także zapewniali o pomocy w pisaniu CV. Podkreślali jednak, że w poszukiwaniu pracy trzeba być przede wszystkim aktywnym. Mówiono także o pracach interwencyjnych i dofinansowaniu działalności gospodarczej dla bezrobotnych. Miejscem, gdzie można spotkać pracodawców poszukujących pracowników są także targi pracy, na które zapraszano do Targów Kielce już 3 kwietnia.

Przeczytaj też:Udany rok Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia