Mecz towarzyski Radomiaka z gwiazdami i... posłami (video)

/W.Ł./
Siatkarz Robert Prygiel, w akcji na bramkę Radomiaka. Strzelec zwycięskiego gola w rzutu karnego. Łukasz Wójcik
Zmierzyli się z urzędnikami, biznesmenami i politykami. Jaki wynik?

Radomiak - Reprezentacja Gwiazd 6:6 (2:5), Wnuk 2, Tarnowski, Kozieł, Wlazło, Wocial - Paluch 2, Dźwigała, Witkowski, Sońta, Krawczyk, rzuty karne 4:5.

Radomiak: Kaliszczak - Radecki, Wlazło, Szary, Wnuk, Ojikutu, Woźniak, Tarnowski, Domański, Kozieł, Dąbrowski oraz Skowron, Banasiak, Dubina, Wocial.

Reprezentacja Gwiazd: Wasyl - Wątorski, Daszkiewicz, Paluch, Kokosza, Janek, Redestowicz, Dźwigała, Prygiel, Witkowski, Sońta.

Około 400 osób przyszło w niedzielę na stadion Radomiaka by wziąć udział w festynie sportowym, którego głównym punktem był mecz pomiędzy Radomiakiem a przedstawicielami radomskiego świata sportu, biznesu i polityki. Nie zabrakło także licznej grupy młodzieży, która trenuje i gra w Młodzieżowej Sekcji Piłki Nożnej Radomiak. Mecz z trybun oglądał prezydent Radomia, Andrzej Kosztowniak i jego zastępca odpowiedzialny za sport, Ryszard Fałek. Obaj panowie mieli zagrać...

ZACZĄŁ DŹWIGAŁA...

Już w ... 3 sekundzie padła pierwsza bramka dla gwiazd, a je strzelcem był obecny trener piłkarzy Radomiaka Dariusz Dźwigała. Strzałem z połowy boiska skierował piłkę do siatki. - Wykorzystałem zagapienie się bramkarza (śmiech) - mówi strzelec gola. Gwiazdy podbudowane tą bramką, jeszcze bardziej odważniej zaatakowały bramkę "zielonych". Co kilka chwil dwaj posłowie, Radosław Witkowski i Krzysztof Sońta dochodzili do dogodnych okazji bramkowych. Futbolówkę podawał im siatkarz Robert Prygiel, obecnie grający w Czarnych Radom.

... ZAKOŃCZYŁ PRYGIEL

Nie mniej radości było w przerwie meczu, kiedy na boisku pojawili się bardzo młodzi chłopcy z roczników, 2002, 2003 i 2004, którzy trenują w Radomiaku. Podopieczni trenerów Macieja Lesisza i Marcina Sikorskiego rozegrali między sobą mecz, w którym przez kilka minut zagrali dwaj seniorzy, Paweł Tarnowski i Nigeryjczyk Kabir Ojikutu.

Radomiak w drugiej połowie mocniej przycisnął i doprowadził do remisu. O wygranej zadecydowały rzuty karne. Decydującą jedenastkę strzelił dla gwiazd, Prygiel.

Duże brawa należą się organizatorom całej imprezy, Klubowi Sportowemu Radomiak 1910 SA, a przede wszystkim kibicom "zielonych".