Dziewczyny z APR Radom awansowały do najlepszej ósemki w Polsce!

Sylwester Szymczak
Piłkarki ręczne APR Radom są już w ćwierćfinale
Piłkarki ręczne APR Radom są już w ćwierćfinale APR Radom
Wielka niespodzianka w Gdyni! Akademia Piłki Ręcznej Radom awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Polski juniorek.

Podopieczne trenera Piotra Włoskiewicza idą jak burza. Jajpierw w kapitalnym stylu w Elblągu zakończyły turniej w ramach 1/16 finału mistrzostw Polski. Zaś w ostatni weekend radomianki grały w Gdyni. Walczyły o awans do ćwierćfinału. Faworytkami w tej grupie były gospodynie z Arki Gdynia, ale szanse pozostałych ekip oceniano po równo. W pierwszym meczu radomianki grały z Dziewiątką Legnica. Po świetnej pierwszej połowie, w drugiej legniczanki odrobiły straty i wróciły do rywalizacji. „Ponownie jednak dało o sobie znać świetne przygotowanie motoryczne naszych zawodniczek, dzięki czemu w samej końcówce ponownie odskoczyliśmy rywalkom, notując pierwszą wygraną” - czytamy w relacji na klubowej stronie APR.
W drugim meczu radomianki wygrału z Bukowisko Dopiewski w takim samym stosunku, ale trzeba przyznać, ze było to zacięte i emocjonujące spotkanie. Do przerwy był remis 15:15 i dopiero w końcówce meczu radomianki ponownie pokazały się z bardzo dobrej strony.
W niedzielę nasze zawodniczki postawiły się gospodyniom z Arki. Trochę szkoda przespanej pierwszej połowy, bo Arka prowadziła różnicą czterech goli. Potem trwała gonitwa, ale ostatecznie radomiankom nie udało się dogonić przeciwnika. Ostatecznie drugie miejsce pozwoliło naszym zawodniczkom awansować do grona najlepszych ośmiu zespołów w Polsce. Wkrótce losowanie i będzie wiadomo z kim APRzagra o finały. Warto dodać, że Zuzanna Telus została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.

SPR Arka Gdynia - APR Radom 23:21(15:11)
Radom: Telus, Cywka, Barańska - Michalska 6, Gajewska 5, Głuszko 3, Stefaniak 3, Mikos 2, Skorża 1, Prokop 1, Jakóbowska, Twarowska, Mroziewicz, Borek

APR Radom - Bukowsko Dopiewski KPR 29:25(15:15)
Radom - Telus, Cywka, Barańska - Głuszko 9, Michalska 7, Mikos 3, Skorża 3, Mroziewicz 3, Prokop 3, Jakóbowska 1, Twarowska, Stefaniak, Gajewska, Borek

APR Radom - Bvs Euco UKS Dziewiątka Legnica 29:25(16:11)
Radom: Telus, Cywka, Barańska - Michalska 10, Głuszko 4, Mikos 3, Stefaniak 3, Prokop 3, Jakóbowska 2, Mroziewicz 2, Skorża 1, Gajewska 1, Twarowska, Borek ą