MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezes kieleckiej firmy ma w Radomiu wystawę swoich zdjęć

Redakcja
- Cieszę się, że tak wiele osób podziela moją miłość do fotografii i jazzu – mówił Andrzej Mochoń.
- Cieszę się, że tak wiele osób podziela moją miłość do fotografii i jazzu – mówił Andrzej Mochoń.
„Bilder jazz…” to tytuł wystawy fotografii kieleckiego fotografika, ale przede wszystkim prezesa Targów Kielce Andrzeja Mochonia, którą otwarto w poniedziałek w Łaźni przy ulicy Żeromskiego.

- To znakomity początek Radomskiego Festiwalu Jazzowego organizowanego przez Łaźnię już po raz dwunasty – mówiła Beata Drozdowska, dyrektor Łaźni, witając autora fotografii i przybyłych miłośników jazzu.

Przedstawiając sylwetkę głównego gościa wernisażu podkreśliła, że mimo licznych i ważnych funkcji - Andrzej Mochoń jest między innymi, prezesem zarządu Targów Kielce oraz konsulem honorowym Niemiec w Kielcach, pasjonuje się fotografią i jazzem. 
Jako członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Andrzej Mochoń miał wiele wystaw indywidualnych w Kielcach, Polsce i za granicą. A zdjęcia jego autorstwa znalazły się na okładkach płyt kilku zespołów muzycznych, wśród nich - Wolnej Grupy Bukowina. Przedstawiony tak dokładnie gość mógł już tylko podziękować wszystkim za przybycie.

- Cieszę się, że tak wiele osób podziela moją miłość do fotografii i jazzu – mówił Andrzej Mochoń.
Fotografie zaprezentowane w Łaźni są znakomite. Wielcy muzycy jazzowi uchwyceni podczas koncertów grają jak natchnieni. Widać na ich twarzach wielkie napięcie, wysiłek a jednocześnie szczęście i zachwyt, że dane im jest uczestniczyć w tym jazzowym misterium.
To nie zwykli ludzie, to kapłani służący bogom i niosący słuchaczom ogień z ich ołtarza.

Wydaje się, że słychać jak grają. A ta muzyka, jaką na fotografiach wykonują Leszek Możdżer, Jacek Kleyff, Ziut Gralak Qt. Grzegorz Marchowski, McCoy Tyner, Osjan i inni jeszcze artyści, rozbrzmiewa w uszach widza nawet po opuszczeniu wystawy.

Nic dziwnego, że ta niezwykła ekspozycja wędruje po Polsce a nawet Europie – towarzyszyła, na przykład, festiwalowi jazzowemu w niemieckim mieście Blomberg – budząc wszedzie zachwyt miłośników i jazzu i fotografii.

Dobrze, że trafiła do Radomia.

Źródło: /bk/

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia