Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przewrót we władzach marszałkowskiego Funduszu Pożyczkowego

Paweł WIĘCEK
Z funkcji prezesa tej marszałkowskiej spółki odwołano w środę Krzysztofa Zarembę. Do jego pracy było wiele zastrzeżeń. Na fotelu zastąpił go Krzysztof Kobryń. Wymieniono także skład personalny całej rady nadzorczej. – Chcemy wzmocnić nadzór – wyjaśnia Kazimierz Kotowski, członek zarządu województwa.

W środę odbyło się zwyczajne zgromadzenie wspólników Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego, spółki, której jedynym właścicielem jest Urząd Marszałkowski w Kielcach. Zajmuje się ona udzielaniem wsparcia finansowego na preferencyjnych warunkach dla małych i średnich przedsiębiorstw. Powstała w kwietniu 2010 roku.

Głównymi punktami posiedzenia było rozpatrzenie sprawozdań finansowych spółki oraz sprawozdań z działań jej jednoosobowego zarządu i rady nadzorczej, a także udzielenie absolutorium dla obu organów.

- W związku z upływem kadencji rady, jak i zarządu dokonaliśmy oceny przedstawionych materiałów. Zarząd oraz rada nadzorcza otrzymały absolutorium. Następnie zgromadzenie dokonało wyboru nowej rady, a ta zarządu – mówi Kazimierz Kotowski, członek zarządu województwa.

W skład nowej rady nadzorczej Funduszu Pożyczkowego weszli: skarbnik województwa Maria Fidzińska-Dziurzyńska jako przewodnicząca, Eugeniusz Fornalski – zastępca przewodniczącego oraz Tomasz Sobieraj.

Dotychczasowego prezesa zarządu Krzysztofa Zarembę zastąpił Krzysztof Kobryń - kielczanin, absolwent Politechniki Świętokrzyskiej, od 1992 roku pracujący w bankowości, ostatnio na stanowisku dyrektora oddziału korporacyjnego BRE Bank Spółka Akcyjna.

Kazimierz Kotowski tłumaczy, że celem zmian personalnych w organach spółki było wzmocnienie nadzoru nad spółką. Jego zdaniem powierzenie funkcji przewodniczącego rady nadzorczej skarbnikowi województwa Marii Fidzińskiej-Dziurzyńskiej zapewni lepszy wgląd funkcjonowanie oraz gospodarkę finansową Funduszu.

O zastrzeżeniach do pracy prezesa Zaremby mówi wymijająco. - Chcemy bardziej uelastycznić działanie spółki. Chodzi o wyjście do nowych podmiotów w związku z nowym okresem funduszy unijnych i przestrzeganie dyscypliny finansowej. W świetle założeń i biznesplanu, który przyjęto w momencie tworzenia Funduszu Pożyczkowego, nie było podstaw do nie udzielenia absolutorium, nie mniej jednak spostrzeżenia, pytania, uwagi skłoniły nas do tego, by wzmocnić działania spółki w dalszej perspektywie – wyjaśnia Kazimierz Kotowski.
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia