Koronawirus. Radom i region radomski. Będzie ewakuacja pacjentów ze szpitala na Józefowie! RAPORT NA BIEŻĄCO 19-25 MARCA

Red

Wideo

Zobacz galerię (2 zdjęcia)
W regionie radomskim rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Dwie osoby zmarły, druga to 79-letni mieszkaniec gminy Odrzywół w powiecie przysuskim... Zachorowania odnotowano już w sześciu naszych powiatach. Koronawirusa potwierdzono u pierwszych dwóch osób z powiatu szydłowieckiego. Jedną z nich jest pielęgniarka, która pracowała w szpitalach w Grójcu oraz Skarżysku-Kamiennej.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - środa, 25 marca 2020

- 16.30 - sanepid apeluje do pasażerów!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie poszukuje pasażerów, którzy w dniu 19 marca 2020 roku (czwartek) podróżowali autobusem firmy Flixbus na trasie Warszawa - Zakopane przez Radom, Kielce i Kraków (wyjazd z Warszawy o 23:45). Osoby te powinny natychmiast zgłosić się do lokalnej stacji sanitarno-epidemiologicznej. SZCZEGÓŁY Koronawirus. Podróżowałeś autobusem Flixbus 19 marca na trasie Warszawa - Zakopane , przez Radom i Kielce? Zgłoś się sanepidu!

- 15.40 - ewakuacja w szpitalu na Józefowie!

Poważna sytuacja panuje w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. W środę, po otrzymaniu wyników okazało się, że na oddziale wewnętrznym I, zarażonych koronawirusem jest już 21 osób! Władze lecznicy zadecydowały o ewakuacji oddziału. Wśród chorych jest: pięciu lekarzy, cztery pielęgniarki (w tym jedna, która pracowała w szpitalu, w którym również stwierdzono zakażenie koronawirusem), dziesięciu pacjentów oraz dwóch pracowników administracji! WIĘCEJ Koronawirus w Radomiu. Kolejne zakażenia w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym! Będzie ewakuacja pacjentów z oddziału

- 12.00 - koronawirus w Domu Pomocy Społecznej!

Jedna z pielęgniarek pracujących w Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa dostała w ostatni poniedziałek. Chora kobieta jest w szpitalu w Radomiu. Od wtorku z placówki w Niedabylu nikt nie może wyjść, ani do niej wejść. Domową kwarantannę mają członkowie personelu, którzy we wtorek nie byli w pracy. CZYTAJ WIĘCEJ Koronawirus. Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu koło Stromca objęty kwarantanną. Jedna z pielęgniarek jest zakażona koronawirusem

Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu jest objęty kwarantanną. Placówki pilnują policjanci z Białobrzegów.
Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu jest objęty kwarantanną. Placówki pilnują policjanci z Białobrzegów. Starostwo Powiatowe Białobrzegi

- 10.35 - nowe dane z radomskiego szpitala

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa obecnie 14 osób z potwierdzonym wynikiem koronawirusa, trzynaście oczekuje w szpitalu na wyniki. We wtorek wieczorem szpital wysłał do badań 21 próbek, dotychczas w sumie 297.

- 10.30 - Pomodlą się w całym kraju

O godzinie 12 w kościołach w całej Polsce rozbrzmią kościelne dzwony. Kapłani będą modlić się w intencji ustania pandemii koronawirusa. Odmówią Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i trzy razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Kapłani proszą również wiernych o duchowe wsparcie i modlitwę.

- 8.40 - najnowsze dane z kraju

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane z kraju. Koronawirusa potwierdzono już u 927 osób. Jak dotąd z jego powodu zmarło dwanaście, w tym dwie w regionie radomskim.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - wtorek, 24 marca 2020

- 21.00 - kibice Powiślanki prowadzą zbiórkę dla ratowników medycznych

Kibice Powiślanki Lipsko przekazali jednorazowe materiały medyczne i środki czyszczące za ponad tysiąc złotych. Ale na tym nie koniec, trwa bowiem zbiórka internetowa. Czytaj więcej **

Kibice Powiślanki ze zbiórką dla ratowników medycznych

**

- 17.00 - chora pielęgniarka, mieszkanka powiatu szydłowieckiego

Koronawirusa potwierdzono u pierwszej osoby z powiatu szydłowieckiego. To pielęgniarka, która pracowała w dwóch szpitalach - w Grójcu oraz Skarżysku-Kamiennej w województwie świętokrzyskim. Obecnie przebywa na kwarantannie w grójeckiej lecznicy. Czytaj więcej Koronawirus. Zarażona mieszkanka powiatu szydłowieckiego! To pielęgniarka, która pracowała w szpitalach w Grójcu i Skarżysku-Kamiennej

- 15.00 - fatalne wieści z Józefowa

Do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu spłynęły we wtorek kolejne wyniki testów sprawdzających zakażenie koronawirusem - niestety u sześciu osób wyniki są dodatnie. Wśród zakażonych są również lekarze. Więcej Koronawirus. Aż sześcioro pracowników szpitala na radomskim Józefowie jest zarażonych, wśród nich są lekarze!**

- 12.35 - komunikat szpitala w Grójcu

Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu wydało komunikat na temat swojej obecnej sytuacji w czasie epidemii koronawirusa. Jak możemy się dowiedzieć, szpital nie został zamknięty, placówka dementuje takie informacje, które podały niektóre media ogólnopolskie. Ze względu na sytuację epidemiologiczną szpital nie przyjmuje pacjentów na oddziały: wewnętrzny, neurologiczny, chirurgiczny, anestezjologii i intensywnej terapii, ginekologiczny i neonatologiczno-położniczy. Pracownicy szpitala i pacjenci na bieżąco są poddawani testom na obecność koronawirusa.

- 11.50 - Radomski Szpital Specjalistyczny apeluje

Radomski Szpital Specjalistyczny imienia Tytusa Chałubińskiego w Radomiu przesłał komunikat. Czytamy w nim: Nasi lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczny walczą z panującą epidemią korona wirusa. Nie mają wolnego i nie mogą też zostać w domu. Warto pamiętać o tym, że walczą nie tylko z koronawirusem, ale niosą też pomoc innym chorym. Ratują pacjentów z zawałami, udarami czy ostrymi bólami brzucha.

Dlatego zwracamy się do wszystkich Państwa z prośbą abyście jeżeli
objawy nie wskazują na bardzo groźną chorobę i nie zachodzi
bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia rozważyli czy rzeczywiście
potrzebujecie pilnej pomocy i rozważnie wzywajcie karetkę.

- 10.40 - nie żyje drugi pacjent w regionie!

Prezydent Radomia Radosław Witkowski poinformował o śmierci 79-letniego mieszkańca gminy Odrzywół w powiecie przysuskim. Mężczyzna miał koronawirusa, ale też i choroby współistniejące, przebywał w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. To już druga zmarła osoba w ciągu ostatnich dwóch dni. W niedzielę dowiedzieliśmy się o śmierci chorego, 43-letniego mieszkańca gminy Radzanów w powiecie białobrzeskim.

Koronawirus. W Radomiu zmarł drugi zarażony pacjent, to 79-letni mieszkaniec gminy Odrzywół. Wcześniej przebywał w Nowym Mieście

- 10.20 - Uwaga na oszustów

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w różny sposób pomagają mieszkańcom regionu w czasie epidemii. Niestety, podszywają się pod nich także oszuści. Jakich metod używają? Ku przestrodze podajemy przykład z kraju Uwaga! Oszuści podszywają się pod żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak się przed nimi uchronić?

- 9.00 - Najnowsze dane z kraju

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane jeśli chodzi o liczbę zachorowań w Polsce. Do tej pory potwierdzono już 766 przypadków. Z powodu koronawirusa zmarło osiem osób.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - poniedziałek, 23 marca 2020

- 22.20 - najnowsze dane z kraju

Ministerstwo Zdrowia podało kolejne dane odnośnie zachorowań. O tej porze w Polsce było już potwierdzonych 749 przypadków koronawirusa.

- 18.00 - przedszkolaki z Szydłowca pomagają szpitalowi

Przedszkole Strefa Karolka nadzorowane przez Fundację Strefa JP2 z Szydłowca organizuje zbiórkę niezbędnego sprzętu dla szpitala w Skarżysku-Kamiennej w województwie świętokrzyskim. W tej placówce leczy się na co dzień wielu pacjentów z powiatu szydłowieckiego. Więcej o akcji Koronawirus. Przedszkole Strefa Karolka z Szydłowca organizuje zbiórkę dla szpitala w Skarżysku-Kamiennej

- 16.00 - pięć zachorowań w jednej gminie!

W powiecie przysuskim, tylko na terenie jednej gminy - Odrzywół - było w poniedziałek 23 marca aż pięć potwierdzonych przypadków osób zarażonych koronawirusem. Urząd Gminy apeluje do mieszkańców o unikanie kontaktów z ludźmi. Więcej o sytuacji przeczytacie tutaj Koronawirus w powiecie przysuskim. W gminie Odrzywół jest już pięć osób zarażonych koronawirusem!

- 15.00 - chorzy małżonkowie z powiatu białobrzeskiego

Są pierwsze dwa przypadki zachorowań na koronawirusa w gminie Stromiec. To małżeństwo, które objęte już było kwarantanną domową! Obecnie przebywa w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w powiecie białobrzeskim. Dwoje zarażonych w gminie Stromiec. To małżeństwo!

- 14.00 - dodatkowa pomoc miasta Radomia dla szpitala i pogotowia

- 13.10 - Zarażona pielęgniarka z Centrum Onkologii

Radomskie Centrum Onkologii wszczęło odpowiednie procedury po tym, jak koronawirusa stwierdzono u pracującej tam pielęgniarki. Miało to miejsce w piątek 20 marca. Pielęgniarka nie miała kontaktu z chorymi leżącymi, tylko z kilkoma pacjentami pobierającymi chemioterapię dzienną oraz z kilkoma osobami z personelu. Wszyscy z nich zostali poddani kwarantannie, a do laboratorium przekazano próbki do badań. Więcej o sprawie piszemy tutaj Koronawirus w Radomiu. Kwarantanna w Radomskim Centrum Onkologii. Jest już większość wyników badań laboratoryjnych

  • 13.00 - dane z kraju: zmarła ósma zarażona osoba...
    Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane. W Polsce koronawirusa potwierdzono już u 684 osób. Zmarł ósmy pacjent, to 83-letni mieszkaniec Tychów (województwo śląskie), który miał choroby współistniejące.

- 12.45 - starosta radomski apeluje do mieszkańców

Starosta powiatu radomskiego Waldemar Trelka zaapelował do jego mieszkańców, którzy powrócili do Polski przed zamknięciem granic a mogli mieć wcześniej kontakt z zarażonymi osobami, o to, aby zgłaszali się do sanepidu. - Nawet jeśli nie dostaliśmy decyzji o 14-dniowej kwarantannie, to lepiej zostać przez pewien czas w domu, unikać kontaktów z rodziną i znajomymi, nie wychodzić na zakupy - niż nieświadomie zarażać innych! Wpis w całości poniżej.

- 11.15 - wirus sparaliżował szpital w Nowym Mieście nad Pilicą

W szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą pozostaje w pracy sześć osób z personelu, placówka nie jest w stanie zapewnić dalszej opieki. Pacjenci są kierowani do miejscowego ośrodka zdrowia lub nocnej pomocy lekarskiej.

- 11.00 - będzie ewakuacja szpitala w Grójcu?

Starosta grójecki Krzysztof Ambroziak mówi, że jest to możliwy scenariusz, podobny do tego, jaki miał miejsce w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Nie działa już oddział wewnętrzny, pacjenci, którzy tam przebywali zostali zwolnieni do domów. Jeszcze w niedzielę w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu potwierdzonych było siedem przypadków koronawirusa - u czterech pielęgniarek oraz dwóch lekarzy z wewnętrznego a także jednego ratownika medycznego-lekarza. Nie wiadomo, jak rozwinie się sytuacja na pozostałych oddziałach. Szpital czeka na wyniki badań kolejnych osób z personelu, pacjentów, z którymi miał on kontakt. Funkcjonowanie placówki w tych warunkach jest zagrożone i niewykluczone, że też potrzebna będzie jego ewakuacja...

- 9.00 - nowe dane ministerstwa

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane jeśli chodzi o liczbę zachorowań w Polsce. Do tej pory potwierdzono 649 przypadków zachorowań w kraju. Zmarło siedem osób.

- 8.30 - Najnowsze dane z radomskiego szpitala

Radomski Szpital Specjalistyczny imienia Tytusa Chałubińskiego podał najnowsze dane. Na tamtejszym oddziale zakaźnym przebywa dwunastu pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, piętnaście osób oczekuje na wyniki badań.

- 8.00 - Uwaga uczniowie i studenci

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu informuje, że studenci i uczniowie, którzy nabyli imienne okresowe i miesięczne bilety komunikacji miejskiej, mogą przedłużyć ich ważność. Bilety miesięczne na autobus można przedłużyć po uprzednim złożeniu wniosku na adres e-mail: [email protected]

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - niedziela, 22 marca 2020

- 22.00 - trwają zbiórki na rzecz szpitali w powiecie grójeckim

  • Pomóżcie nam. Nie mamy rękawiczek, maseczek, kombinezonów, płynów odkażających oraz pieniędzy, aby te środki kupić. W ostatnim czasie dużo środków zostało wykorzystanych, nasze zasoby znacznie zmalały. Mogę powiedzieć są na wykończeniu. Dlatego proszę pomóżcie nam - apeluje na Facebooku dyrektor szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Numer konta: SPZOZ Nowe Miasto nad Pilicą 13 1020 1042 0000 8202 0376 2978 Bank PKO BP

Na portalu pomagam.pl ruszyła akcja pomocy dla Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. - Organizujemy zbiórkę publiczną. Środki zebrane zostaną przekazane do szpitala, aby ten mógł zakupić to, co w tej chwili jest niezbędne. DZIAŁAJMY SZYBKO I SPRAWNIE, bo czas tutaj nie jest naszym sprzymierzeńcem i potrzeba jest, aby informacja o zbiórce dotarła do szerokiego grona zainteresowanych, aby wesprzeć finansowo to nasze działanie - pisze Monika Poniewierska-Czupryniak, organizatorka akcji. Akcję można wesprzeć w tym miejscu Dla grójeckiego szpitala.

- 13.05

Do Zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu spływają kolejnej dobre wieści dotyczące wyników testów materiałów pobranych od personelu szpitala. - Znamy wyniki następnych sześciu osób - są ujemne. Czekamy na wyniki ostatniej grupy. Nikt z personelu nie ma żadnych objawów infekcyjnych - informuje Karolina Gajewska, rzecznik prasowy Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Więcej CZYTAJ TU Dobre wiadomości ze szpitala na Józefowie - kolejna grupa przebadanego personelu jest zdrowa!

- 11.05

43-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, który w niedzielę zmarł w Radomiu na koronawirusa wykonywał kursy na terenie powiatów białobrzeskiego i grójeckiego, ale także na trasie Radom - Warszawa. Sanepid szuka osób, które jechały z nim w autobusie. Zobaczcie jakie kursy robił kierowca Nie żyje jest kierowca grójeckiego PKS. Sanepid szuka pasażerów jego kursów

- 08.30

Zmarł 43-letni kierowca ciężarówki z powiatu białobrzeskiego. zarażony koronawirusem. Koronawirus. Nie żyje 43-letni mężczyzna z powiatu białobrzeskiego. Był zarażony, zmarł w radomskim szpitalu

- 8.20 - wstrzymane przyjęcia w Grójcu

W szpitalu w Grójcu wstrzymano do odwołania przyjmowanie pacjentów na oddziały: ginekologiczno - położniczy, noworodkowym oraz izbie przyjęć położniczo - ginekologicznej. Wstrzymano również przyjmowanie pacjentów na oddział wewnętrzny. Takie informacje przekazał portalowi grojeckie24.pl starosta tamtejszego powiatu Krzysztof Ambroziak.

- 8.10 - wojewoda zabiera głos w sprawie szpitala w Nowym Mieście

Wojewoda mazowiecki nie wyraził zgody na zawieszenie działalności szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą, o co wnioskowała jego dyrekcja. "Od piątku do dyspozycji dyrekcji pozostaje 5 lekarzy (internistów i chirurgów). Wśród nich były marszałek, a obecnie wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. Z zapewnień dyrekcji wynika, że obsada dyżurowa na najbliższe dni jest zapewniona. Jeśli chodzi o zawieszenie działalności szpitala – taki wniosek złożyła dyrekcja szpitala – z uwagi na właściwe zabezpieczenie medyczne mieszkańców miasta i okolic wojewoda nie wyraża na to zgody. Po dezynfekcji szpital może powrócić do swojej działalności. Kadra medyczna jak wspomniano powyżej jest zabezpieczona. Jeśli będzie potrzebne dalsze zwiększenie jej liczby – Wojewoda podejmie odpowiednie działania" - czytamy w oświadczeniu.

- 8.00 - już ponad pół tysiąca zachorowań w Polsce

Wzrosła liczba zarażonych koronowirusem w kraju. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, jest już już 536.

Najnowsze dane o epidemii koronowirusa w regionie radomskim - sobota 21 marca 2020

- 18.00 - najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze statystyki zachorowań na koronowirusa w Polsce. O tej porze w kraju zarażone były już 492 osoby.

Wokalista radomskiego zespołu IRA Artur Gadowski ze swoją córką Zuzanną oraz innymi muzykami nagrali piosenkę "W domu siedź", jako przesłanie do tego, abyśmy spędzili trudny czas z dala od ludzkich skupisk, tym samym unikając ryzyka zarażenia.

Koronawirus. Artur Gadowski wraz z córką Zuzą i przyjaciółmi nagrał piosenkę: "W domu siedź"! Posłuchaj

- 13.30 - trwa ewakuacja szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą!

Sprawdził się niestety czarny scenariusz w Nowym Mieście nad Pilicą! Koronawirus zdziesiątkował załogę lecznicy, rozpoczęła się ewakuacja pacjentów. Zdrowi trafią do domów, natomiast ci z potwierdzeniem wirusa są przewożeni do szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Na razie nie wiadomo, jaka jest dokładnie skala zachorowań w całym powiecie. Przypomnijmy, w piątkowy wieczór było to 21 osób, ale trwały oczekiwania na wyniki 80 innych osób!

Koronawirus w powiecie grójeckim. Ewakuacja pacjentów ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą! Zarażeni trafią do Warszawy

- 11.00 - szpital na Józefowie uspokaja

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu jest bezpieczny. Wyniki testów materiałów pobranych w środę są negatywne. Nie ma zagrożenia zakażeniem koronawirusem. Czekamy na wyniki pozostałych testów. Nikt z personelu szpitala nie ma objawów infekcyjnych - poinformowała w komunikacie lecznica z Józefowa.

Niestety, w czasie epidemii uaktywniają się także oszuści. Spółka PGE Obrót ostrzega przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty kierowanymi przez oszustów do odbiorców prądu. Eksperci Krajowego Rejestru Długów spodziewają się plagi wyłudzeń kredytów.

Region radomski. Zaczyna się plaga oszustw i wyłudzeń na koronawirusa

Ważne dla pasażerów Kolei Mazowieckich. W związku z epidemią Koleje Mazowieckie wprowadziły szczególne zasady zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, a także kwartalne. Więcej szczegółów Koronawirus w regionie radomskim. Koleje Mazowieckie wprowadzają szczególne zasady zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety

- 8.30 - przybyło zachorowań w Polsce

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - piątek, 20 marca 2020

- 20.20 - Stan epidemii w Polsce

Premier rządu Mateusz Morawiecki wprowadził w Polsce stan epidemii. Powodem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronowirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że chorobę w kraju potwierdzono już u 425 osób. Jak dotąd z jej powodu zmarło pięć.

- 17.00 - dwoje chorych w powiecie przysuskim

Są potwierdzone dwa przypadki koronawirusa wśród mieszkańców gminy Odrzywół. Kolejna osoba to pracownica szpitala - informuje Marian Kmieciak, wójt Odrzywołu na stronie internetowej gminy. Informacja pojawiła się w piątek 20 marca. Tego dnia odbyło się także posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołanego przez wójta.

- 12.40 - chory lekarz ze szpitala na Józefowie!

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na radomskim Józefowie wysłał komunikat w sprawie potwierdzenia zakażenia koronawirusem u lekarza pracującego w tej placówce. - Pacjent obecnie przebywa w szpitalu w Warszawie, ponieważ tam mieszka. Tam też zaobserwował u siebie objawy chorobowe. Lekarz nie miał kontaktu z pacjentami, miał natomiast kontakt z personelem szpitala. Wobec osób z kontaktu z lekarzem zostały wdrożone procedury – zgodnie z zaleceniami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu. Osoby z kontaktu czują się dobrze, nie zgłaszają objawów chorobowych - czytamy w komunikacie szpitala. Będziemy na bieżąco informowali o rozwoju sytuacji. Informujemy jednocześnie, iż decyzją Sanepidu wstrzymane są do odwołania wszystkie przyjęcia pacjentów do Oddziału Wewnętrznego I.

- 12.00 - potwierdzone zachorowanie w powiecie przysuskim

W powiecie przysuskim jest pierwsza osoba zarażona koronawirusem. Trzynaście objętych jest kwarantanną, natomiast aż 76 nadzorem epidemiologicznym. Jak poinformował nas Marian Niemirski, starosta powiatu przysuskiego, zakażona osoba jest pracownikiem szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą i mieszka na terenie powiatu przysuskiego. Jej stan jest obecnie dobry. Objęta została kwarantanną. Czytaj więcej Koronawirus w powiecie przysuskim. Jedna osoba chora, trzynaście pod kwarantanną!

- 8.30 - cztery zarażone osoby w radomskim szpitalu

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywały o tej porze cztery osoby z potwierdzeniem zakażenia. Są w tej grupie dwie kobiety z Nowego Miasta nad Pilicą i jeden mężczyzna Wierzbicy. Czwarty chory, mężczyzna, przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. To mężczyzna z powiatu białobrzeskiego.

Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane. W sumie w całej Polsce zdiagnozowano 367 potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa w regionie radomskim - czwartek 19 marca 2020

- 22.20 - dyrektor szpitala w Nowym Mieście o aktualnej sytuacji

Jak podała dyrektor lecznicy Barbara Gąsiorowska, według stanu na czwartek na godzinę 22, piętnaście osób - pracowników personelu nowomiejskiego szpitala oraz dwie z zewnątrz mają wynik dodatni jeśli chodzi o koronowirusa. - Źródłem zakażenia była pacjentka - pisze Gąsiorowska. Czytaj więcej Koronawirus w powiecie grójeckim. Dyrektor szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą informuje: źródłem zarażenia była pacjentka

- 18.00 - marszałek podejmie pracę w szpitalu

Biuro prasowe wojewody mazowieckiego zaktualizowało wcześniejsze oświadczenie. Przekazało informację, że do pracy w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą dołączy pięciu lekarzy (internistów i chirurgów). Wśród nich będzie obecny wicemarszałek Stanisław Karczewski, który pochodzi z tej miejscowości i przez lata był związany z tamtejszą lecznicą.

- 17.00 - pierwsze zachorowanie w powiecie kozienickim

60-letnia kobieta jest pierwszą osobą z powiatu kozienickiego, u której potwierdzono obecność koronawirusa. Przebywa ona na oddziale zakaźnym szpitala w Puławach na Lubelszczyźnie. Więcej o tym piszemy tutaj Koronowirus w powiecie kozienickim. Jest pierwszy potwierdzony przypadek! Chora to 60-letnia kobieta

- 16.00 - oświadczenie wojewody w sprawie szpitala w Nowym Mieście

Jest odpowiedź wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła w sprawie sytuacji w nowomiejskim szpitalu. Zespół prasowy Konstantego Radziwiłła wydał oświadczenie. Jak się dowiedzieliśmy, pacjenci z potwierdzonym pozytywnym wynikiem zarażenia COVID-19 wymagający dalszej hospitalizacji będą przetransportowani do Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ponadto wojewoda skieruje do pracy w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą dodatkowych lekarzy internistów oraz chirurgów z innych placówek. Pełna treść oświadczenia Koronawirus w powiecie grójeckim. Dramat w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Wojewoda mazowiecki wydaje oświadczenie

- 15.40 - dane z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego

Pod opieka lekarzy i pielęgniarek Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przebywa aktualnie troje pacjentów z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, dwie osoby w oddziale zakaźnym, natomiast jeden pacjent przebywa w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Dziesięć osób przebywa na obserwacji - oczekujemy na wyniki badań tych pacjentów - taką informację przekazała rzecznik placówki Elżbieta Cieślak.

- 15.30 - burmistrz Grójca apeluje!

Kolejni włodarze miast i gmin z powiatu grójeckiego apelują do swoich mieszkańców o rozwagę i unikanie skupisk ludzkich. - To nie jest czas na świętowanie wiosny - zwraca uwagę burmistrz Grójca Dariusz Gwiazda. Jak pisze na Facebooku, na ulice znów wychodzą rzesze ludzi...

- 14.40 - będzie ewakuacja szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą?

Koronawirus zaczyna dziesiątkować szpital w Nowym Mieście nad Pilicą oraz jego załogę! Łącznie jego personel został uszczuplony o około trzydzieści osób – mówi starosta powiatu grójeckiego Krzysztof Ambroziak. Poprosił on o pomoc wojewodę mazowieckiego oraz Wojska Obrony Terytorialnej w razie, gdyby konieczna była ewakuacja pacjentów z nowomiejskiego szpitala! Choroba dotyka też pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Medycznej w Grójcu. Oprócz ratownika medycznego koronawirusa zdiagnozowano również u czterech pielęgniarek oddziału wewnętrznego!

- 13.00 - chory mieszkaniec Wierzbicy

Starosta radomski Waldemar Trelka podał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku wiadomość o tym, że koronawirusa potwierdzono u 40-letniego mieszkańca Wierzbicy. Pacjent trafił do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w środę po południu. Czytaj Koronawirus w powiecie radomskim. Pierwszy potwierdzony przypadek - to 40-letni mieszkaniec Wierzbicy

- 11.45 - dziesięć potwierdzonych zachorowań w powiecie grójeckim

Starosta grójecki Krzysztof Ambroziak poinformował, że w powiecie zdiagnozowano już dziesięć przypadków zarażenia koronawirusem. W szpitalach w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą zaczyna brakować sprzętu i rąk do pracy, tymczasem obie placówki czekają na około setkę badań laboratoryjnych. Starosta zwrócił się do wojewody o pomoc. Więcej o dramatycznej sytuacji w powiecie piszemy tutaj Koronawirus. Dramatyczna sytuacja w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. 10 przypadków koronawirusa. Brakuje sprzętu i rąk do pracy

- 11.00 - pogorszył się stan zdrowia chorego z Radzanowa!

43-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, pracuje jako kierowca w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Grójcu, ze względu na gorszy stan zdrowia został przeniesiony na oddział intensywnej opieki medycznej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Wcześniej przebywał na oddziale zakaźnym. Wiadomość o przeniesieniu pacjenta na OIOM podała Elżbieta Cieślak, rzecznik placówki przy ulicy Tochtermana. Więcej o tym Koronawirus w Radomiu. Pogorszył się stan pierwszego chorego z regionu radomskiego. Przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej

- 10.15 - nadzwyczajna sesja będzie także w Grójcu

Burmistrz Grójca Dariusz Gwiazda ogłosił na swoim profilu na Facebooku, że w piątek 20 marca odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta i Gminy. Tematem będzie sytuacja epidemiologiczna. Burmistrz zaapelował do mieszkańców, aby ze względów bezpieczeństwa pozostali w domach i śledzili obrady na żywo w internecie Rada Miejska w Grójcu/Transmisje z obrad Rady. Nie znamy na razie najnowszych danych jeśli chodzi o liczbę zachorowań na koronowirusa w Nowym Mieście nad Pilicą. W środę zdiagnozowano go u siedmiu pracowników miejscowego szpitala. Dyrektor lecznicy Barbara Gąsiorowska w czwartkowy poranek odmówiła udzielenia informacji na ten temat.

- 10.00 - obradują radni Nowego Miasta nad Pilicą

Rozpoczęła się sesja rady Nowego Miasta nad Pilicą Transmisja na żywo z sesji. Burmistrz Mariusz Dziuba poinformował, że o godzinie 8.30 liczba potwierdzonych przez grójecki sanepid przypadków zachorowań wynosiła już dziesięć. - Bądźmy dla siebie pomocni, to nie jest czas na to, abyśmy się wzajemnie oskarżali - apelował burmistrz Dziuba, odnosząc się do komentarzy pojawiających się w mediach społecznościowych.

- 9.00 - Kolejne dane z kraju.

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane jeśli chodzi o liczbę chorych na koronawirusa w Polsce. Zdiagnozowano go u 305 osób. Dotąd zmarło pięć.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Echa Dnia i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jaro przeproś ludzi

Dojna zmiana temu winna!

E
ERYK

Dlaczego w Nowym Mieście n/Pilicą nie ma KWARANTANNY OBSZAROWEJ ??? TO wielki BŁĄD !!!!!

s
sm
19 marca, 23:56, sm:

Ja wiem, że pogoda ładna i w ogóle, przez co ludziom ciężko usiedzieć w domu, szczególnie dzieciom, ale na prawdę trzeba się zastanowić, co jest ważniejsze, życie i zdrowie, czy te kilkadziesiąt minut na słońcu? Tym bardziej, że w tym momencie nie odpowiadamy jedynie za swoje życie i zdrowie, ale być może również i za innych.

20 marca, 0:44, Gość:

Na dzień dzisiejszy chyba więcej osób w Polsce zmarło z powodu obostrzeń, utrudnienionego dostępu do lekarzy, stresu związanego z epidemią, niż na samego wirusa.

To jest inna sprawa wymagająca natychmiastowej reakcji, bo to fakt, że teraz lepiej nie chorować na coś innego niż koronawirus, bo niezwykle ciężko jest dostać jakąkolwiek pomoc w przypadku innych chorób.

d
dwie lewe ręce niosą wieść

Na początku tego ,,raportu” należałoby podać ogólną liczbę zachorowań w regionie.Potem można wyszczególniać - powiaty,miasta,gminy itd.Pozatym,kto podaje dane publikując liczebnik.Cyfra (arabska) jest prostsza,bardziej czytelna i widoczna.To nie przekaz bankowy.

G
Gość
19 marca, 23:56, sm:

Ja wiem, że pogoda ładna i w ogóle, przez co ludziom ciężko usiedzieć w domu, szczególnie dzieciom, ale na prawdę trzeba się zastanowić, co jest ważniejsze, życie i zdrowie, czy te kilkadziesiąt minut na słońcu? Tym bardziej, że w tym momencie nie odpowiadamy jedynie za swoje życie i zdrowie, ale być może również i za innych.

Na dzień dzisiejszy chyba więcej osób w Polsce zmarło z powodu obostrzeń, utrudnienionego dostępu do lekarzy, stresu związanego z epidemią, niż na samego wirusa.

s
sm

Ja wiem, że pogoda ładna i w ogóle, przez co ludziom ciężko usiedzieć w domu, szczególnie dzieciom, ale na prawdę trzeba się zastanowić, co jest ważniejsze, życie i zdrowie, czy te kilkadziesiąt minut na słońcu? Tym bardziej, że w tym momencie nie odpowiadamy jedynie za swoje życie i zdrowie, ale być może również i za innych.

Dodaj ogłoszenie