Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ranking kredytów gotówkowych, który bank ma najlepszą ofertę w 2023 roku? Dane na marzec 2023

Łukasz Grochulski
GettyImages
Kredyty gotówkowe są jednymi z najpopularniejszych rodzajów finansowania. Wynika to przede wszystkim z możliwości przeznaczenia udzielonej kwoty na dowolny cel – wakacje za granicą, wymianę sprzętu RTV/AGD czy nieprzewidziane wydatki. Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki, sprawdź wyniki najnowszego rankingu. Znajdziesz w nim informacje o tym, które banki proponują najlepsze kredyty gotówkowe w marcu 2023 roku*.

Credit Agricole – promocyjny kredyt bez prowizji

Trzecie miejsce na podium w marcowym zestawieniu otrzymuje Credit Agricole z ofertą kredytu gotówkowego bez prowizji. W ramach promocyjnych warunków możemy otrzymać do 20 000 zł na maksymalnie 60 miesięcy, ze stałym oprocentowaniem w wysokości 11,5% i RRSO na poziomie 12,14%.

Aby skorzystać z promocji, należy złożyć wniosek do 31.03.2023 roku i podpisać umowę do 07.04.2023 roku. Kolejnym warunkiem jest otwarcie rachunku osobistego w Credit Agricole (nie dotyczy osób, które mają już konto w tym banku). Dodatkowo finansowanie bez prowizji jest dostępne dla klientów, którzy nie korzystają w CA z innego kredytu gotówkowego lub konsolidacyjnego.

Credit Agricole oferuje także inne rozwiązania, np. finansowanie na dowolny cel do kwoty nawet 200 000 zł z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 10 lat - dodatkowo z gwarancją stałej raty.

Kredyt online w Alior Bank – nawet 200 000 zł

Srebrny medal w rankingu na marzec zdobywa Alior Bank z pożyczką gotówkową online z atrakcyjnym RRSO na poziomie 12,57% i prowizją 0%. Oferta jest przeznaczona dla osób, które nie korzystają jeszcze z finansowania w tej instytucji. Jeśli spełnimy ten warunek, możemy ubiegać się o maksymalnie 200 000 zł całkowicie online, bez wychodzenia z domu.

Okres kredytowania pożyczki gotówkowej w Alior Bank wynosi od 3 miesięcy do 10 lat. Dodatkowo mamy możliwość zabezpieczenia spłaty zobowiązania dla kwot powyżej 70 000 zł w formie ubezpieczenia na wypadek utraty pracy oraz NNW.

PKO BP – najlepszy kredyt gotówkowy w marcu 2023 roku

Pierwsze miejsce w najnowszym rankingu kredytów gotówkowych zajmuje bank PKO BP z finansowaniem na kwotę od 1 500 do nawet 300 000 zł i okresem kredytowania od 1 do 24 miesięcy. RRSO kredytu w PKO BP ma stałą wartość (9,82%) bez względu na jego wysokość czy okres kredytowania. Trzeba jednak spełnić dwa wymogi – musi to być pierwsze finansowanie w tym banku i nie może być ubezpieczone.

Pożyczka w PKO BP jest przeznaczona zarówno dla nowych, jak i stałych klientów. Osoby posiadające np. konto osobiste w tym banku mogą otrzymać pieniądze nawet w 30 sekund od momentu akceptacji umowy bez względu na wysokość kredytu. Nowi klienci mają możliwość podpisania dokumentów całkowicie zdalnie przy wnioskowaniu o finansowanie do 6 700 zł.

Na jakie kredyty warto jeszcze zwrócić uwagę w marcu 2023 roku?

Oprócz wcześniej wspomnianych ofert, w marcu 2023 roku warto przyjrzeć się bliżej kredytom proponowanym przez banki Pekao oraz Citi Handlowy. Ten pierwszy oferuje promocyjne finansowanie dla nowych klientów. Przy wnioskowaniu przez internet możemy otrzymać nawet do 250 000 zł z maksymalnym okresem kredytowania wynoszącym 10 lat. Pekao nie pobiera prowizji za udzielenie finansowania. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z karencji, czyli odłożenia spłaty o dwa miesiące.

Citi Handlowy z kolei oferuje kredyt gotówkowy na kwotę od 1 000 do 150 000 zł na maksymalnie 60 rat, bez prowizji i całkowicie przez internet. Promocyjne RRSO dla nowych klientów wynosi 12,69% – oferta specjalna jest ważna do końca marca 2023 roku.

Na czym polega kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest rodzajem finansowania, który polega na udzieleniu kredytobiorcy przez bank określonej wcześniej sumy pieniędzy. Przyznaną kwotę można przeznaczyć na dowolny cel. Kredyty gotówkowe niekiedy mają także formę finansowania konsolidacyjnego, który polega na połączeniu obowiązujących zadłużeń w jedno – z niższą ratą, przy jednoczesnym wydłużeniu okresu kredytowania.

Minimalna wartość finansowania, o jakie możemy się ubiegać, zależy od danej instytucji. Większość banków oferuje kredyty gotówkowe już od 500 lub 1 000 zł na okres od kilku do nawet kilkudziesięciu miesięcy (dostępna liczba rat głównie zależy od pożyczonej kwoty). Kredytodawcy często proponują dodatkowo skorzystanie z dodatkowych rozwiązań, np. ubezpieczenia NNW na promocyjnych warunkach, co może być dobrym wyjściem w przypadku dużych zobowiązań finansowych.

Obliczanie raty kredytu gotówkowego

Obecnie sprawdzenie wysokości miesięcznej spłaty kredytu jest bardzo proste. Wystarczy skorzystać z kalkulatorów kredytowych dostępnych na stronach instytucji finansowych lub porównywarek internetowych. Dzięki nim szybko można obliczyć ratę i zdecydować, czy dana oferta jest dla nas opłacalna. W większości przypadków kalkulatory wyglądają podobnie i korzystają z tego samego rodzaju interfejsu, opartego na intuicyjnych suwakach.

Obliczenie raty polega na wybraniu wysokości preferowanej kwoty oraz liczby rat. Często kalkulator pozwala na zaznaczenie np. ubezpieczenia, które obniży RRSO. Na podstawie wprowadzonych informacji algorytm wyświetli wysokość miesięcznej raty zobowiązania, a także dodatkowe dane, takie jak wartość prowizji, odsetek czy całkowity koszt zobowiązania.

Kredyt gotówkowy – w którym banku będzie najtańszy?

Na wysokość raty przy wyborze kredytu gotówkowego ma wpływ nie tylko RRSO czy oprocentowanie, ale także preferowana kwota finansowania oraz okres kredytowania. Wartość miesięcznej opłaty może być także zależna od sezonowych promocji czy dodatkowych warunków, np. posiadania konta osobistego w danym banku.

Aby upewnić się, czy dana oferta jest dla nas korzystna, warto obliczyć ratę dla wybranych kredytów, a następnie porównać otrzymane wyniki. Należy przy tym pamiętać, aby wprowadzić te same wartości w kalkulatorach. Niekiedy bank bierze także pod uwagę to, czy w danej instytucji ubiegamy się o finansowanie po raz pierwszy (mowa tu m.in. o promocjach dla nowych klientów).

*Przy tworzeniu rankingu wzięto pod uwagę m.in. symulację wysokości miesięcznej raty kredytu w kwocie 10 000 zł na okres 24 miesięcy w oparciu o informacje dostępne na stronach internetowych banków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ranking kredytów gotówkowych, który bank ma najlepszą ofertę w 2023 roku? Dane na marzec 2023 - Strefa Biznesu

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia