Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

P.W. DEFRO, Ruda Strawczyńska. "Skrzydła" 2009 za kocioł DEFRO DUO

/jap./, [email protected]
Robert Dziubeła, właściciel firmy: - Stawiamy na najwyższą, jakość, trwałość i najnwosze rozwiązania technologiczne
Robert Dziubeła, właściciel firmy: - Stawiamy na najwyższą, jakość, trwałość i najnwosze rozwiązania technologiczne
Nasz kolejny laureat to firma, bez której istnienia nie poradzilibyśmy sobie zwłaszcza teraz, gdy za oknem coraz zimniej. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DEFRO to jeden z największych w Polsce producentów kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe.

Zaczęło się wszystko 36 lat temu w niewielkim zakładzie produkcyjnym. Ostatnie kilka lat to okres niebywałego wręcz rozwoju. Wszystko dzięki dziesiątkom tysięcy klientów, rozsia-nych już po całej Polsce, ale też krajach Europy i Azji. Dziś logo DEFRO można spotkać w całej Polsce, zarówno w około 600 punktach sprzedaży marki DEFRO jak i w największych polskich sieciach handlowych typu „dom i ogród” oraz w kilku krajach świata, między innymi na Litwie, Łotwie, Węgrzech, Rumunii, Ukrainie, Białorusi, a nawet w dalekim Kazachstanie.

Dziś marka DEFRO, to synonim najnowocześniejszych technologii i rozwiązań. Firma stale inwestuje w najlepsze komponenty i najnowocześniejsze sterowniki, gwarantujące najwyższy komfort pracy kotłów. Najnowszą innowacją w kotłach DEFRO jest zastosowanie sterownika PID. Zwiększa on wygodę obsługi, gdyż zmiana opału nie wymaga ingerencji w ustawienia sterownika. Zmniejsza za to zużycie paliwa i to aż o 20 do 30 procent.

Ale sterownik, to nie jedyna wartość tych kotłów. Nasz laureat stosuje też do produkcji swych wyrobów specjalną stal kotłową z Huty im. Sendzimira w Krakowie. Jest to materiał droż-szy, ale przeznaczony do zastosowania w elementach, które z jednej strony narażone są na działanie wysokiej temperatury oraz ciśnienie czynnika grzewczego z drugiej zaś poddawane są działaniu substancji wywołujących korozję. Warto podkre-ślić, że stal kotłowa jest o około 20 procent odporniejsza na korozję od stali zwykłej, co w przypadku kotłów ma zasadnicze znaczenie.

Kotły centralnego ogrzewania marki DEFRO są eleganckie i starannie wykonane. Jest to możliwe między innymi dzięki jednej z najnowocześniejszych linii technologicznych na świecie, zakupionej w ramach unijnych dotacji. Pod tym względem nasz laureat zapewnił sobie konkurencyjność na najbliższe 10 lat.

Kolejny atut produkowanych w firmie DEFRO kotłów, to ni-ska emisji substancji szkodliwych do atmosfery. O ten parametr dba firmowe laboratorium emisji spalin, wykorzystywane w celach testowych na wszystkich etapach procesu opracowywania kotłów c.o. Dzięki temu wiele modeli kotłów naszego laureata spełnia ostre normy, pozwalające ich nabywcom na sfinansowanie części tego zakupu z funduszu ochrony środowiska. DEFRO bierze udział w tym programie, oferując modele DEFRO AKM, KOMFORT EKO, DEFRO KOMPAKT oraz nagrodzony przez Kapitułę DEFRO DUO również w wersji PELLET.

Ale sama produkcja to nie wszystko. Dla wielu klientów równie ważny jest serwis. A ten jest dostępny przez całą dobę. Do najdalej znajdujących się klientów serwisant dojeżdża mak-symalnie w ciągu 48 godzin. Nasz laureat szkoli też cyklicznie dystrybutorów i instalatorów z całej Polski. Na każde takie spo-tkanie przyjeżdża do firmy po kilkaset osób. Wszyscy zwiedzają zakład produkcyjny, poznają technologię i zgłaszają swoje uwagi. To na podstawie ich doświadczeń i życzeń, konstruktorzy DEFRO tworzą nowe jeszcze lepsze modele kotłów. W 2008 roku dla dystrybutorów i instalatorów firmy uruchomiono też specjalny program lojalnościowy „Zapaleńcy”.

               Kapituła nagrody Skrzydła 2009 przyznała statuetkę

                                    za kocioł DEFRO DUO

Kocioł DEFRO DUO to nowatorska konstrukcja wyposażona w dwie komory spalania. Dolna komora wyposażona jest w palnik retortowy do spalania ekogroszku, a w wersji DEFRO DUO PELLET - w usypowy palnik pelletowy do spalania biomasy. Górna komora utworzona jest poprzez stały ruszt chłodzony wodą, przeznaczony do spalania węgla oraz drewna.

Podstawowe zalety kotła to prosta i bezproblemowa obsługa, oszczędność, wysoka sprawność przekraczająca 90 pro-cent oraz wymiennik ciepła wykonany z atestowanej stali kotło-wej o grubości 6 - 8,8 milimetra. Sterownik kotła obsługuje cztery pompy: centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, ogrzewania podłogowego oraz cyrkulacyjną. Kocioł naszego laureata to także komfort i wygoda użytkowania, która objawia się choćby faktem, iż paliwo w zasobniku należy uzupełniać odbywa się co 5-6 dni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia